dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

Warszawa. Szkolenie trenerów programu "Spadochron"

Zdobywając licencję trenera programu „Spadochron", można nauczyć się odkrywania potencjału zawodowego osób bezrobotnych, poszukujących pracy, planujących karierę bądź zmieniających zawód. Przy okazji można też zwiększyć swój własny potencjał zawodowy. Zajęcia odbędą się w dniach 21-25 maja 2018 w Warszawie. Udział płatny.

Wiadomość archiwalna

A A A

2018-04-27, 08.44

Program szkoleniowy „Spadochron" jest najpopularniejszym programem z dziedziny planowania kariery zawodowej wykorzystywanym przez osoby szukające pracy i doradców zawodowych w USA, Kanadzie, Nowej Zelandii, Wielkiej Brytanii, Holandii, Francji, Szwajcarii i we Włoszech.

FISE, współpracując z grupą specjalistów z dziedziny psychologii, zarządzania i edukacji, przygotowała podobny program i prowadzi szkolenia od 1994 r. Program polega na odkrywaniu potencjału oraz analizie optymalnych warunków pracy dla danej osoby oraz zmotywowaniu jej do aktywnego poszukiwania zatrudnienia. Uczestnicy po przejściu 5-dniowego szkolenia otrzymują licencję uprawniającą do wykorzystywania gotowego narzędzia przygotowanego przez FISE do pracy z osobami bezrobotnymi, poszukującymi zatrudnienia, planującymi karierę lub przechodzącymi proces przekwalifikowania.

Celem systemu licencyjnego jest utrzymanie wysokiego standardu szkoleń i stworzenie warunków do adaptacji Programu „Spadochron” na grunt aktualnej sytuacji społecznej i ekonomicznej w Polsce. Odbywa się to na drodze kontaktu z licencjonowanymi trenerami, a także poprzez zbieranie danych o prowadzonych kursach, ewaluacje szkoleń, ciągłą aktualizację merytoryczną Programu i materiałów szkoleniowych.

Odbiorcy szkolenia: Doradcy zawodowi, coache, trenerzy rozwoju osobistego, pracownicy biur karier, urzędów pracy, liderzy klubów pracy, animatorzy młodzieżowi, edukatorzy.

Cel ogólny szkolenia: Pozyskanie wiedzy dotyczącej programu „Spadochron” i umiejętności jego wykorzystywania w pracy z osobami poszukującymi pracy lub planującymi karierę zawodową (potencjał – analiza – motywacja).

Metody:
Szkolenie warsztatowe aktywizujące uczestników, w tym: autoanaliza, ćwiczenia projekcyjne, dyskusje w małych grupach, udzielanie informacji zwrotnej, miniwykłady. Materiały (w cenie szkolenia):

  • Zeszyt ćwiczeń FISE pt. „Spadochron. Kurs dla osób planujących karierę, szukających pracy i zmieniających zawód”

Uwaga: Licencjonowany trener programu "Spadochron" (po ukończeniu szkolenia) zobligowany jest przed realizacją organizowanego przez siebie kursu do zakupu tego zeszytu dla każdego uczestnika w cenie 29 zł za sztukę.

  • Książka R. Bollesa ''Jakiego koloru jest twój spadochron?"

Posiadamy najnowsze wydanie tej książki. Ukazało się nakładem wydawnictwa Studio Emka w 2011 r. Do nabycia w FISE w cenie 44,90 zł za sztukę. Dla certyfikowanych trenerów możliwe zniżki przy zakupie większej liczby egzemplarzy. (Każdy uczestnik szkolenia FISE otrzymuje bezpłatny egzemplarz).

Czas trwania szkolenia: 36 godzin (5 dni)

Termin najbliższego szkolenia: 21-25 maja 2018 rok, miejsce Warszawa

Zgłoszenia można składać najpóźniej na 10 dni przed terminem szkolenia.

Osoby zainteresowane uczestnictwem proszone są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego i przesłanie go mailem na adres:

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść ogłoszeń o szkoleniach i za jakość oferowanych usług.

miejsce: Warszawa
data wydarzenia: od 2018-05-21 do 2018-05-25
organizator: Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych
adres: Plac Konstytucji 5 14, 00-657 Warszawa-Śródmieście, woj. mazowieckie
tel.: 22 622 01 91, e-mail: fise@fise.org.pl
www: http://www.fise.org.pl 
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy - dodaj komentarz
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.