dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

Bezpłatne warsztaty "Myślenie wizualne" 22-23 września w Gdańsku

Zapraszamy na warsztaty Myślenie wizualne 22- 23 września 2018 r. (sobota-niedziela), godziny 10.00-17.00 (sobota) i 10.00-15.00 (niedziela) w Gdańsku. Osoba prowadząca: Vitezslava Hoffmann. Zapisy do 16.09.2018 r. na adres anna.urbanczyk@ikm.gda.pl

autor(ka): Anna Urbańczyk

2018-08-10, 10.09
Myślenie wuizualne2
Myślenie wizualne 3
Myślenie wizualne przykład
Myślenie wizualne1

Serdecznie zapraszamy osoby działające w pomorskich organizacjach pozarządowych, lokalnych aktywistów, aktywistki na warsztaty w ramach Akademii Active Citizens:

Myślenie wizualne

22- 23 września 2018 r. (sobota-niedziela), godziny 10.00-17.00 (sobota) i 10.00-15.00 (niedziela) w Gdańsku

Zapisy odbywają się przy pomocy formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie www.ikm.gda.pl. Formularz należy odesłać do 16.09.2018 r. na adres anna.urbanczyk lub w formie papierowej dostarczyć pod adres:

Anna Urbańczyk

Instytut Kultury Miejskiej

ul. Długi Targ 39/40

80-830 Gdańsk

Numer faxu: 58 760 72 15

Liczba miejsc jest ograniczona do 18 osób. Potwierdzenie udziału w warsztatach osoby zakwalifikowane otrzymają do dnia 18.09. 2018 r.

Wstęp wolny

Serdecznie zapraszamy!

Warsztaty mają przygotować osoby uczestniczące do prawidłowego wykorzystania Myślenia wizualnego – sketchnotingu w codziennym życiu, w nauce, pracy, z dziećmi, w rodzinie. Są wspaniałym pomocnikiem przy tworzeniu plakatów, ogłoszeń, prowadzenia warsztatów i zebrań, podczas nauki, pomocy dzieciom w nauce, ale też rozwinięciu własnych ukrytych talentów. Odnalezieniu pasji i radości z tworzenia czegoś, co upiększy nasze miejsce pracy , dom, itp. Na warsztatach nauczymy się tworzyć obrazy motywacyjne, plakaty, notatki, zahaczymy o współczesną kaligrafię.

Cel szkolenia:

- zapoznanie się z podstawowymi zagadkami i zasadami myślenia wizualnego,

- nauka tworzenia plakatów, notatek z konferencji, spotkań, notatek szkolnych, tworzenia obrazów motywacyjnych itp.,

- nauka współczesnej kaligrafii,

- pogłębienie wiary w siebie i swoje możliwości twórcze,

- odnalezienie pasji i ukrytych talentów.

Metodologia:

- warsztaty, gry indywidualne i grupowe, rozwiązywanie zadań, mini-wykład, dyskusja.

Osoba prowadząca:

Vitezslava Hoffmann – nauczycielka SP nr 82 w Gdańsku, absolwentka Uniwersytetu Masaryka w Brnie w Czechach. Liderka i trenerka grupy Myślenie wizualne w centrum doszkalania nauczycieli Kreatywna Pedagogika w Gdańsku. Sketchnoterka i facylitatorka na konferencjach edukacyjnych, ilustratorka projektu edukacyjnego FitEdukacja, Edunews. Ilustratorka książek i poradników dla dzieci oraz związanych ze sportem. Autorka innowacji pedagogicznej „Myślenie wizualne – nauka tworzenia notatek w szkole”, autorka projektów dla świetlicy szkolnej. Moderatorka grupy „Myślenie wizualne w edukacji” na Facebooku. Autorka fiszek pomocnych do nauki języka czeskiego i nie tylko. Lektorka i tłumaczka języka czeskiego, doceniona w roku 2017 nagrodą Prezydenta Miasta Gdańska za edukację.

