dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

Ruszył nabór do Szkoły Letniej Scenariuszy Gier Komputerowych w Krakowie

Wykłady inspiracyjne, możliwość tworzenia autorskich koncepcji scenariuszy gier komputerowych pod okiem ekspertów z branży oraz wizyty w studiach gier – to oferta drugiej, bezpłatnej edycji projektu „Write the Game”, czyli Szkoły Letniej Scenariuszy Gier Komputerowych, która odbędzie się w dniach 12-21 sierpnia w Willi Decjusza.

autor(ka): Joanna Kądziołka

2018-07-10, 08.51

„Write the Game” to projekt adresowany do pisarzy, scenarzystów, copywriterów i wszystkich tych osób, które są zainteresowane tworzeniem scenariuszy do gier komputerowych. Podobnie jak w ubiegłorocznej edycji, ekspertami prowadzącymi warsztaty będą znani scenariopisarze ze studiów gier Reality Pump Studios i CD PROJEKT RED, a wykłady inspiracyjne wygłoszą praktycy reprezentujący branże kreatywne.

Bezpłatna Szkoła Letnia startuje 12 sierpnia i potrwa 10 dni, podczas których uczestnicy będą mogli skorzystać z 8 godzin wykładów, 24 godzin warsztatów, 22 godzin mentoringu i pracy własnej oraz wizyt studyjnych w czterech krakowskich studiach gier, m.in. Reality Pump Studios i CD PROJEKT S.A. Organizator zapewnia także bezpłatne zakwaterowanie wraz z wyżywieniem na czas trwania Szkoły Letniej.

Jak ubiegać się o miejsce na Szkole? Zgłoszenia indywidualne w języku polskim powinny zawierać:

  • list motywacyjny (maksymalnie 600 wyrazów)
  • próbkę literacką w postaci opisu questa (przygody) z wymyślonej gry RPG oraz fragmentu dialogu między postaciami. Opis questa powinien mieć krótkie wprowadzenie do uniwersum gry (pełna dowolność wyboru tematyki i gatunku w ramach RPG), krótką prezentację postaci oraz rozbudowany szkic wydarzeń fabularnych. Wybrany fragment dialogu ma być reprezentatywny dla przedstawianego pomysłu i obejmować ok. 15-20 kwestii dialogowych wraz z komentarzem reżyserskim. Opis questa i wycinek scenariusza powinny zawierać się w maksymalnie 1000 wyrazów.

Zgłoszenia należy nadsyłać mailowo na adres: do 25 lipca 2018 roku.

Decyzje o przyznaniu stypendiów zostaną podjęte wspólnie przez Stowarzyszenie Willa Decjusza oraz ekspertów zaangażowanych w udział w projekcie oraz ogłoszone do dnia 3 sierpnia 2018 roku na stronie www.villa.org.pl.

Koordynacja projektu: Małgorzata Różańska

Więcej informacji: http://bit.ly/2u7HI4T

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść ogłoszeń o szkoleniach i za jakość oferowanych usług.

miejsce: Willa Decjusza, 29 Lipca 1943 r., 30-233 Kraków, woj. małopolskie
data wydarzenia: od 2018-08-12 do 2018-08-21
organizator: Stowarzyszenie Willa Decjusza
adres: 28 Lipca 1943r. 17a, 30-233 Kraków, woj. MA
tel.: 12 425 36 38, faks: 12 425 36 63
www: http://www.villa.org.pl 
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.