dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

Słubice, Zielona Góra, Gorzów Wlkp. Spotkania Lubuskiej Sieci Współpracy i warsztaty

Organizacja Pracodawców Ziemi Lubuskiej oraz Fundacja na rzecz Collegium Polonicum zapraszają przedstawicieli organizacji pozarządowych na spotkania Lubuskiej Sieci Współpracy i bezpłatne warsztaty realizowane w ramach projektu „go NGO!” i mające na celu podniesienie jakości działań i profesjonalizacja III sektora w lubuskim poprzez wypracowanie i upowszechnianie standardów działania. Zajęcia odbędą się w lutym i marcu 2013 w woj. lubuskim.

Wiadomość archiwalna

A A A

autor(ka): Joanna Zielińska

2013-02-04, 15.25

Organizacja Pracodawców Ziemi Lubuskiej oraz Fundacja na rzecz Collegium Polonicum mają zaszczyt zaprosić przedstawicieli organizacji pozarządowych na

spotkania Lubuskiej Sieci Współpracy
i warsztaty
realizowane w ramach projektu „go NGO!”.

1. Spotkania grup roboczych Lubuskiej Sieci Współpracy

W chwili obecnej Lubuska Sieć Współpracy pracuje nad wypracowaniem standardów z zakresu jakości działania organizacji pozarządowych, aspektów formalno – organizacyjnych oraz współpracy organizacji pozarządowych z jednostkami samorządu terytorialnego. W spotkaniach roboczych Lubuskiej Sieci Współpracy mogą brać udział wszyscy chętni – osoby, które już się zgłosiły, oraz takie, które dopiero zamierzają to zrobić. W tych spotkaniach nie ma limitu miejsc – mogą w nich wziąć udział wszyscy, którzy czują potrzebę standaryzacji sektora pozarządowego i współpracy pomiędzy jednostkami samorządu terytorialnego a organizacjami pozarządowymi. Ważne jest również to, że do Lubuskiej Sieci Współpracy można zgłaszać się na bieżąco i przystąpić do prac Sieci w każdej chwili. Dokumenty zgłoszeniowe do Lubuskiej Sieci Współpracy można znaleźć na stronie internetowej www.go-ngo.pl w zakładce „Lubuska Sieć Współpracy – Spotkanie grup roboczych”.

Grupy tematyczne spotykają się, zgodnie z następującym harmonogramem:

1. Grupa standardów formalno – organizacyjnych spotka się w Słubicach w siedzibie Fundacji na rzecz Collegium Polonicum, ul. Kościuszki 1, w dniu 07.02 w godzinach 15:00 – 18:00 (prowadząca: Karolina Cyran-Juraszek).

2. Grupa standardów współpracy organizacji pozarządowych z jednostkami samorządu terytorialnego spotka się w Zielonej Górze, w siedzibie Organizacji Pracodawców Ziemi Lubuskiej, ul. Reja 6, w dniu 11.02 w godzinach 13:00 – 16:00 (prowadząca: Marta Lewandowska).

3. Grupa standardów jakościowych spotka się w Gorzowie w siedzibie Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii, ul. Bohaterów Westerplatte 10, w dniu 16.02 w godzinach 11:00 – 14:00, (prowadząca: Marta Nadrzycka)

2. Warsztaty w ramach działania lubuskiej Sieci Współpracy

Dodatkowo zapraszamy Państwa na warsztaty organizowane w ramach Lubuskiej Sieci Współpracy. Odbędą się one 8 i 9 03.2013 w Bukowym Dworku w Gronowie koło Łagowa (http://www.bukowydworek.pl/). Celem warsztatów jest zapoznanie uczestników ze sposobami wdrażania standardów oraz wiążącymi się z tym problemami i barierami. Warsztaty prowadzone są przez trenerów zewnętrznych. W ramach warsztatów proponujemy trzy bloki tematyczne, zgodne z opracowywanymi standardami. Będą to więc trzy warsztaty z zakresu:
1) jakości, 2) aspektów formalno-organizacyjnych oraz 3) współpracy między jednostkami samorządu terytorialnego a organizacjami pozarządowymi.

W każdym warsztacie może uczestniczyć 15 osób, a więc liczba miejsc jest ograniczona. Zapewniamy bezpłatny nocleg, wyżywienie oraz zwrot kosztów dojazdu na warsztaty.

Uprzejmie prosimy o potwierdzanie obecności na załączonych Formularzach Zgłoszeniowych:

- w przypadku zgłoszenia na spotkania robocze Lubuskiej Sieci Współpracy należy wypełnić tylko jeden formularz: Zgłoszenie instytucji do sieci - w przypadku zgłoszenia na warsztaty należy wypełnić dwa załączone dokumenty.

Więcej informacji na temat projektu można uzyskać na stronie projektu www.go-ngo.pl oraz pod następującymi adresami:

Fundacja na rzecz Collegium Polonicum,
ul. Kościuszki 1,69-100 Słubice tel./fax (95) 75 92 444, email:

lub

Organizacja Pracodawców Ziemi Lubuskiej, ul. Reja 6, 65-076 Zielona Góra tel./fax (68) 327 18 81, email:

Serdecznie zapraszamy!

 

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść ogłoszeń o szkoleniach i za jakość oferowanych usług.

miejsce: Słubice, Zielona Góra, Gorzów Wlkp., woj. lubuskie
data wydarzenia: od 2013-02-07 do 2013-03-09
organizator: Organizacja Pracodawców Ziemi Lubuskiej
adres: Reja 6, 65-076 Zielona Góra, woj. lubuskie
tel.: 68 327 18 81, faks: 68 327 18 81
e-mail: biuro@opzl.pl
www: http://www.opzl.pl 
organizator: Fundacja na rzecz Collegium Polonicum
adres: Kościuszki 1, 69-100 Słubice, woj. lubuskie
tel.: 95 75 92 444, faks: 95 75 92 444
e-mail: sekretariat@fundacjacp.org
www: http://www.fundacjacp.org/ 
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy - dodaj komentarz
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.