dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

Kraków. Bezpłatne szkolenie i warsztaty „Edukacja globalna dla najmłodszych”

Bezpłatne szkolenie dla nauczycieli przedszkoli i klas I-III szkół podstawowych oraz warsztaty dla dzieci "Edukacja globalna dla najmłodszych".

Wiadomość archiwalna

A A A

autor(ka): Marlena Nowaczyk

2013-08-21, 12.42

Zapraszamy nauczycieli przedszkoli i klas I-III szkół podstawowych na bezpłatne szkolenie "Edukacja globalna dla najmłodszych".

Celem szkoleń jest zainteresowanie nauczycieli tematyką współzależności między Globalnym Południem a Globalną Północą, zrównoważonego rozwoju, praw człowieka, a ponadto dostarczenie nauczycielom podstawowej wiedzy z zakresu edukacji globalnej i zaprezentowanie metod edukacyjnych, które można wykorzystać z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Uczestnicy szkoleń otrzymają bezpłatnie pakiet edukacyjny zawierający zestaw scenariuszy o krajach Afryki, Azji, Ameryki Łacińskiej wraz z materiałami merytorycznymi, kartami pracy, a także zaświadczenie uczestnictwa.

W każdej placówce zgłoszonej do projektu odbędą się 3 bezpłatne warsztaty dla dzieci prowadzone przez doświadczonych edukatorów. Podczas zajęć poprzez doświadczenia, pokazy, fotografie i zabawy dziecięce z regionów Afryki, Azji, Ameryki Środkowej i Południowej dzieci poznają codzienność swoich rówieśników z innych zakątków świata.

Ponadto nauczyciele, którzy przeprowadzą w swojej grupie uczniów zajęcia z wykorzystaniem pozyskanego na szkoleniu pakietu edukacyjnego, otrzymają dodatkowe gry dydaktyczne.

Szkolenie prowadzone jest metodami aktywizującymi. W trakcie spotkania przewidziana jest przerwa z drobnym poczęstunkiem oraz kawą i herbatą z certyfikatem Sprawiedliwego Handlu.

Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej projektu: eduglob.zrodla.org i zapraszamy do udziału!

Liczba miejsc ograniczona: w szkoleniu uczestniczyć może jeden nauczyciel z danej placówki, decyduje kolejność zgłoszeń.

> Organizatorzy: Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła” oraz Instytut Allerhanda

> Termin i miejsce: 18 września 2013 r., godz. 14:00-17:30; Biblioteka Instytutu Allerhanda, Plac Sikorskiego 2/7, Kraków

> Czas: 4 godziny dydaktyczne

> Przebieg:

- część wprowadzająca: mikrokompendium wiedzy na temat czym jest edukacja globalna, jakie jest jej miejsce w podstawie programowej, podstawowe pojęcia związane z globalizacją, pomocą rozwojową

- część właściwa: prezentacja scenariuszy zawartych w pakiecie, część prowadzona metodą warsztatową pozwoli uczestnikom na własnej skórze przetestować wybrane gry, ćwiczenia i inne elementy zajęć

> Zgłoszenia: do 13 września 2013r., na adres:

- w tytule: szkolenie 18.09,

- w treści: imię i nazwisko, tel. kontaktowy, nazwa i adres placówki pracy

Projekt jest współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2013 r.

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść ogłoszeń o szkoleniach i za jakość oferowanych usług.

miejsce: Biblioteka Instytutu Allerhanda, Plac Sikorskiego 2/7, Kraków, woj. małopolskie
data wydarzenia: od 2013-08-21 do 2013-09-15
organizator: Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła"
adres: Zielona 27, 90-602 Łódź, woj. łódzkie
www: http://www.zrodla.org 
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy - dodaj komentarz
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.