dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

Rekrutacja do Akademii Praw Człowieka Humanity in Action w Europie i USA!

Jesteśmy międzynarodową siecią aktywistów/tek, którzy zmieniają świat na lepsze. Ważna jest dla nas równość, empowerment i demokracja. Nie zgadzamy się na dyskryminację i nienawiść. Jeśli bliskie Ci są podobne wartości – poznajmy się! Czekamy na Twoje zgłoszenie do Międzynarodowej Akademii Praw Człowieka Humanity in Action w Polsce, Niemczech lub USA. Uczestnicy/czki Akademii nie ponoszą opłaty za program.

Wiadomość archiwalna

A A A

autor(ka): Humanity in Action

2018-02-02, 08.54

Szukamy ludzi z potencjałem i pomysłami:

Masz 18-28 lat. Jesteś studentem/tką na dowolnym kierunku studiów licencjackich, magisterskich, podyplomowych i doktoranckich lub absolwentem/tką, który/która ukończył/ła studia nie wcześniej niż w 2016 roku. Posługujesz się językiem angielskim na poziomie bardzo dobrym.

Wiemy, że interesują Cię prawa człowieka i pewnie masz już za sobą pierwsze pro-obywatelskie inicjatywy albo te na rzecz walki z dyskryminacją. Być może byłeś wolontariuszem albo byłaś członkinią inicjatywy społecznej, pomagałeś rozkręcić kampanię/społeczny startup albo masz pomysł na innowację w aktywizmie? A może dopiero chcesz zacząć zajmować się prawami człowieka i masz pierwsze pomysły na to, co chcesz zrobić? Jeśli chociaż na jedno z tych pytań, odpowiadasz pozytywnie – aplikuj!

Poznaj nas!

Kim jesteśmy? Jesteśmy organizacją zaangażowanych ludzi. Akademia Praw Człowieka Humanity in Action to setki osób, które w Polsce i na całym świecie mówią: “Chce coś z tym zrobić!””, kiedy są świadkami/kiniami niesprawiedliwości, hejterskich zachowań czy komentarzy. Inicjujemy zmiany i zachęcamy innych do tego samego/. Aktywnie działamy by przeciwdziałać się stereotypom i uprzedzeniom, zajmujemy się edukacją i e-aktywizmem, budując sieć aktywnych obywateli/telek i netizenów/nek.

O Akademii Praw Człowieka – Humanity in Action Fellowship

Międzynarodowe programy Humanity in Action skupiają się na relacjach pomiędzy większością społeczeństwa a grupami narażonymi na dyskryminację w danym kraju. Dyskutujemy o prawach człowieka oraz prawach obywatelskich używając współczesnej oraz historycznej perspektywy, ze szczególnym uwzględnieniem doświadczeń II Wojny Światowej i Holocaustu. Jednocześnie podczas warsztatów i treningów przekazujemy uczestnikom/czkom praktyczne umiejętności liderskie i szukamy wspólnie rozwiązań zapobiegających dyskryminacji czy mowie nienawiści. Każda edycja programu jest niepowtarzalna. Według rankingów Human Rights Careers, ProFellow i College Magazine HIA Fellowship jest uznany za jeden z najlepszych tego typu programów edukacyjnych do których należą jeszcze prestiżowe programy m.in. Komisji Fulbrighta, czy Uniwersytetu Princeton.

Warszawski program Akademii podejmie aktualne i najważniejsze problemy i wyzwania społeczno-kulturowe dotyczące i dotykające Polski. Poruszymy kwestie m.in. przedsiębiorczości społecznej, warunków na rzecz inicjowania zmiany i innowacji społecznych, tzw. „kryzysu migracyjnego”, wzrostu populizmu zagrażającego prawom człowieka, praw kobiet, osób LGBTQIA oraz innych marginalizowanych grup. Pracując w międzynarodowych zespołach, pod mentorską opieką, uczestnicy/czki wypracują koncepcje jak korzystając z narzędzi m.in. społecznego biznesu, innowacyjnej edukacji i kampanii społecznych zapobiegać i reagować na niepokojące zjawiska.

