dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

Warszawa. Bezpłatne warsztaty filozoficzne

Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej im. Komisji Edukacji Narodowej zaprasza wszystkich zainteresowanych do Starej Prochowni SCEK, ul. Boleść 2 na cykl spotkań z twórczością Zbigniewa Herberta. Już w następny czwartek, 7 czerwca 2018, o godzinie 18:30 warsztat: "Nie lubię filozofii, która wyjaśnia, kocham taką, która sprowadza zawrót głowy" - filozoficzne inspiracje w poezji Zbigniewa Herberta.

Wiadomość archiwalna

A A A

autor(ka): Martyna Skrednów

2018-06-01, 08.50

Bezpłatne wejściówki można rezerwować pod adresem mailowym:

Warsztaty poświęcone będą zbadaniu filozoficznych inspiracji obecnych w twórczości Zbigniewa Herberta. Dla poety, który przed liryką stawia zadanie dotknięcia zarówno rzeczywistości, jak i ideału, filozofia stanowić musi równocześnie źródło inspiracji i rywalkę dążącą - przy użyciu innych środków - do tego samego celu. Herbert, wnikliwy i krytyczny znawca historii filozofii, doskonale rozumiał złożoność relacji łączącej tę dziedzinę z poezją, a ślady filozoficznych fascynacji i polemik są wyraźnie widoczne w twórczości poety.

Warsztat podzielony będzie na dwie części. W pierwszej uczestnicy wysłuchają wykładu poświęconego m.in. obfitującej we wzajemne inspiracje przyjaźni łączącej poetę z filozoficznym mistrzem, profesorem Henrykiem Elzenbergiem. W drugiej części uczestnicy warsztatów wezmą udział w dyskusji poświęconej interpretacji filozoficznych odniesień w wybranych wierszach Herberta.

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść ogłoszeń o szkoleniach i za jakość oferowanych usług.

miejsce: Starej Prochowni SCEK, ul. Boleść 2, Starej Prochowni SCEK, ul. Boleść 2, 00-259 Warszawa, woj. Mazowieckie
data wydarzenia: 2018-06-07
organizator: Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej im. Komisji Edukacji Narodowej
adres: ul. Boleść 2, 00-259 Warszawa, woj. Mazowieckie
tel.: 22 277 06 01, www: http://scek.pl/ 
źródło: http://scek.pl/
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.