dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

Rybnik. Seminaria na temat przejrzystego, etycznego i prawidłowego funkcjonowania NGO

Stowarzyszenie Wspierania Organizacji Pozarządowych "Most" zaprasza na cykl bezpłatnych seminariów, na których zostaną omówione formalno-prawne i etyczne zasady działania organizacji w Polsce. Seminaria skierowane są do przedstawicieli NGO z Rybnika, powiatu rybnickiego, raciborskiego, wodzisławskiego, Jastrzębia i Żor odbędą się w maju i czerwcu 2012 w Rybniku. Uczestnicy otrzymają wzory dokumentów i bezpłatne narzędzie do stworzenia BIP-u.

Wiadomość archiwalna

A A A

2012-05-16, 09.48

Czy Twoja organizacja prowadzi biuletyn informacji publicznej? Zgodnie z prawem powinna, jeśli korzysta z funduszy publicznych.

Zapraszamy na cykl bezpłatnych seminariów, na których zostaną omówione formalno-prawne i etyczne zasady funkcjonowania organizacji w Polsce. Seminaria prowadzone przez ekspertów skierowane dla przedstawicieli organizacji pozarządowych z Rybnika, powiatu rybnickiego, raciborskiego, wodzisławskiego, Jastrzębia i Żor odbędą się w Rybniku w maju i czerwcu 2012 r. (dokładny adres będzie podany w informacji potwierdzającym zapisanie na listę uczestników).

Każdy z uczestników otrzyma wzory niezbędnych dokumentów i bezpłatne narzędzie do stworzenia BIP-u.

W trakcie spotkań zaplanowana jest dyskusja z uczestnikami, z której wnioski i opinie zostaną wykorzystane do wypracowania narzędzi i rozwiązań koniecznych do prawidłowego funkcjonowania organizacji. Spośród najbardziej aktywnych i doświadczonych uczestników wybierzemy osoby, które zaprosimy do zespołu ds. standaryzacji. W drugiej połowie 2012 roku zespół ten opracuje merytorycznie m.in. przykładową stronę internetową BIP (Biuletyn Informacji Publicznej) do wykorzystania przez organizacje oraz dokumenty dotyczące wymagań formalnych i jawności w NGO.

Terminy i tematy:

22 maja 2012 (14.00-20.00) - Seminarium na temat etyki w działaniach organizacji pozarządowych (m.in. zarobki w organizacjach, konflikt interesu, kontakt z władzami publicznymi, konkurencyjność między organizacjami, równość kobiet i mężczyzn).

4 czerwca 2012 (14.00-20.00) - Seminarium nt. wymagań organizacyjno-prawnych (m.in. dokumenty, które powinna posiadać organizacja i dlaczego, przykłady dokumentów, sankcje za nieposiadanie).

20 czerwca 2012 (14.00-20.00) - Seminarium nt. standardów i przejrzystości działań organizacji (w tym m.in.: komunikacja z interesariuszami, przejrzystość zarząd – członkowie - odbiorcy – otoczenie, informacja publiczna, sposoby informowania i udostępniania informacji, narzędzia);

Liczba uczestników ograniczona: 15 osób/seminarium. Decyduje kolejność zgłoszeń. Dbając o wysoki poziom merytoryczny spotkań, każdy uczestnik powinien uczestniczyć w całym cyklu seminariów.

Osoby zainteresowane udziałem – prosimy o przesłanie zgłoszenia do 17 maja (imię i nazwisko, telefon oraz nazwę reprezentowanej organizacji) do Sandry Mikołajczyk (Specjalista ds. wypracowania standardu), mail: . W tytule prosimy podać miasto, gdzie zarejestrowana jest Państwa organizacja.

Każda osoba dostanie potwierdzenie, czy została zapisana na listę uczestników.

Zapraszamy.

Projekt „BIPnij dla przejrzystości i transparentności NGO” realizowany jest w okresie kwiecień 2012 – listopad 2013 przez Stowarzyszenie Wspierania Organizacji Pozarządowych MOST oraz Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy Bona Fides, a współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść ogłoszeń o szkoleniach i za jakość oferowanych usług.


Powyższa informacja została opublikowana przez portal ngo.pl w związku z realizacją projektu "Standardy w organizacjach pozarządowych", współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

miejsce: Rybnik, woj. śląskie
data wydarzenia: od 2012-05-22 do 2012-06-20
organizator: Stowarzyszenie Wspierania Organizacji Pozarządowych "Most"
adres: Kościuszki 70 lok. 1, 40-047 Katowice, woj. śląskie
e-mail: s.mikolajczyk@mostkatowice.pl
www: http://www.mostkatowice.pl 
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy - dodaj komentarz
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.