dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

Warszawa. Muzeum Dźwięku - warsztaty dla szkół podstawowych

Stowarzyszenie "Z Siedzibą w Warszawie" zaprasza szkoły do rejestracji na bezpłatne warsztaty w ramach programu Muzeum Dźwięku, realizowanego we współpracy z Muzeum dla Dzieci w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie.

Wiadomość archiwalna

A A A

EDUKACYJNE CELE WARSZTATU

1) zapoznanie z uczniów z brzmieniem instrumentów ludowych oraz z kulturą muzyczną dalekiego wschodu oraz Europy, 2) kształtowanie twórczej postawy u uczniów, 3) kształcenie umiejętności improwizacji oraz kompetencji społecznych uczniów.

W naszym projekcie dawne instrumenty ludowe o wdzięcznych nazwach takich jak: gadułka, sarangi, suka mielecka, bandoneon, i in. ożyły w rękach profesjonalnych muzyków. Utrwalone dźwięki pozwoliły nam na stworzenie BANKU BRZMIEŃ a finalnie aplikacji, która stanie się podstawą do dalszych działań. Dzięki niej, uczestnicy stworzą oryginalne, współczesne aranżacje, poznają ludowe instrumenty, dowiedzą się czym jest cisza w muzyce, jak ważny jest podział ról w Orkiestrze oraz co robi Dyrygent. Znajdą odpowiedzi na pytania: czy hałas może być melodyjny? czy cisza wyłącznie pełni rolę przerwy w trakcie nadawania utworów muzycznych?

Warsztat jest przeznaczony dla dzieci w wieku 6-12 lat. Lekcja trwa 1,5 godziny i jest prowadzona przez zespół Stowarzyszenia w Muzeum dla Dzieci w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie. Więcej o projekcie na stronie projektu http://www.instrumentyludowe.pl/pl/

Serdecznie zapraszamy do rejestracji poprzez ankietę rekrutacyjną. ANKIETA

Warsztaty są bezpłatne, ilość miejsc ograniczona!

Więcej o projekcie na stronie projektu STRONA PROJEKTU

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść ogłoszeń o szkoleniach i za jakość oferowanych usług.

data wydarzenia: od 2018-05-14 do 2018-06-18
organizator: Stowarzyszenie "Z Siedzibą w Warszawie"
adres: Sękocińska 4 lok. 2, 02-313 Warszawa-Ochota, woj. mazowieckie
tel.: 22 616 22 29, faks: 22 244 25 14
e-mail: my@wwarszawie.org.pl
www: http://www.wwarszawie.org.pl 
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.