dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

Warszawa. Prezentacja projektu ustawy o związkach partnersich i szkolenie dot. równości małżeńskiej

23 marca o 18:30 Koło Nowoczesna Warszawa Ochota zaprasza na bezpłatne szkolenie dotyczące sytuacji osób LGBT i problematyki równości małżeńskiej prowadzonej przez Huberta Sobeckiego - Prezesa Stowarzyszenia Miłość Nie Wyklucza oraz Pawła Knuta - Członka Zarządu i Koordynatora Grupy Prawnej Kampanii Przeciw Homofobii, poprzedzone prezentacją projektu ustawy o związkach partnerskich Nowoczesnej, przeprowadzoną przez Posłankę Monikę Rosę.

Wiadomość archiwalna

A A A

autor(ka): Rafał Dembe

2018-03-19, 08.53

Koło Nowoczesna Warszawa Ochota ma przyjemność zaprosić na spotkanie zorganizowane w związku z zakończeniem pierwszego etapu prac nad Ustawą o związkach partnerskich.

W ramach trwających konsultacji społecznych chcemy dotrzeć do jak najszerszej grupy odbiorców z informacją o tym projekcie.

Ten ważny temat znajduje się w naszym programie jako jeden z obszarów liberalnej światopoglądowo partii. Uważamy, że w polskim systemie prawnym potrzebne są rozwiązania odpowiadające potrzebom osób żyjących w związkach partnerskich, szczególnie jednopłciowych. Poziom wiedzy dotyczącej środowisk LGBT jest w naszym społeczeństwie niski i mimo często podejmowanych dyskusji brakuje rzetelnej informacji.

Podczas spotkania będą Państwo mogli poznać statystyki i wyniki badań dotyczących par jednopłciowych, przeanalizować ekonomiczne i społeczne konsekwencje braku równości małżeńskiej, dowiedzieć się, dlaczego związki partnerskie są potrzebne i co proponuje Nowoczesna.

Projekt ustawy o związkach partnerskich przestawi Posłanka Nowoczesnej Monika Rosa

Interaktywną prezentację dotyczącą sytuacji osób LGBT i problematyki równości małżeńskiej poprowadzą: Hubert Sobecki - Prezes Stowarzyszenia Miłość Nie Wyklucza oraz Paweł Knut - Członek Zarządu i Koordynator Grupy Prawnej Kampanii Przeciw Homofobii.

Spotkanie odbędzie się czwartek 22 marca o godz. 18:30 w siedzibie Nowoczesnej przy ul. Nowy Świat 27 lok 1 (wejście w bramie, I piętro).

Wstęp jest wolny i otwarty dla wszystkich, ale ze względów organizacyjnych będziemy zobowiązani za zgłaszanie obecności na wydarzeniu opublikowanym na portalu Facebook, abyśmy mogli odpowiednio dostosować salę do spodziewanej liczby uczestników.

Zachęcamy do zapraszania współpracowników i znajomych.

Link do Wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1743168235748725/

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść ogłoszeń o szkoleniach i za jakość oferowanych usług.

miejsce: Biuro Krajowe Nowoczesnej, Nowy Świat 27, 00-029 Warszawa, woj. Mazowieckie
data wydarzenia: 2018-03-22
organizator: Nowoczesna Koło Warszawa-Ochota
adres: Nowy Świat 27, 00-029 Warszawa, woj. Mazowieckie
e-mail: warszawa-ochota@nowoczesna.org
www: https://www.facebook.com/NWawaOchota/ 
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.