dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

Warszawa. Warsztaty "Młodzi dorośli: przemoc rówieśnicza, przemoc na randce, samookaleczenie"

Z myślą o nastoletniej grupie odbiorców Big Book Festivalu, organizatorzy, we współpracy z trzema fundacjami przygotowali serię spotkań dotyczących problemu manipulacji, samookaleczeń czy autoagresji. Inspirowany książkami brytyjskiej pisarki Eve Ainsworth cykl warsztatów, a także spotkanie z autorką odbędą się podczas szóstej edycji wydarzenia, 23 czerwca w Fun Park&Arena Wspinaczkowa, Merliniego 2.

Wiadomość archiwalna

A A A

autor(ka): Monika Szwugier

2018-06-06, 08.54

Unikalne warsztaty poprowadzą przedstawiciele uznanych fundacji wychowawco-opiekuńczych. Warsztaty będą dotyczyć problemu samookaleczeń, manipulacji emocjonalnej, a także zaufania, asertywności i tworzenia więzi.

Brytyjska autorka pisze o młodzieży i dla nastolatków, w zaskakujący i pełen wyczucia sposób podejmuje trudne tematy. W swoich powieściach „7 dni”, „Krzywda” czy „Zadurzenie” zajęła się m.in. samookaleczeniami, przemocą rówieśniczą, czy seksualnością. W jej książkach młodzi odnajdują siebie.

Książki Eve Ainsworth pokazują, jak istotna jest uważność na drugiego człowieka – w przyjaźni, rodzinie, w szkole. Autorka sprawia, że czytelnik rozumie, jak trudne dla jej bohaterów jest proszenie o pomoc dorosłych, i jak trudno dorosłym usłyszeć tę prośbę. Autorka przy tym w mądry, nienachalny i niemoralizatorski sposób, że korzystanie z pomocy, ujawnienie problemów jest jedyną drogą, do ich przezwyciężenia. Choć nic tego nie zapowiada – historie bohaterów kończą się „dobrze”.

Warsztat „7 Dni”: Przemoc rówieśnicza

Warsztat na temat przemocy rówieśniczej to Trening Pewności Siebie. Podczas spotkania zastanowimy się, dlaczego ludzie dręczą innych, co może narażać nas na bycie celem ataku ze strony dręczyciela i jak możemy bronić się, gdy jesteśmy obrażani czy ośmieszani. Wspólnie z trenerami przećwiczymy sposoby radzenia sobie z agresją słowną. Każdy będzie mieć także szansę na chwilę poczuć się jurorem i ocenić przepracowane style obrony, wybierając najskuteczniejszy. To doskonała okazja, by podzielić się doświadczeniami, przepracować obawy i nabyć umiejętności, które przydają się także w dorosłym życiu. Kto wie? Może opracujemy własne pomysły nie opisane w żadnej mądrej książce… Warsztat – sb, 22.06.2018, godz. 12:00 – 14:00, grupa 12-16 lat Plac Zabaw, Fun Park & Arena Wspinaczkowa, ul. Merliniego 2. Warsztaty prowadzą: psycholog Joanna Węgorzewska oraz psycholog i trener Hubert Czemirowski.

Zapisy na warsztaty prowadzone są pod adresem: spotkania@big-book.pl.

Warsztat „Zadurzenie”: Przemoc na randce, Grupa docelowa: 14 – 18 lat

Warsztat „Przemoc na randce” jest rozmową o stawianiu granic, szacunku do drugiego człowieka oraz samego siebie. Trenerki zastanowią się z uczestnikami, jakie korzyści i zasoby kryje w sobie postawa asertywna. Będą zachęcać do zrozumienia asertywności jako postawy nacechowanej szacunkiem do siebie i innych, akceptacją dla drugiego człowieka przy jednoczesnym umiejętnym stawianiu granic. Warsztaty służą także pokazaniu, jak reagować, gdy się jest ofiarą, świadkiem lub sprawcą agresji. Podczas warsztatów dowiemy się m.in. czym charakteryzuje się postawa asertywna, dlaczego warto mieć własne zdanie, jak komunikować potrzeby. Spróbujemy odpowiedzieć, czym właściwie jest przemoc na randce i jak jej uniknąć?

Warsztat – sb, 22.06.2018, godz. 12:00 – 14:00, grupa 14-18 lat Pokój Prób, Fun Park & Arena Wspinaczkowa, ul. Merliniego 2. Warsztaty prowadzą: psycholożka i trenerka Maja Kuźmicz oraz psycholog Agnieszka Łukowiak. Zapisy na warsztaty prowadzone są pod adresem: spotkania@big-book.pl.

Warsztat „Krzywda”: Samookaleczenie, Grupa docelowa: 12 -15 lat

Podczas warsztat uczestnicy analizowani będą wybrane fragmenty książki Eve Ainsworth „Krzywda. Historia moich blizn”, tak by lepiej zrozumieć powody, dla których ich rówieśnicy sięgają po samookaleczenia, poznać towarzyszące im uczucia i myśli. Uczestnicy wypracowywać będą skuteczne i bezpieczne sposoby reagowania w sytuacjach, gdy dowiadują się, że ktoś kogo znają samookalecza się. Spotkanie zakończone zostanie przez wspólne tworzenie „mapy bezpieczeństwa”, zawierającej informacje o miejscach i osobach, do których warto zwracać się w trudnych sytuacjach.

Warsztat – sb, 22.6.2018, godz. 12:00 -14:00, grupa 12-15 lat. Warsztat, Fun Park & Arena Wspinaczkowa, ul. Merliniego 2. Warsztaty prowadzą: Lucyna Kicińska i Aleksandra Machniak.Zapisy na warsztaty prowadzone są pod adresem: spotkania@big-book.pl.

Eve Ainsworth gościem Big Book Festival

O dzieciach, które przejmują opiekę nad dorosłymi i nierównowadze w relacjach, mówi brytyjska autorka EVE AINSWORTH. Rozmawia Katarzyna Pruchnicka. Zapraszamy małych i dużych! sobota, 22.06 godz. 14:00 Plac Zabaw, ul. Merliniego 2, Warszawa (Fun Park & Arena Wspinaczkowa), wstęp wolny

*Więcej informacji o spotkaniach na stronie bigbookfestival.pl. Zapisy na warsztaty prowadzone są pod adresem: spotkania@big-book.pl.

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść ogłoszeń o szkoleniach i za jakość oferowanych usług.

miejsce: Fun Park& Arena Wspinaczkowa, Merliniego Dominika 2, 02-511 Warszawa-Mokotów, woj. mazowieckie
data wydarzenia: 2018-06-23
organizator: Fundacja "Kultura Nie Boli"
adres: Dąbrowskiego Jarosława 81 55, 02-503 Warszawa-Mokotów, woj. mazowieckie
tel.: 790 707 610, e-mail: fundacja@kulturanieboli.pl
www: http://www.bigbookfestival.pl 
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.