dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

Warszawa. Szkolenie "Ochrona danych osobowych w nieruchomościach"

Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej Centrum Mazowsze zaprasza na szkolenie "Funkcjonalne wdrożenie ogólnego rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. o ochronie danych osobowych w nieruchomościach". Szkolenie odbędzie się 24 lipca 2018 r. w Warszawie. Udział w zajęciach jest odpłatny.

autor(ka): Marcin Wielgus

2018-05-16, 08.44

Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej Centrum Mazowsze zaprasza na szkolenie:

FUNKCJONALNE WDROŻENIE OGÓLNEGO ROZPORZĄDZENIA PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY (UE) 2016/679 Z 27 KWIETNIA 2016 R. O OCHRONIE DANYCH OSOBOWYCH W NIERUCHOMOŚCIACH

Data: 24 lipca 2018, 10:00 - 15:00

Miejsce: Warszawa, ul. Żurawia 43

Cena: 349 zł przy zgłoszeniu do 10 lipca.

Rabat 10 % dla drugiej osoby z tej samej Instytucji.

Cele szkolenia: Szkolenie oparte jest na praktycznych rozwiązaniach oraz wzorach dokumentów, które można zaadoptować do własnych potrzeb. Szkolenie kładzie nacisk na praktyczne funkcjonowanie ww. zagadnień i pozwala zrozumieć cały proces funkcjonowania ochrony danych osobowych w oparciu o przepisy RODO. Duży nacisk został położony, na ochronę danych osobowych w oparciu o proces analizy ryzyka. Uczestnik otrzymuje pakiet gotowych rozwiań oraz uzupełnia już posiadaną wiedzę, lub zdobywa kompetencję prowadzenia procesu kontroli zarządczej w swojej jednostce.

Korzyści ze szkolenia:

 • Szkolenie ułatwia zrozumieć istotę nowych przepisów Ogólne Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. o Ochronie danych.
 • Uczestnik otrzymuje pakiet gotowych rozwiązań, które może wprowadzić
  w swojej własnej jednostce.
 • Uczestnicy poprzez wymianę doświadczeń nabywają wiedzę jak kontrola zarządcza funkcjonuje w innych jednostkach oraz uzyskują odpowiedzi na pytania i wątpliwości pojawiające się podczas realizacji procesów związanych z kontrolą zarządczą.

Adresaci: Szkolenie adresowane jest do pracowników wydziałów i instytucji związanych z gospodarką nieruchomościami, w których na co dzień przetwarzane są dane osobowe. Ponadto szkolenie jest również adresowane do przyszłych Inspektorów Danych Osobowych.

Prowadzący: Z wykształcenia prawnik, od 2007 do 2017 r. związany z administracją samorządową, obecnie zatrudniony w wiodącej jednostce naukowo – medycznej. Zawodowo zajmuje się realizacja zagadnień z prawa pracy, kontroli zarządczej oraz ochrony danych osobowych. Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie prowadzenia szkoleń oraz warsztatów obejmujących szerokie spektrum, obejmujące między innymi prawo administracyjne, prawo pracy, prawo dotyczące świadczeń rodzinnych, ochrony danych osobowych a także procesów związanych z wprowadzaniem rozwiązań dotyczących kontroli zarządczej dla Jednostek Samorządu Terytorialnego. Ponadto posiada ukończone studia podyplomowe z zakresu zarządzania i administracji dla kadry kierowniczej jednostek samorządu terytorialnego, jest Specjalista ds. HR, a także posiada umiejętność przystępnego przekazywania i wyjaśniania skomplikowanych zagadnień prawnych.

Program szkolenia:

 1. Nowe przepisy Unii Europejskiej (RODO) – ogólna charakterystyka.
 2. Przetwarzanie danych osobowych przez wspólnoty mieszkaniowe – zmiany w prawie.
 3. Najważniejsze pojęcia – dane osobowe, administrator danych osobowych, inspektor ochrony danych, pseudonimizacja danych, przetwarzanie danych.
 4. Zasady przetwarzania danych osobowych zgonie z RODO.
 5. Polityka bezpieczeństwa danych – zasady tworzenia.
 6. Środki ochrony danych osobowych – fizyczne, organizacyjne oraz informatyczne.
 7. Rejestr czynności przetwarzania danych osobowych.
 8. Rejestr naruszeń danych osobowych.
 9. Umowa powierzenia – jak ją skonstruować, dla kogo, wymogi formalne.
 10. Obowiązek informacyjny – jak go realizować.
 11. Najważniejsze wytyczne GIODO dotyczące przetwarzania danych osobowych przez wspólnoty mieszkaniowe.
 12. Zakończenie i dyskusja.

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść ogłoszeń o szkoleniach i za jakość oferowanych usług.

miejsce: Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej Centrum Mazowsze, Żurawia 43, 00-680 Warszawa-Śródmieście, woj. mazowieckie
data wydarzenia: 2018-07-24
organizator: Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej Centrum Mazowsze
adres: Żurawia 43, 00-680 Warszawa-Śródmieście, woj. mazowieckie
tel.: 22 351 93 26, faks: 22 351 93 10
e-mail: biuro@frdl.mazowsze.pl
www: http://frdl.mazowsze.pl 
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.