dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

Gdańsk. Szkolenie "Prawa osób, które doświadczyły przemocy seksualnej"

Centrum Praw Kobiet – Oddział w Gdańsku zaprasza na bezpłatny warsztat poświęcony prawom i możliwościom pomocy, jakich może oczekiwać osoba, która doświadczyła przemocy seksualnej. Warsztat odbędzie się w sobotę, 26 maja, w godz. 10:00-14:30, w siedzibie CPK w Gdańsku. Na warsztat obowiązują zapisy - liczba miejsc jest ograniczona.

Wiadomość archiwalna

A A A

2018-05-22, 08.54

WARSZTAT PRAWA OSÓB DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY SEKSUALNEJ

Kiedy: sobota, 26 maja, godz. 10:00-14:30.
Miejsce: Centrum Praw Kobiet – Oddział w Gdańsku, ul. Gdyńskich Kosynierów 11, 80-866 Gdańsk (I piętro, sala konferencyjna).
Prowadzenie: radca prawny Izabela Duczyńska.
Liczba miejsc: 10-20. Udział bezpłatny!
Obowiązują zapisy.

Program warsztatu:
1. Definicja przemocy seksualnej.
2. Przemoc seksualna wobec kobiet.
3. Przemoc seksualna wobec dzieci.
4. Molestowanie seksualne – możliwe kroki prawne i poza prawne.
5. Zgwałcenie: zawiadomienie odpowiednich władz, postępowanie przygotowawcze, co się dzieje na policji i podczas przesłuchania, badania lekarskie, osoby występujące w postępowaniu karnym.
6. Prawa osoby pokrzywdzonej w postępowaniu karnym.
7. Prawa osoby pokrzywdzonej w postępowaniu cywilnym.
8. Omówienie rodzajów przestępstw. 9. Inicjatywy prawne dotyczące przeciwdziałania przemocy seksualnej.

Zapisy:
// Aby zapisać się na warsztat należy wypełnić formularz zgłoszeniowy: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfZXExIO0gdBMjJWJyqascjidjO8V_p6xhmtS2uBfSxxOektA/viewform.
// Jeśli osoba chętna do udziału nie ma możliwości wypełnienia formularza przez Internet, to może zapisać się na warsztat pisząc na adres e-mail: , dzwoniąc pod numer tel. 58 341 79 15, lub zapisując się osobiście w biurze CPK Gdańsk w godzinach otwarcia oddziału (od poniedziałku do czwartku od godz 10:00 do 18:00 i w piątki od godz. 10:00 do 15:00).
// O udziale w warsztacie decyduje kolejność zgłoszeń. // Wypełnienie formularza jest pierwszym krokiem zapisów na warsztat. Po otrzymaniu zgłoszenia prześlemy informację o wpisie na listę podstawową lub rezerwową - w zależności od liczby zgłoszeń i wolnych miejsc.

Prowadząca warsztat:
Radca prawny Izabela Duczyńska
- magister prawa, ukończone studia podyplomowe z prawa medycznego. Radca prawny od 2011 roku (Okręgowa Izba Radców Prawnych w Gdańsku), posiadająca własną kancelarię, specjalizująca się m.in w prowadzeniu procesów z prawa rodzinnego i opiekuńczego, wolontariuszka współpracująca z Centrum Praw Kobiet (od 2012 roku) i innymi organizacjami pozarządowymi, prowadząca szkolenia i warsztaty dotyczące tematyki przeciwdziałania przemocy, udzielająca porad prawnych pokrzywdzonym przestępstwom w ramach programu Fundusz Pomocy Poszkodowanym Przestępstwem i Pomocy Postpenitencjarnej, współpracująca z Komisją ds. kontaktu z samorządami, organizacjami pozarządowymi i praw człowieka Rady Okręgowej Izby Radców Prawnych w Gdańsku.

Pytania organizacyjne można kierować do biura Centrum Praw Kobiet w Gdańsku na adres: lub dzwoniąc pod numer: 58 341 79 15.

Organizatorzy: Fundacja Centrum Praw Kobiet - Oddział Gdańsk. Warsztat odbywa się w ramach projektu Prawa Kobiet na 100-lecie Praw Wyborczych Polek. Dofinansowano ze środków Miasta Gdańska.

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść ogłoszeń o szkoleniach i za jakość oferowanych usług.

miejsce: Fundacja Centrum Praw Kobiet - Oddział Gdańsk, ul. Gdyńskich Kosynierów 11, 80-866 Gdańsk, woj. Pomorskie
data wydarzenia: 2018-05-26
organizator: Fundacja Centrum Praw Kobiet - Oddział w Gdańsku
adres: Gdyńskich Kosynierów 11, 80-866 Gdańsk, woj. Pomorskie
tel.: 58 341 79 15, e-mail: cpk_gdansk@cpk.org.pl
www: http://www.cpk.org.pl 
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.