dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

Warszawa. Szkolenie "Wyłączenie z działalności opodatkowanej VAT działań jednostki samorządu terytorialnego"

"Wyłączenie z działalności opodatkowanej VAT działań jednostki samorządu terytorialnego kiedy działalność statutowa a kiedy działalność gospodarcza w oparciu o najnowsze zmiany w ustawie VAT, wyroki TSUE, NSA, WSA oraz informacji Ministerstwa Finansów oraz zmian w przepisach podatku VAT". Szkolenie odbędzie się 29 sierpnia 2018 r. w Warszawie. Udział w zajęciach jest odpłatny.

autor(ka): Agnieszka Osman

2018-06-06, 08.29

Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej Centrum Mazowsze zaprasza na szkolenie:

WYŁĄCZENIE Z DZIAŁALNOŚCI OPODATKOWANEJ VAT DZIAŁAŃ JEDNOSTKI SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO KIEDY DZIAŁALNOŚĆ STATUTOWA A KIEDY DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZA W OPARCIU O NAJNOWSZE ZMIANY W USTAWIE VAT, WYROKI TSUE, NSA, WSA ORAZ INFORMACJI MINISTERSTWA FINANSÓW ORAZ ZMIAN W PRZEPISACH PODATKU VAT

Data: 29 sierpnia 2018, 10:00 - 15:00

Miejsce: Warszawa, ul. Żurawia 43

Cena: 349 zł przy zgłoszeniu do 15 sierpnia.

Rabat 10 % dla drugiej osoby z tej samej Instytucji.

Zapraszamy Państwa na szkolenie w ramach, którego zostaną omówione najważniejsze zagadnienia dotyczące podatku VAT. Najbliższe zmiany w przepisach podatku VAT min. podzielona płatność, najnowsze stanowiska Ministerstwa Finansów, wyroki TSUE, NSA, WSA oraz interpretacje dotyczące podatku VAT znacznie komplikują sposób rozliczania. Część z nich można uniknąć co zostanie przedstawione podczas szkolenia.

Adresaci: Skarbnicy, Główni Księgowi, osoby z pionu finansowo - księgowego odpowiedzialne za prawidłowe rozliczanie i ewidencjonowanie podatku VAT.

Cele:

 • Kompleksowa analiza zmian w podatku VAT, wyroków TSUE i NSA, które mogą ułatwić rozliczenia podatku VAT w samorządach.
 • Wskazanie uczestnikom zasad, którymi powinni się kierować przy rozliczaniu podatku VAT jak i włączeń z tego zakresu.

Korzyści ze szkolenia:

 • Nabycie praktycznych umiejętności z zakresu rozliczania podatku VAT.
 • Zdobycie wiedzy co podlega a co powinno być wyłączone z zakresu opodatkowania podatkiem VAT.

Prowadzący: Doradca i konsultantka przy projektach systemowych, inwestycyjnych i szkoleniowych dla firm i samorządów. Z projektami UE związana od początku ich funkcjonowania w Polsce. Praktyk pozyskujący dofinansowanie, przygotowanie dokumentacji projektu, prowadzenia wyodrębnionej ewidencji księgowej aż po rozliczanie i kontrolę projektów UE. Wieloletni trener prowadzący szkolenia z zakresu ewidencji księgowej projektów UE, monitoringu, rozliczania i kontroli projektów. Trener z zakresu podatku VAT w jednostkach samorządu terytorialnego oraz podatku VAT w projektach UE.

Program szkolenia:

 1. Sprzedaż nieruchomości zabudowanych i niezabudowanych - kiedy zwolnienie a kiedy podatek. Jak rozumieć pierwsze zasiedlenie i ulepszenie po wyroku TSUE z 16 listopada 2017 r. Zwrócenie uwagi na obowiązek PCC?
 2. Wyżywienie i pobyt dzieci w placówkach oświatowych czy statutowe czy zwolnione - omówienie wyroku NSA z 9 czerwca 2017r.
 3. Wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w sprawie pomocy społecznej i domów pomocy społecznej – czy statutowe czy zwolnione?
 4. Wyrok NSA i pytanie prejudycjalne do TSUE w sprawie prawa do odliczenia z inwestycji oraz przy zmianie przeznaczenia. "Czy realizując inwestycję polegającą na budowie infrastruktury wodociągowo-kanalizacyjnej gmina występuje jako organ władzy publicznej, czy jako podatnik VAT i czy przysługuje jej prawo do odliczenia podatku„
 5. Czy realizując inwestycję polegającą na budowie infrastruktury wodociągowo - kanalizacyjnej gmina występuje jako organ władzy publicznej, czy jako podatnik VAT i czy przysługuje jej prawo do odliczenia podatku?
 6. Centralny Rejestr Faktur – kiedy i co to oznacza dla podatników
 7. Odwrotne obciążenie przy robotach budowlanych i budowlano montażowych - studium przypadków min. solary, przydomowe oczyszczalnie a stanowisko Ministerstwa Finansów.
 8. Split payment
 • Nowe narzędzie kontrolowania przepływu podatku VAT. Nowe przepisy od 01.07.2018r. na co zwrócić uwagę przy podpisywaniu umowy z kontrahentami?
 • Sposób rozliczenia w organie i jednostkach podległych – zmiany zasad rozliczeń konta wydatkowego i przychodowego. Omówienie zagadnień problematycznych.
 • Zmiana polityki rachunkowości i obowiązkowo rozliczeń wewnętrznych – na co zwrócić uwagę.
 1. Korekta roczna, 5 lat, 10 lat – stanowiska i interpretacje dotyczące korekty do nabyć przed 2016 rokiem i 2017 rokiem po centralizacji – inwestycje oraz środki trwałe.
 2. Kasy fiskalne online – od kiedy i dla kogo?
 3. Przedstawienie zawieszonych postępowań przez NSA do czasu rozstrzygnięcia spraw przez TSUE – sprawy dotyczące samorządów.
 4. Panel dyskusyjny.

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść ogłoszeń o szkoleniach i za jakość oferowanych usług.

miejsce: Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej Centrum Mazowsze, Żurawia 43, 00-680 Warszawa-Śródmieście, woj. mazowieckie
data wydarzenia: 2018-08-29
organizator: Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej Centrum Mazowsze
adres: Żurawia 43, 00-680 Warszawa-Śródmieście, woj. mazowieckie
tel.: 22 351 93 19, faks: 22 351 93 10
e-mail: biuro@frdl.mazowsze.pl
www: http://frdl.mazowsze.pl 
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.