W Berlinie tematy spotkań obejmą przede wszystkim problematykę sytuacji i integracji uchodźców oraz wzrastającej wrogości wobec muzułmanów. Ponadto poruszone zostaną kwestie dotyczące pamięci historycznej oraz tożsamości zróżnicowanego niemieckiego społeczeństwa.

Podczas programu amerykańskiego w Atlancie uczestnicy/czki będą w szczególności rozważać kwestie relacji rasowych i rasizmu, nurtu „restorative justice”, praw obywatelskich, relacji rdzennych Amerykanów z resztą społeczeństwa oraz problematykę imigracji. Natomiast w drugim amerykańskim programie uczestnicy/czki będą odkrywać współczesną biografię Detroit – miasta, które jest symbolem ogromnych napięć wywołanych przez zmiany gospodarcze i kulturowe w XX i XXI wieku w Ameryce. Program obejmie tematy inkluzji społecznej i demokracji, zrównoważonego rozwoju i sprawiedliwego planowania przestrzennego miasta, przedsiębiorczości społecznej i zdrowia publicznego.

Programy Humanity in Action są bezpłatne. Ponadto pokrywamy koszty zakwaterowania, lokalnego transportu, transportu na międzynarodową konferencję w Strasburgu (dotyczy tylko programów europejskich) i większą część kosztów wyżywienia.

Termin na składanie aplikacji mija 18 lutego 2018 r.

Poznaj inicjatywy naszych absolwentów/tek zainspirowanych przez Akademię

#MAMYGLOS

#Mamygłos to start-up społeczny, stworzony przez sześć megababek i 40 współpracujących aktywistów i aktywistek w sześciu miastach Polski. Poprzez promowanie praw i historii kobiet a także inspirujących wzorców kobiecych wśród nastolatek, ma na celu pokazać wszystkim dziewczynom, że są silne i mogą osiągnąć to, co chcą! Jedną z jej założycielek jest Sylwia Wodzińska absolwentka naszej Akademii tak opisuje swoje doświadczenia:

Absolutnie polecam program HIA. Otworzył mi on oczy na kwestie, o których w polskim społeczeństwie przeważnie się milczy. Dzięki praktycznemu wymiarowi programu, dowiedziałam się, jak poszerzyć zasięg i zwiększyć wpływ moich działań. Te cztery tygodnie były dla mnie czasem na zastanowienie się nad moją dalszą aktywistyczną drogą. Bycie w grupie tak inspirujących ludzi dało mi ogromnie wiele energii do dalszego działania, a także partnerki i partnerów gotowych do realizowania wspólnych celów. To podczas programu podjęłam decyzję o podjęciu studiów doktoranckich, a rok później dzięki wielowymiarowemu wsparciu organizacji założyłam inicjatywę MamyGłos.

KUCHNIA KONFLIKTU

Z zaangażowania naszych absolwentek i absolwentów Pauliny Milewskiej, Jarmiły Rybickiej i Maćka Kuziemskiego powstała także Kuchnia Konfliktu – czyli odpowiedzialna społecznie restauracja. Pomysł łączenia kuchni etnicznej z edukacją na temat migracji, uchodźstwa i różnorodności kulturowej zyskał szerokie poparcie internautów/tek, którzy hojnie wsparli kampanię crowdfundingową projektu, a także znanych i uznanych artystów i artystek, m.in. Wilhelma Sasnala, Marka Raczkowskiego i Chrisa Niedenthala. Pańska Skórka, popularny blog o Warszawie, uznała Kuchnię Konfliktu za na najlepszą inicjatywę społeczną, o restauracji jest też głośno w mediach. Dotychczas działająca jako foodtruck na prawym brzegu warszawskiej Wisły niedługo będzie działać na stale w lokalu na ulicy Wilczej .