Posiada certyfikat z Mind mapingu i Myślenia wizualnego. Ukończyła kurs tworzenia map myśli w edukacji i biznesie u Tony Buzana.


Zajmuje się prowadzeniem szkoleń nauczycieli i nauczycielek z sketchnotingu. Uczy, w jaki sposób mogą lepiej przekazać wiedzę swoim podopiecznym, jak tworzyć pomoce dydaktyczne. Uczniów i uczennice uczy, w jaki sposób tworzyć notatki i wykorzystywać potencjał swojego mózgu. Osobom nie związanym z edukacją pokazuje możliwości wykorzystania zapisu za pomocą obrazów w pracy, na konferencjach, w doszkalaniu się. Co jest najistotniejsze, pomaga uwierzyć w siebie, że „Rysować każdy może”, odkryć ukryte talenty, oraz stwarzać piękniejsze środowisko wokół nas. Na warsztatach każdy może poczuć radość z na nowo obudzonej części mózgu odpowiadającej za radość, emocje oraz piękno.

O Myśleniu wizualnym:

Myślenie wizualne – sketchnoting w języku angielskim, jest bardzo znaną nowoczesną metodą zapisu treści za pomocą połączenia obrazu i słowa. Jest rozszerzeniem sposobu zapisu za pomocą map myśli, ale uzyskuje zupełnie inny, nowy, głębszy wymiar. Za pomocą prostych ikon, których tworzenie jest bardzo łatwe, zapisujemy notatki z warsztatów, konferencji, spotkania w pracy, lekcji. Z takich notatek lepiej się uczymy. Możemy też tworzyć nietuzinkowe spersonalizowane kartki urodzinowe, obrazy motywacyjne. To wszystko po to, by łatwiej zapamiętać, zrozumieć i koncentrować się na różnego rodzaju wydarzeniach, gdzie potrzebne jest skupienie.

Szkolenie będzie polegało na wstępnym zapoznaniu się z tym, w jaki sposób działa nasz mózg, jak wykorzystać jego możliwości. Następnym, już praktycznym, krokiem będzie nauka podstawowych ikon, zasad. Wszystko przeplatane będzie grami, nie tylko dla nauki, ale też o charakterze integracyjnym i pokazanie, w jaki sposób sketchnoting można włączyć do życia towarzyskiego.

Po szkoleniu uczestnicy i uczestniczki będą potrafili notować, tworzyć kartki urodzinowe oraz obrazy motywacyjne.

Akademia Active Citizens to projekt wzmacniający kompetencje zarządzania organizacjami i zmianą społeczną w różnorodnym świecie, realizowany przez Instytut Kultury Miejskiej i British Council.

Akademia powstała w odpowiedzi na potrzeby edukacyjne pomorskich organizacji pozarządowych zgłaszane w czasie projektu Active Citizens. Dlatego pierwszeństwo w rekrutacji będą mieć absolwenci i absolwentki pomorskich edycji programu Active Citizens Aktywna Społeczność.

W czasie warsztatów przewidziane są przerwy kawowe i wegański obiad – w sobotę.

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść ogłoszeń o szkoleniach i za jakość oferowanych usług.

miejsce: Gdańsk -adres szkolenia zostanie podany zakwalifikowanym osobom, woj. pomorskie
data wydarzenia: od 2018-09-22 do 2018-09-23
organizator: Instytut Kultury Miejskiej
adres: Długi Targ 39/40, 80-830 Gdańsk, woj. pomorskie
tel.: 58 760 72 16, faks: 58 760 72 15
e-mail: anna.urbanczyk@ikm.gda.pl
www: http://www.ikm.gda.pl 
organizator: Fundacja British Council
adres: Koszykowa 54, 00-675 Warszawa-Śródmieście, woj. mazowieckie
tel.: 22 695 59 00, e-mail: warsaw@britishcouncil.pl
www: http://www.britishcouncil.pl/o-nas/fundacja 
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.