dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

Hucisko, Katowice. Akademia Liderów Edukacji: wychowawca

Jak komunikować się z dziećmi i młodzieżą? Jak słuchać i jak mówić, aby być wysłuchanym? W jaki sposób skutecznie motywować uczniów i siebie do pracy? Jak rozwiązywać konflikty? A jak wpłynąć na ich bezpieczeństwo w sieci? Jeśli chcesz zdobyć nową wiedzę i konkretne narzędzia do lepszej współpracy z dziećmi i młodzieżą, koniecznie dołącz do Akademii Liderów Edukacji. Udział bezpłatny.

Wiadomość archiwalna

A A A

autor(ka): Justyna Stainska

2018-02-14, 08.55

Już wkrótce śląska kadra pedagogiczna będzie miała okazję zdobyć nową wiedzę i narzędzia do współpracy z dziećmi i młodzieżą. Właśnie wystartowała rekrutacja do I edycji projektu „Akademia Liderów Edukacji: wychowawca”.

Akademia Liderów Edukacji (ALE) to innowacyjny projekt warsztatowy Fundacji TDJ skierowany do wszystkich pracujących i kształcących się w kierunku pracy z dziećmi i młodzieżą nie tylko w szkołach, ale i podczas obozów czy w ramach innych organizacji. Pierwsza edycja będzie dedykowana wychowawcom i odbędzie się w dwa marcowe weekendy: 2-4 marca w Orlim Gnieździe w Hucisku oraz 17-18 marca w Katowicach. Do 21 lutego można zgłaszać swoją kandydaturę.

– Nasza organizacja zajmuje się wspieraniem rozwoju i edukacji dzieci i młodzieży. Wiemy jednak, że jest to niemożliwe bez udziału rodziców, wychowawców czy też nauczycieli – mówi Oliwia Kwiatkowska, prezes Fundacji TDJ. – Dlatego podjęliśmy działania, które w pierwszej kolejności wyposażą w konkretne kompetencje kadrę, a ta z kolei będzie mogła przełożyć je na lepszą współpracę ze swoimi podopiecznymi, a tym samym na ich rozwój i edukację.

Pierwszy zjazd został poświęcony przede wszystkim komunikacji z dziećmi i młodzieżą. Jak słuchać? W jaki sposób mówić, aby być wysłuchanym? Podczas zajęć od strony praktycznej zostanie przybliżona metoda Gordona, którą przedstawi m.in. Bernadeta Grobelny – wieloletnia trenerka i Dyrektor Programowy Centrum Szkoleń i Rozwoju Osobistego Meritum w Katowicach.

Podczas zajęć postaramy się także odpowiedzieć na pytania, w jaki sposób wpłynąć na bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w sieci oraz jak skutecznie rozwiązywać konflikty. Spotkanie stacjonarne w Katowicach poprowadzą czołowi wykładowcy z Uniwersytetu SWPS.

– W „ALE wychowawca” położyliśmy duży nacisk na zajęcia warsztatowe, które poprzedzą wykłady. Uczestnicy będą zatem pracować na konkretnej wiedzy i umiejętnościach, jakie pozyskają dzięki naszym trenerom i wykładowcom – dodaje Małgorzata Dudek, koordynatorka projektu z ramienia ZHP Hufiec Katowice.

Aby wziąć udział w projekcie, należy wypełnić formularz na www.fundacjatdj.pl/ale, a przy tym odpowiedzieć m.in. na pytanie z jakiego powodu chce się uczestniczyć w „ALE wychowawca” oraz jakimi wartościami kandydat kieruje się w życiu. Rekrutacja trwa do 18 lutego, a udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny dzięki dofinansowaniu Fundacji TDJ.

Organizator: Fundacja TDJ

Partnerzy: ZHP Hufiec Katowice, Uniwersytet SWPS Katowice, Centrum Szkoleń i Rozwoju Osobistego Meritum w Katowicach

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść ogłoszeń o szkoleniach i za jakość oferowanych usług.

miejsce: Hucisko, Katowice
data wydarzenia: od 2018-03-02 do 2018-03-18
organizator: Fundacja TDJ Na Rzecz Edukacji i Rozwoju
adres: Katowice, woj. śląskie
e-mail: fundacja@tdj.pl
www: http://www.fundacjatdj.pl 
źródło: Fundacja TDJ
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.