E-kurs na temat spółdzielni socjalnych
autor(ka): Piotr Jaros
Fundacja Europejskich Inicjatyw na Śląsku zaprasza do e-learningu “CO-OP!: Social cooperatives as a tool for youth employment”, realizowanego w ramach Programu Erasmus+. Kurs jest dostępny bezpłatnie na otwartej licencji CC BY 3.0.

Aby zacząć szkolenie online wystarczy kliknąć w link: http://www.coursesites.com/s/_COOP-ErasmusPlus

Więcej informacji znajdziecie na: www.feis.org.pl/co-op

E – kurs szkoleniowy w ramach “CO-OP!: Social cooperatives as a tool for youth employment” realizowanego w ramach Programu Erasmus+ jest największym rezultatem wspominanego projektu.

Pierwotnie kurs został opracowany jako jedno z narzędzi pomagających uczestnikom w szkoleniu. Podczas projektu został wzbogacony o rezultaty pracy wszystkich uczestników i stał się otwartym źródłem edukacji. Jego głównym celem jest promowanie formy współpracy wśród młodzieży z krajów europejskich w formie spółdzielni socjalnych. Jest zbudowany w sposób motywacyjny i nieformalny, dzięki wykorzystaniu różnych elementów, takich jak: Q&A, forum, IT w edukacji i wiele informacji o Programach UE.

W ramach projektu CO-OP! po raz pierwszy na taką skalę skorzystaliśmy z metody blended education. Nacisk był położony na umiejętności pracy i zarządzania procesem edukacji w wirtualnej przestrzeni (Virtual Learning Environment – VLE). Nasza konkretna platforma jest oparta o serwis Blackboard, której znajomość jest bardzo przydatna w szeroko pojętej edukacji (zarówno własnej poprzez dostęp do wielu kursów MOOC, jak i osób nauczanych poprzez włączenie jej do procesu edukacji). Edukacji w zakresie spółdzielni towarzyszy szereg kompetencji związanych z różnorodnymi pomniejszymi narzędziami IT, tj. wykorzystanie Glossary (wspólny słownik uczących się), Google Hangouts (webinaria), Prezi (interaktywne prezentacje) i Padlet (wirtualne ściany karteczek), Q&A, myLOG (Notehub, Posti, Blogger) oraz szeroko pojęte media społecznościowe (Facebook, YouTube).

organizator: Fundacja Europejskich Inicjatyw na Śląsku
adres: Kościelna 10B lok. 8, 41-902 Bytom, woj. SL
tel.: 501 361 677, e-mail: fundacja.feis@gmail.com
www: http://www.facebook.com/feis.foundation 
źródło: Fundacja Europejskich Inicjatyw na Śląsku
data publikacji: 2017-12-07
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!