dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

Seniorzy i dzieci będą projektować wynalazki przyszłości z wykorzystaniem elektroniki i programowania. Cykl warsztatów

Już w maju rusza trzecia edycja wyjątkowego projektu, podczas którego dwie generacje tworzyć będą zaskakujące prototypy wynalazków przyszłości. Sprawdźcie, czym jest projekt Very Senior Developers 2018 – Generacja Makerów.

Wiadomość archiwalna

A A A

autor(ka): Organizatorzy

2018-04-24, 08.52

Generacje różnią się wiekiem, ale wszystkie łączy jedno – każde pokolenie tworzy sztukę piękną, sztukę użytkową, wynalazki. Bycie współczesnym makerem to łączenie bardziej tradycyjnych umiejętności jak szycie, sklejanie, praca z drewnem z nowoczesnymi rozwiązaniami jak mikrokontrolery, programowanie, druk 3D. Projekt Very Senior Developers łączy umiejętności twórcze pokoleń o zupełnie różnych doświadczeniach, w formie wynalazków zrób-to-sam wykorzystujących technologię i pracę w duchu ruchu makersów np. instrumenty reagujące na światło, poszukiwacz skarbów wykorzystujący mikroczujniki i mini robot-odkurzacz.

– Podczas warsztatów pokażemy uczestnikom czym jest Internet Rzeczy, czyli połączenie rozwiązań technologicznych z przedmiotami codziennego użytku. Pokażemy, że nowe technologie to również instrumenty muzyczne, kreatywne gadżety – zdradza Karolina Cikowska, jedna z organizatorek z Kids Code Fun.

Projekt przeciwstawia się stereotypowi seniorów wykluczonych ze świata nowych technologii. – Seniorom trudno odnaleźć się w świecie nowych technologii. Dzięki warsztatom mogą się z nią oswoić, odkryć jej kreatywne zastosowanie. A jednocześnie tworzymy przestrzeń do międzypokoleniowej wymiany między nimi i najmłodszymi użytkownikami technologii – Jarosław Dąbrowski, prezes IGT Polska.

W warsztatach, po raz trzeci, udział wezmą: Senior Markers, czyli seniorzy w wieku 50+, reprezentujący pokolenie, które korzystało z tradycyjnych umiejętności twórczych; Junior Makers – dzieci, które będą reprezentować pokolenie, które tworzy pomysły i prototypy wynalazków przyszłości. Nie każdy musi zostać programistą czy informatykiem.

– Programowanie to również zabawa i rozwijanie wyobraźni. To satysfakcja z tworzenia, współpracy z innymi. Tymi wartościami kierujemy się realizując ten projekt – mówi Van Anh Dam z Kids Code Fun.

3. edycja projektu Very Senior Developers realizowana jest przez IGT Poland i Kids Code Fun. Składa się na nią cykl warsztatów, które odbywać się będą w maju i czerwcu. Uczestnikami będą dzieci w wieku 8-12 lat i osoby 50+, którzy pracować będą w międzypokoleniowych parach. Efektem wspólnego działania będą projekty i prototypy wynalazków przyszłości, łączące umiejętności i pomysły obu pokoleń. Prace będą miały postać rysunków, plakatów, makiet, prototypów.

Fundacja Kids Cofe Fun nadal zaprasza seniorów do udziału w projekcie. Zgłoszenia wysyłać można do 10 maja pod adres: .

Więcej informacji o projekcie: www.veryseniordevelopers.pl.

data wydarzenia: od 2018-04-24 do 2018-05-10
organizator: Fundacja Kids Cofe Fun
adres: , ,
e-mail: alicja.m@kidscodefun.com
www: http://www.veryseniordevelopers.pl 
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.