dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

Gliwice. Seminaria: Etyczne i formalno-prawne standardy NGO

Czy twoja organizacja prowadzi biuletyn informacji publicznej? Zgodnie z prawem powinna, jeśli korzysta z funduszy publicznych. Stowarzyszenie "Most" zaprasza na cykl bezpłatnych seminariów, na których zostaną omówione formalne i etyczne zasady funkcjonowania NGO w Polsce. Seminaria skierowane dla przedstawicieli organizacji z pow. gliwickiego, Gliwic, Zabrza i odbędą się w Gliwicach w maju i czerwcu 2012. Zgłoszenia do 24 maja 2012.

Wiadomość archiwalna

A A A

2012-05-22, 09.47

Czy Twoja organizacja prowadzi biuletyn informacji publicznej? Zgodnie z prawem powinna, jeśli korzysta z funduszy publicznych.

Zapraszamy na cykl bezpłatnych seminariów, na których zostaną omówione formalno-prawne i etyczne zasady funkcjonowania organizacji w Polsce. Seminaria prowadzone przez ekspertów skierowane dla przedstawicieli organizacji pozarządowych z powiatu gliwickiego, Gliwic, Zabrza odbędą się w Gliwicach w maju i czerwcu 2012 r. (Dokładne miejsce spotkania zostanie określone w mailu potwierdzającym zapisanie na listę uczestników).

Każdy z uczestników otrzyma wzory niezbędnych dokumentów i bezpłatne narzędzie do stworzenia BIP-u na zakończenie projektu.

W trakcie spotkań zaplanowana jest dyskusja z uczestnikami, z której wnioski i opinie zostaną wykorzystane do wypracowania narzędzi i rozwiązań koniecznych do prawidłowego funkcjonowania organizacji. Spośród najbardziej aktywnych i doświadczonych uczestników wybierzemy osoby, które zaprosimy do zespołu ds. standaryzacji. W drugiej połowie 2012 roku zespół ten opracuje merytorycznie m.in. przykładową stronę internetową BIP (Biuletyn Informacji Publicznej) do wykorzystania przez organizacje oraz dokumenty dotyczące wymagań formalnych i jawności w NGO.

Terminy i tematy:

28 maja 2012 (od 14.00) - Seminarium na temat etyki w działaniach organizacji pozarządowych (m.in. zarobki w organizacjach, konflikt interesu, kontakt z władzami publicznymi, konkurencyjność między organizacjami, równość kobiet i mężczyzn).

18 czerwca 2012 (od 14.00) - Seminarium nt. wymagań organizacyjno-prawnych (m.in. dokumenty, które powinna posiadać organizacja i dlaczego, przykłady dokumentów, sankcje za nieposiadanie);

29 czerwca 2012 (od 14.00) - Seminarium nt. standardów i przejrzystości działań organizacji (w tym m.in.: komunikacja z interesariuszami, przejrzystość zarząd – członkowie - odbiorcy – otoczenie, informacja publiczna, sposoby informowania i udostępniania informacji, narzędzia).

Czas trwania: do 6 h.

Liczba uczestników ograniczona: 15 osób/seminarium. Decyduje kolejność zgłoszeń. Dbając o wysoki poziom merytoryczny spotkań, każdy uczestnik powinien uczestniczyć w całym cyklu seminariów.

Osoby zainteresowane udziałem – prosimy o przesłanie zgłoszenia (imię i nazwisko, telefon oraz nazwę reprezentowanej organizacji) do Sandry Mikołajczyk (Specjalista ds. wypracowania standardu), mail: . W tytule prosimy podać miasto, gdzie zarejestrowana jest Państwa organizacja.

Na zgłoszenia czekamy do 24 maja.

Każda osoba dostanie potwierdzenie, czy została zapisana na listę uczestników.

Zapraszamy.

Projekt „BIPnij dla przejrzystości i transparentności NGO” realizowany jest w okresie kwiecień 2012 – listopad 2013 przez Stowarzyszenie Wspierania Organizacji Pozarządowych MOST oraz Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy Bona Fides, a współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść ogłoszeń o szkoleniach i za jakość oferowanych usług.


Powyższa informacja została opublikowana przez portal ngo.pl w związku z realizacją projektu "Standardy w organizacjach pozarządowych", współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

miejsce: Gliwice, woj. śląskie
data wydarzenia: od 2012-05-28 do 2012-06-29
organizator: Stowarzyszenie Wspierania Organizacji Pozarządowych "Most"
adres: Kościuszki 70 lok. 1, 40-047 Katowice, woj. śląskie
e-mail: s.mikolajczyk@mostkatowice.pl
źródło: Stowarzyszenie MOST
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.