dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

Warszawa. Warsztat dla lekarzy i lekarek – procedury postępowania z kobietami z doświadczeniem gwałtu

Fundacja Feminoteka zaprasza lekarki i lekarzy, które/rzy chciałyby dowiedzieć się, jak postępować w sytuacji, gdy do gabinetu przyjdzie kobieta, która doświadczyła gwałtu.

autor(ka): Joanna Piotrowska

2018-07-02, 08.53

Procedury dla służb medycznych postępowania z osobami pokrzywdzonymi przestępstwami seksualnymi, zgodne z wytycznymi WHO i ONZ, zostały przygotowane przez Feminotekę w 2015 roku w odpowiedzi na informacje uzyskane od kobiet po doświadczeniu przemocy seksualnej i wskazujące na braki w postępowaniu służb medycznych (nieprzeprowadzanie niezbędnych badań, niezabezpieczanie próbek itp.). Procedury te, niestety, utknęły na etapie uzgodnień międzyresortowych i nigdy nie zostały podpisane.

Jak pokazuje doświadczenie Feminoteki, do której zgłaszają się kobiety z doświadczeniem gwałtu, ich upowszechnienie wśród lekarek i lekarzy jest konieczne. Nie trzeba do tego zaakceptowanych wytycznych – lekarki i lekarze mogą je stosować, by odpowiednio zebrać materiały niezbędne dla policji czy prokuratury i by jak najlepiej, z jak największą wrażliwością podchodzić do kobiet pokrzywdzonych tym jednym z najbardziej traumatycznych przestępstw.

Dlatego serdecznie zapraszamy lekarki i lekarzy, które/rzy chciałyby dowiedzieć się, jak postępować w sytuacji, gdy do gabinetu przyjdzie kobieta, która doświadczyła gwałtu.

Będzie on miał charakter pilotażowy, podczas którego przekażemy informacje o zawartych w przygotowanej przez nas procedurze oraz w formie warsztatowej przećwiczyć zasady postępowania z kobietą, która doświadczyła gwałtu. Jego celem jest także dopracowanie warsztatu tak, by jak najlepiej odpowiadał na potrzeby lekarek i lekarzy i by móc go upowszechniać.

Termin warsztatu: 11.08. 2018 roku w godzinach 10.00-16.00.

Liczba miejsc 12.

Projekt kierowany jest do lekarek i lekarzy z Warszawy, ponieważ jest współfinansowany przez Urząd Miasta st. Warszawy. Warsztat jest BEZPŁATNY

Kontakt w sprawie zgłoszeń: Monika Milewska,

Warsztat organizowany jest w ramach projektu fundacji Feminoteka „To nie Twoja wina! Stop przemocy wobec kobiet” współfinansowanego przez Urząd Miasta st. Warszawy

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść ogłoszeń o szkoleniach i za jakość oferowanych usług.

miejsce: Warszawa, Szpitalna, 00-560 Warszawa, woj. mazowieckie
data wydarzenia: 2018-08-11
organizator: Fundacja Feminoteka
adres: Guderskiego 3/96, 03-982 Warszawa, woj. mazowieckie
tel.: 720 908 973, e-mail: monikam@feminoteka.pl
www: http://feminoteka.pl 
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.