SOLIDARNOŚCIOWY PERFORMANS

Po ataku na profesora Uniwersytetu Warszawskiego rozmawiającego po niemiecku w tramwaju, nasz inny absolwent, Daniel Wolniewicz-Slomka zorganizował solidarnościowy performans, podczas którego pasażerki i pasażerowie warszawskiej linii tramwajowej 22 rozmawiali w różnych językach. Obecnie pracuje nad swoją pracą doktorską w Instytucie Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk. Daniel tak wypowiada się o Akademii:

Nie ma wątpliwości, że jesteśmy w przełomowym i wyjątkowym okresie na świecie. Gdy poziom nienawiści, rasizmu i przemocy wszędzie wzrasta, jest to niezmiernie ważne, aby wszyscy połączyli siły, żeby z tą falą walczyć, i potrzebna jest sieć, która będzie wspierała wszystkich/e liderów/liderki tej walki. Taką siecią jest HIA. HIA Fellowship jest idealnym miejscem dla tych, którzy chcą poznać innych aktywistów, i razem współpracować i pomóc zmienić świat na lepsze.

Nasz network tworzą setki osób/ludzie, którzy w równie inspirujący sposób działają na rzecz zmiany społecznej. Jeśli chciałabyś/chciałbyś stać się częścią tej różnorodnej społeczności poznać jej członkinie i członków osobiście, a także rozwijać własne pomysły – dołącz do nas! Aplikuj!

Dziękujemy za wsparcie Fundacji Stavros Niarchos, dzięki której możliwy jest udział uczestników/czek z Grecji.

Więcej informacji?

https://www.humanityinaction.org/pages/97-call-for-applications

Email:

Zachęcamy do polubienia strony www.facebook.com/HIAPolska w celu otrzymania najnowszych powiadomień o rekrutacji do programów HIA oraz możliwościach udziału w naszych innych ciekawych inicjatywach.

►Fundacja Humanity in Action Polska (HIA Polska) należy do transatlantyckiej sieci organizacji Humanity in Action (HIA), która działa w Bośni i Hercegowinie, Danii, Francji, Holandii, Niemczech oraz USA i zrzesza obecnie ponad 1600 aktywistek/aktywistów na całym świecie. Nasza sieć stworzyła metodę łączącą edukację o prawach człowieka z edukacją historyczną, która pozwala w systematyczny i długofalowy sposób edukować i inspirować młodych ludzi w dziedzinie praw człowieka i mniejszości. Wspieramy ich w pogłębianiu wiedzy i doskonaleniu umiejętności niezbędnych do podejmowania działań na rzecz osób i grup dotkniętych dyskryminacją, rasizmem, ksenofobią, antysemityzmem oraz marginalizacją społeczno-ekonomiczną. Tworzymy również w Polsce aktywnie działającą sieć absolwentek/absolwentów naszych programów, czyli środowisko ludzi, o różnych poglądach politycznych, pochodzeniu, statusie społecznym i stanie zdrowia, których łączy to, że „nie jest im wszystko jedno”. Często nasze działania mają charakter pionierski tj.: stworzenie pierwszej w Polsce sieci aktywistek/aktywistek z niepełnosprawnościami i pełnosprawnych czy pierwszego ogólnopolskiego kongresu dla cyberaktywistek/cyberaktywistów (Strefa Interakcji). Naszym flagowym programem jest realizowana od 2006 r. międzynarodowa Akademia Praw Człowieka/Warsaw HIA Fellowship. Za swoją działalność Fundacja Humanity in Action Polska była wielokrotnie nagradzana. W 2015 roku otrzymaliśmy prestiżową międzynarodową Nagrodę Międzykulturową MSZ Austrii (Intercultural Achievement Award). W ramach konkursu S3KTOR miasta stołecznego Warszawy w 2016 r. Fundacja dostała nagrodę za najlepszą inicjatywę pozarządową w kategorii Edukacja jak również specjalną nagrodą mieszkańców Warszawy.

data wydarzenia: od 2018-02-02 do 2018-02-18
organizator: Fundacja Humanity In Action Polska
adres: Konwiktorska 7 lok. 43/7, 00-216 Warszawa-Śródmieście, woj. mazowieckie
tel.: 22 635 01 50, faks: 22 635 01 50
e-mail: poland@humanityinaction.org
www: http://www.humanityinaction.org 
źródło: Humanity in Action
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.