dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

Chełmno. Szkolenie "Prawne aspekty tworzenia i funkcjonowania organizacji pozarządowych"

Toruńskie Stowarzyszenie Aktywności Społecznej (TSAS) zaprasza przedstawicieli i przedstawicielki organizacji pozarządowych z województwa kujawsko-pomorskiego na bezpłatne szkolenie z zakresu prawnych aspektów tworzenia i funkcjonowania organizacji pozarządowych. Szkolenie odbędzie się 18 lipca 2018 r. w Starostwie Powiatowym w Chełmnie; ul. Harcerska 1.

Wiadomość archiwalna

A A A

autor(ka): opr. MM, ngo.pl

2018-07-12, 08.54

Podczas szkolenia, uczestnicy będą mogli zapoznać się z obowiązującymi przepisami dotyczącymi tworzenia organizacji pozarządowych ( szczególnie stowarzyszeń i fundacji) oraz poznać w jaki sposób dostosować funkcjonowanie organizacji , aby działała zgodnie z obowiązującymi przepisami. Nie ma jednego aktu prawnego, który regulowałaby całość zagadnień związanych z funkcjonowaniem organizacji pozarządowych. Oprócz podstaw „założycielskich”, trzeba znać wiele zagadnień formalno-prawnych.

Szkolenie ma na celu uporządkowanie wiedzy, ukierunkowane jest na – dbałość o to, aby organizacje pozarządowe w naszym województwie działały sprawnie. Podczas szkolenia będzie możliwość skonsultowania indywidualnych pytań z zakresu formalno-prawnego zarządzania organizacją pozarządową, pozyskania wiedzy np. w zakresie zgłaszania zmiany statutu, pozyskania statusu opp przez organizację, czy podpisywania umów z członkami zarządu.

Szkolenie prowadzi radca prawny, a jednocześnie członek i założyciel organizacji pozarządowej z ponad 10 letnim doświadczeniem obsługi prawnej ngo, a zatem trener posiadający wiedzę i praktyczne doświadczenie funkcjonowania trzeciego sektora.

Szkolenie jest realizowane w ramach zadania pod tytułem Trener NGO - działania szkoleniowo-doradcze na rzecz rozwoju potencjału organizacji pozarządowych w województwie kujawsko-pomorskim, które obejmuje cykl szkoleń i warsztatów dla środowiska 3 sektora z terenu naszego województwa, uzupełniany poradnictwem indywidualnym i grupowym zaplanowanym na 2018 rok. Projekt jest dofinansowany ze środków Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Udział w projekcie jest bezpłatny.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej urzędu: Szkolenie

Informacja pochodzi ze stron internetowych administracji publicznej.

data wydarzenia: 2018-07-18
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.