dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

Międzynarodowa Szkoła Letnia "Historia - prawo - pamięć: jak wczoraj kształtuje dziś"

Jak badać i rozmawiać o przeszłości? Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia otwiera nabór do 3. edycji szkoły letniej. Termin i miejsce: 2-8 września 2018 r. w ośrodku Folwark Łękuk na Mazurach. Udział bezpłatny.

Wiadomość archiwalna

A A A

Tygodniowy cykl wykładów, seminariów i warsztatów pozwoli na pogłębienie wiedzy z zakresu przenikania się historii i prawa międzynarodowego. Spotkanie pozwoli również na wymianę doświadczeń w gronie ambitnych rówieśników, a także interakcję z wybitnymi wykładowcami.

Szczegóły:

  • uczestnicy: 20 doktorantów, młodych pracowników naukowych, osób zaangażowanych w sprawy publiczne z Polski, Niemiec, Rosji, Ukrainy oraz innych państw Europy Środkowej i Wschodniej. Warunkiem uczestnictwa jest bardzo dobra znajomość języka angielskiego, który będzie oficjalnym językiem szkoły.
  • wykładowcy: znani i cenieni prawnicy, historycy i politolodzy z kilku europejskich krajów. W tym roku swój udział już potwierdzili prof. Klaus Bachmann (SWPS), prof. Heorhij Kasjanow (Ukraińska Akademia Nauk), prof. Władysław Czapliński (Polska Akademia Nauk).
  • format: wykłady, seminaria, warsztaty poświęcone znaczeniu prawa międzynarodowego dla badań historycznych oraz prawnych aspektów polityki pamięci. Planujemy m.in. seminaria o roli symbolicznych gestów w polityce, wyzwaniach związanych ze sprawiedliwością okresu przejściowego (transitional justice) oraz o terminach prawnych, które, opacznie rozumiane, utrudniają dialog historyczny.
  • termin i miejsce: 2-8 września 2018 r. w atrakcyjnym ośrodku Folwark Łękuk na Mazurach
  • zgłoszenia: kandydat powinien dostarczyć CV i list motywacyjny w języku angielskim. Zgłoszenie udziału należy nadesłać do 7 maja 2018 r. na adres poczty elektronicznej Rafała Tarnogórskiego: , który udzieli również szczegółowych informacji. Z wybranymi uczestnikami skontaktujemy się telefonicznie.
  • gwarantujemy: Noclegi, wyżywienie, materiały pomocnicze, udział w ciekawych wykładach i seminariach, fascynujące dyskusje oraz dojazd z Warszawy do miejsca szkoły letniej i z powrotem. Zakwalifikowani kandydaci otrzymają imienne zaproszenie, wystosowane przez organizatorów, potrzebne do otrzymania wizy. Dla uczestników spoza Polski gwarantujemy również zwrot kosztów transportu do 200 EUR.

Pobierz ogłoszenie: Międzynarodowa Szkoła Letnia

 

data wydarzenia: od 2018-09-02 do 2018-09-08
organizator: Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia
adres: , ,
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.