dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

Warszawa. BINGO, czyli bezpieczna organizacja – druga edycja programu!

Praca w organizacji społecznej to ciąg wyzwań – jednym z nich jest bezpieczeństwo. W niektórych aspektach zapewnienie bezpieczeństwa wynika z prawa – tak jest z ochroną danych osobowych czy przepisami BHP. Jednak bezpieczeństwo ma wiele wymiarów i warto zainwestować czas i energię w poprawianie tych, które nie zostały uregulowane w przepisach. Rekrutacja do programu „BINGO, czyli bezpieczna organizacja” trwa do 1 lutego 2018. Udział w nim jest bezpłatny.

Wiadomość archiwalna

A A A

2018-01-12, 08.55

W programie BINGO koncentrujemy się przede wszystkim na cyfrowym i fizycznym bezpieczeństwie informacji – czyli nie tylko danych osobowych, ale też innych informacji poufnych i wrażliwych, których ochrona jest konieczna ze względu na komfort pracy zespołu i wolontariuszy, bezpieczeństwo i spokój klientek i klientów czy budowanie wizerunku organizacji.

Jeśli:

 • pracujecie w organizacji aktywnej w obszarze praw człowieka, przeciwdziałania dyskryminacji, państwa prawa, edukacji obywatelskiej lub w organizacji zajmującej się strażnictwem, zwłaszcza na poziomie lokalnej społeczności,
 • chcecie wprowadzić w organizacji konkretną zmianę w zakresie bezpieczeństwa cyfrowego, prawnego, fizycznego,
 • jesteście gotowi do pracy nie tylko podczas zjazdów szkoleniowych,
 • macie w organizacji dwie osoby, które mogą pracować nad zwiększaniem jej bezpieczeństwa,

program „BINGO, czyli bezpieczna organizacja” jest właśnie dla Was! Na Wasze zgłoszenie czekamy do 1 lutego 2018 r.

CO?

W BINGO koncentrujemy się na dwóch obszarach tematycznych:

 • bezpieczeństwo cyfrowe i fizyczne informacji: zajmiemy się diagnozą sytuacji w organizacjach, połączymy ją też z ochroną danych osobowych (m.in. w kontekście nowego prawa ochrony danych osobowych i związanymi z tym wytycznymi dotyczącymi analizy ryzyka w przetwarzaniu danych);
 • bezpieczeństwo prawne: zajmiemy się tym, co wolno służbom i jakie prawa przysługują organizacjom – jak zachować się w kontakcie ze służbami; oraz prawnymi zagadnieniami związanymi z ochroną danych osobowych i wdrożeniem w organizacjach rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO).

W programie przewidzieliśmy też moduł o pracy z „trudnym klientem” oraz – by ułatwić organizacjom wprowadzenie trwałej zmiany – moduł dotyczący wdrażania zmiany (m.in. praca z oporem).

Program warsztatowy będzie zbudowany w oparciu o metody aktywne, by uczestnicy nie tylko otrzymali wiedzę niezbędną do przeprowadzenia diagnozy i wprowadzania zmian, ale też uczyli się przez doświadczenie, np. skorzystali z wybranych narzędzi.

Między zjazdami przewidujemy pracę własną uczestników nad diagnozą organizacji i wdra­żaniem doraźnych zmian poprawiających bezpieczeństwo. Dla wsparcia tych procesów prze­widujemy również możliwość skorzystania z konsultacji ekspertów.

Organizacje uczestniczące w programie będą mogły ubiegać się o przyznanie minigrantów na zakup wyposażenia lub wynagrodzenia (np. ekspertów tech­nicznych wspierających zmianę).

JAK, GDZIE I KIEDY?

Uczestników i uczestniczki programu BINGO zapraszamy na trzy zjazdy (3 dni + 2 dni + 3 dni), które odbędą się w Warszawie lub jej okolicach w następujących terminach:

 • 8-10 marca 2018 r.
 • 26-27 kwietnia 2018 r.
 • 7-9 czerwca 2018 r.

Do uczestnictwa w BINGO zapraszamy 2 osoby z organizacji:

 • osobę decyzyjną, która ma w organizacji możliwość podejmowania realnych decyzji operacyjnych,
 • lidera/-kę zmiany, czyli osobę, która pokieruje wdrożeniem zmian w organizacji.

Organizacje przyjęte do programu będziemy zachęcać do zaangażowania dodatkowo osoby technicznej (eksperta/-ki), która pomoże we wdrożeniu zmiany w organizacji.

W zjazdach I i II wezmą udział osoby decyzyjne i liderzy zmiany; w III – liderzy zmiany i osoby techniczne, którzy otrzymają dodatkowe szkolenie techniczne.

Udział w programie wymaga również pracy poza zjazdami – nad indywidualną diagnozą i strategią dla organizacji oraz wdrażania doraźnych zmian.

Udział w BINGO jest bezpłatny. Gwarantujemy wyżywienie w czasie szkoleń i w razie potrzeby także zakwaterowanie. Przewidujemy możliwość ubiegania się o zwrot kosztów podróży.

Jeśli chcesz wziąć udział w programie BINGO, zapoznaj się z regulaminem i wypełnij formularz zgłoszeniowy.

Program BINGO finansowany jest ze środków Fundacji im. Stefana Batorego.

data wydarzenia: od 2018-01-12 do 2018-02-01
organizator: Fundacja Panoptykon
adres: Orzechowska 4 4, 02-068 Warszawa-Ochota, woj. mazowieckie
tel.: 660 074 026, e-mail: fundacja@panoptykon.org
www: http://www.panoptykon.org 
źródło: Fundacja Panoptykon
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.