dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

Weź udział w Akademii Animacji Lokalnej - nowe narzędzia, świetni ludzie

Pracujesz z dziećmi lub młodzieżą w podkarpackich gminach, zwłaszcza Krasne, Lubaczów, Strzyżów, Wiśniowa lub w okolicach? Jesteś osobą zaangażowaną, pełną pasji, której zależy na tym, aby naprawdę pomagać młodym ludziom, rozwijać ich, pokazywać nowe drogi, nowe szanse? Zgłoś się do Akademii Animacji Lokalnej prowadzonej przez Fundację Rozwoju “Dobre Życie”!

autor(ka): Anna Bednarczuk

2018-07-09, 08.54

Fundacja Rozwoju "Dobre Życie" zaprasza na kompleksowy program edukacyjny (Akademia Animacji Lokalnej) dla osób dorosłych, które chcą poznać nowe metody pracy z grupami i społecznościami. Akademia to duża dawka wiedzy i praktycznych umiejętności z zakresu aktywnych metod pracy z ludźmi, z wykorzystaniem takich metod jak: drama, tutoring, open space, storytelling. Stawiamy na praktyczne zastosowanie wiedzy i umiejętności, dlatego trenerzy Akademii będą pomagać uczestnikom w przygotowaniu i przeprowadzeniu własnych inicjatyw lokalnych, np. warsztatów, przedstawień. Planujemy, że inicjatywy te będą skierowane do dzieci i młodzieży oraz społeczności lokalnych z gmin Krasne, Lubaczów, Strzyżów lub Wiśniowa.

W ramach Akademii odbędą się 3 warsztaty wyjazdowe; łącznie 5,5 dni szkolenia. Koszty pobytu i szkolenia pokrywane są z grantu od FIO (dla uczestników bezpłatne).

Planujemy dwie edycje Akademii: - jesienną: IX-XII 2018 - zimową: XII 2018 - III 2019

Dokładne terminy znajdziesz na stronie: http://dobrezycie.org/aktywni2018/akademia

Korzyści z udziału w Akademii Animacji Lokalnej

  • poznasz aktywne metody pracy z grupą, jak drama, tutoring, open space, storytelling i in.,

  • rozwiniesz kompetencje budowania efektywnego zespołu, angażowania i motywowania do działań lokalnych, pracy metodą projektową, włączania społeczności lokalnych i pozyskiwania wolontariuszy,

  • uzyskasz wsparcie tutorek i ekspertów w tworzeniu i realizacji własnych inicjatyw lokalnych,

  • poznasz innych animatorów i działaczy lokalnych z regionu,

  • wymiana doświadczeń, zrozumienie, inspiracje, nowe pomysły wspólnych działań.

​Zajęcia w Akademii poprowadzą pasjonaci i osoby doświadczone w pracy w małych miejscowościach, w tym autorzy bezpłatnej publikacji “Aktywne metody pracy z młodzieżą”:

Aleksandra Chodasz – licencjonowana trenerka umiejętności społecznych, superwizorka dramy, tutorka w Fundacji "Dobre Życie" i w Szkole Liderów, od kilkunastu lat uczy dramy; ma wieloletnie doświadczenie w pracy z młodzieżą, społecznościami oraz w uczeniu osób dorosłych; jest założycielką i prezeską Fundacji Rozwoju "Dobre Życie".

Gośćmi specjalnymi podczas Akademii będą m.in.: Edyta Salnikow i Monika Kozdraś-Grzesik z Fundacji Przestrzeń Lokalna i Joanna Sarnecka, twórczyni Opowieści z Walizki.

Do Akademii Animacji Lokalnej zapraszamy osoby dorosłe, które pracują z dziećmi lub młodzieżą z gminy Krasne, gminy miejskiej Lubaczów, gminy Strzyżów, gminy Wiśniowa i okolic - zwłaszcza nauczycieli, działaczy lokalnych, osoby związane z organizacjami pozarządowymi, pracowników placówek kulturalnych, wychowawczych i innych instytucji oraz osoby działające niezależnie. Zachęcamy do udziału także osoby, które bezpośrednio jeszcze nie pracują z młodymi osobami, ale mają do tego potencjał np. absolwentów szkół, czy wolontariuszy lokalnych organizacji pozarządowych, także tych rozpoczynających działalność.

Uwaga: ze względu na założenia projektu możemy przyjąć tylko osoby mieszkające na terenie województwa podkarpackiego i pracujące z młodzieżą/dziećmi z podkarpackich gmin.

Po szczegółowe informacje dotyczące programu Akademii i terminów zjazdów zapraszamy na naszą stronę internetową:

http://www.dobrezycie.org/aktywni2018/akademia

Znajdziesz tam także formularz zgłoszenia!

Mamy tylko 28 miejsc! Dlatego nie czekaj, lecz wyślij zgłoszenie już dziś! Formularz jest dostępny TUTAJ)

Udział w Akademii jest bezpłatny dzięki grantowi, jaki Fundacja Rozwoju “Dobre Życie” pozyskała od Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, dzięki pracy społecznej osób współpracujących z Fundacją oraz dzięki współpracy z samorządowymi partnerami projektu.

Projekt “Aktywni lokalnie” jest współfinansowany ze środków otrzymanych od Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Partnerami projektu są: Gmina Krasne, Gmina Miejska Lubaczów, Gmina Strzyżów, Gmina Wiśniowa.

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść ogłoszeń o szkoleniach i za jakość oferowanych usług.

miejsce: Fundacja Rozwoju "Dobre Życie", Lutcza 994, 38-116 Gwoźnica Górna, woj. Podkarpackie
data wydarzenia: od 2018-07-09 do 2018-11-15
organizator: Fundacja Rozwoju "Dobre Życie"
adres: Lutcza 994, 38-116 Lutcza, woj. PK
tel.: 720 776 810, e-mail: biuro@dobrezycie.org
www: http://www.dobrezycie.org 
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.