dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

Kraków. Bezpłatne warsztaty dla koordynatorów wolontariuszy

Wszystkich koordynatorów wolontariuszy, którzy powrócili z misji zagranicznych, Salezjański Wolontariat Misyjny - Młodzi Światu, zaprasza na realizowane w ramach projektu "Powrót do przyszłości" bezpłatne warsztaty. Odbędą się one w dniach 4-5 czerwca 2013 w Krakowie przy ul. Tynieckiej 39.

Wiadomość archiwalna

A A A

autor(ka): Sylwia Kuś

2013-05-27, 09.53

Projekt „Powrót do przyszłości” jest odpowiedzią Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego na problem niewielkiego zaangażowania się wolontariuszy powracających z pracy w krajach Globalnego Południa w dalsze działania z zakresu edukacji rozwojowej.

Projekt zakłada wsparcie indywidualnych wolontariuszy poprzez szkolenia, mentoring, pomoc w realizacji własnych projektów, publikacje dotyczące możliwości dalszego zaangażowania. Jedną z jego głównych idei jest także budowanie dobrej praktyki wspierania wolontariuszy i korzystania z ich potencjału.

Organizowane w dn. 4-5 czerwca w Krakowie warsztaty adresowane są do koordynatorów pracujących na co dzień z wolontariuszami, którzy powrócili do kraju z misji zagranicznych. Spotkanie służyć ma wymianie doświadczeń przedstawicieli NGO w celu osiągnięcia wspólnego celu – najbardziej efektywnych ścieżek pracy z wolontariuszami.

Jesteśmy otwarci na propozycje tematów, jakie chcieliby Państwo poruszyć (czekamy na nie w miejscu na uwagi w formularzu zgłoszeniowym). Nasze warsztaty pomogą w zdobyciu praktycznej wiedzy – przyniosą odpowiedzi na konkretne pytania, m.in.: jak nie utracić kontaktu z wolontariuszami, którzy powrócili z misji? Wspólnie zastanowimy się, co zrobić, by zaangażować ich w dalszą pracę na rzecz edukacji rozwojowej.

W trakcie dwudniowego spotkania przez cały czas obecny będzie facylitator – p. Elżbieta Cwynar-Budzińska. Jej zadaniem będzie czynny udział w udrażnianiu procesu komunikacji pomiędzy koordynatorami wolontariuszy, mediowanie między nimi, motywowanie ich do pracy nad osiągnięciem celu i zapobieganie ewentualnym konfliktom.

Udział w szkoleniach jest bezpłatny – gwarantujemy nocleg, wyżywienie i zwrot kosztów podróży (na podstawie biletów).

Na zgłoszenia czekamy do 31 maja 2013 r.

Formularz zgłoszeniowy dostępny pod adresem:

http://bit.ly/SzkoleniaSWM

Szczegółowa oferta dostępna jest pod adresem:

http://swm.pl/wp-content/uploads/2013/05/oferta_warsztat%C3%B3w_SWM.pdf

Wszelkie pytania dot. udziału w szkoleniach prosimy kierować do Sylwii Kuś (asystent koordynatora projektu):

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść ogłoszeń o szkoleniach i za jakość oferowanych usług.

miejsce: Salezjański Wolontariat Misyjny - Młodzi Światu, Kraków, ul. Tyniecka 39, 30-323 Kraków, woj. małpolskie
data wydarzenia: od 2013-06-04 do 2013-06-05
organizator: Salezjański Wolontariat Misyjny - Młodzi Światu, Kraków
adres: ul. Tyniecka 39, 30-323 Kraków, woj. małopolskie
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy - dodaj komentarz
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.