dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

Myślenice. Szkoła Liderów i Liderek Społecznych

To program, który pomaga przygotować się do realizacji ciekawych działań w lokalnych społecznościach. Fundacja Biuro Inicjatyw Społecznych zaprasza osoby, które chcą działać na rzecz ludzi w swojej okolicy, ale jeszcze nie wiedzą, jak się do tego zabrać lub już działają aktywnie w swoich społecznościach i chciałyby nabrać „wiatru w żagle” oraz zdobyć nowe inspiracje. Program skierowany jest do mieszkańców Krakowskiego Obszaru Metropolitalnego.

autor(ka): Agnieszka Węgrzyn

2018-05-22, 08.54

Masz ochotę zorganizować coś wspólnie ze znajomymi lub sąsiadami dla ludzi z Waszej okolicy? Chcesz dowiedzieć się jak zmobilizować innych do współpracy? Masz pomysł na akcję społeczną ale brakuje Ci doświadczenia lub pieniędzy żeby ją zorganizować?

Jeśli tak – weź udział w Szkole Liderów i Liderek Społecznych!

Co to takiego?
To program, który pomaga przygotować się do realizacji ciekawych działań w lokalnych społecznościach. Cykl działań realizowanych od czerwca do listopada 2018 r. obejmuje:
• Trzy dwudniowe spotkania warsztatowe
• Trzydniową wizytę studyjną
• Indywidualne spotkania z animatorem – opiekunem grupy
• Przygotowanie i przeprowadzenie lokalnej akcji - przedsięwzięcia, ze wsparciem w kwocie do 1 000 zł.

Dla kogo?
Zapraszamy osoby, które: •chcą działać na rzecz ludzi w swojej okolicy, ale jeszcze nie wiedzą jak się do tego zabrać •już działają aktywnie w swoich społecznościach i chciałyby nabrać „wiatru w żagle” oraz zdobyć nowe inspiracje

Do udziału w Szkole Liderów i Liderek Społecznych zapraszamy 2 lub 3 osobowe grupy, mieszkańców powiatów myślenickiego, krakowskiego, bocheńskiego, wielickiego, miechowskiego, proszowickiego lub miasta Krakowa.

Dlaczego warto wziąć udział?
Szkoła Liderów i Liderek Społecznych pomoże Wam:
• zorganizować wspólne działanie z grupą znajomych lub sąsiadów
• dowiedzieć się jak angażować innych mieszkańców i mobilizować ich do aktywności
• spojrzeć na nowo na swoją społeczność – odkryć potencjały ludzi i okolicy
• nauczyć się skuteczniej organizować współpracę grupy
• poruszyć mieszkańców swojej okolicy i zrobić wspólnie coś ciekawego
• sprawić, żeby Wasze świetne pomysły naprawdę przyciągnęły ludzi dla których są
organizowane •przygotować się do współpracy z ważnymi w okolicy partnerami np. urzędami, przedsiębiorcami

Jak będziemy pracować? Wszystkie szkolenia (3 dwudniowe spotkania, w godzinach 9.00 – 16.30, sobota i niedziela) odbywać się będą w zaplanowanych z góry terminach w Myślenicach. Spotkania będą miały charakter warsztatowy, oparty o aktywność uczestników. Będzie to okazja do wymiany doświadczeń, dyskusji, udziału w różnorodnych ćwiczeniach i symulacjach.

W przerwach między zajęciami uczestnicy będą mieli możliwość praktycznego wykorzystania nowej wiedzy zdobytej podczas szkoleń. W małych zespołach, z pomocą swojego opiekuna grupy, będą realizować krótkie zadania np. poznawać potencjały swojej okolicy czy przygotowywać akcję społeczną - przedsięwzięcie.

Wizyta studyjna będzie okazją do spotkania z osobami, które mają już sporo doświadczeń w działaniach na rzecz lokalnej społeczności. W trakcie 3-dniowego wyjazdu odwiedzimy stowarzyszenia, fundacje i spółdzielnie socjalne, które mogą być dobrym przykładem i inspiracją do realizacji własnych pomysłów.

Jako organizatorzy podczas warsztatów zapewniamy trenerów, materiały niezbędne do zajęć, serwis kawowy. Podczas wizyty studyjnej uczestnicy będą mieli zapewniony także bezpłatny transport, wyżywienie i noclegi oraz ubezpieczenie.

Udział w Szkole Liderów i Liderek Społecznych jest bezpłatny.

Czego oczekujemy od uczestników?
•udziału w całym cyklu szkoleń, spotkań i wizycie studyjnej •aktywności podczas warsztatów •zaangażowania w realizację zadań pomiędzy spotkaniami

Miejsce szkolenia: Myślenice, woj. małopolskie

Jak można się zgłosić?
Zgłoszenia są przyjmowane do 15 czerwca 2018 r. za pomocą formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie www.bis-krakow.pl/formularz-szkola-liderow. Udział w Szkole oznacza przystąpienie do projektu MOWES i daje możliwości korzystania także z innych jego propozycji. Więcej informacji na stronie www.bis-krakow.pl.

Szkoła realizowana jest w ramach projektu Małopolski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej – Krakowski Obszar Metropolitalny, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść ogłoszeń o szkoleniach i za jakość oferowanych usług.

miejsce: Myślenice, 32-400 Myślenice, woj. małopolskie
data wydarzenia: od 2018-06-23 do 2018-11-25
organizator: Fundacja Biuro Inicjatyw Społecznych
adres: Krasickiego 18, 30-503 Kraków, woj. MA
tel.: 12 412 15 24, faks: 12 412 15 24
e-mail: biuro@bis-krakow.pl
www: http://www.bis-krakow.pl 
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.