dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

Akademia Praw Człowieka Sarajewo 2018 - rekrutacja otwarta tylko do 11 marca!

Jesteśmy międzynarodową siecią aktywistów/tek, którzy zmieniają świat na lepsze. Ważna jest dla nas równość, empowerment i demokracja. Nie zgadzamy się na dyskryminację i nienawiść. Jeśli Ty też wyznajesz podobne wartości – poznajmy się! Czekamy na Twoje zgłoszenie do Międzynarodowej Akademii Praw Człowieka Humanity in Action w Sarajewie.

Wiadomość archiwalna

A A A

2018-03-09, 08.55

Bośniacki program w Sarajewie będzie zgłębiać zagadnienia dotyczące wymiaru sprawiedliwości i polityki tożsamości po zakończeniu konfliktu zbrojnego, budowania pokoju i transformacji społeczno-ekonomicznej w zmarginalizowanych społecznościach lokalnych.

Miasto Sarajewo i inne ważne historyczne miejsca w jego otoczeniu będą służyć jako unikalne studium przypadku bogatej historii wielowyznaniowego życia społecznego i miejskiego w Europie. Program odbywa się w datach: 8 czerwca – 5 lipca 2018 r. Wszyscy uczestnicy/czki wezmą także udział w międzynarodowej konferencji HIA w Strasbourgu we Francji w dniach 5-8 lipca.

  • Szukamy ludzi z chęcią do działania i pomysłami:

Masz 18-28 lat. Jesteś studentem/tką na dowolnym kierunku studiów licencjackich, magisterskich, podyplomowych i doktoranckich lub absolwentem/tką, który/która ukończył/ła studia nie wcześniej niż w 2016 roku. Posługujesz się językiem angielskim na poziomie bardzo dobrym.

  • O Akademii Praw Człowieka – Humanity in Action Fellowship

Międzynarodowe programy Humanity in Action skupiają się na relacjach pomiędzy większością społeczeństwa a grupami narażonymi na dyskryminację w danym kraju. Dyskutujemy o prawach człowieka oraz prawach obywatelskich używając współczesnej oraz historycznej perspektywy, ze szczególnym uwzględnieniem doświadczeń II Wojny Światowej i Holocaustu. Jednocześnie podczas warsztatów i treningów przekazujemy uczestnikom/czkom praktyczne umiejętności liderskie i szukamy wspólnie rozwiązań zapobiegających dyskryminacji czy mowie nienawiści. Każda edycja programu jest niepowtarzalna.

Według rankingów Human Rights Careers, ProFellow i College Magazine HIA Fellowship jest uznany za jeden z najlepszych tego typu programów edukacyjnych do których należą jeszcze prestiżowe programy m.in. Komisji Fulbrighta, czy Uniwersytetu Princeton.

Programy Humanity in Action są bezpłatne. Ponadto pokrywamy koszty zakwaterowania, lokalnego transportu, transportu na międzynarodową konferencję w Strasburgu (dotyczy tylko programów europejskich) i większą część kosztów wyżywienia.

Termin na składanie aplikacji mija 11 marca 2018 r.

  • Aplikuj!

Więcej informacji?

https://www.humanityinaction.org/pages/97-call-for-applications

Email:

Zachęcamy do polubienia strony www.facebook.com/HIAPolska w celu otrzymania najnowszych powiadomień o rekrutacji do programów HIA oraz możliwościach udziału w naszych innych ciekawych inicjatywach.

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść ogłoszeń o szkoleniach i za jakość oferowanych usług.

miejsce: Sarajewo,
data wydarzenia: od 2018-06-08 do 2018-07-08
organizator: Fundacja Humanity In Action Polska
adres: Konwiktorska 7 lok. 43/7, 00-216 Warszawa-Śródmieście, woj. mazowieckie
tel.: 22 635 01 50, faks: 22 635 01 50
e-mail: poland@humanityinaction.org
www: http://www.humanityinaction.org 
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.