dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

Warszawa. Warsztat "Medytacja dla zabieganych"

"Medytacja dla zabieganych" to krótki, praktyczny warsztat medytacji dla osób, które nie mają zbyt wiele czasu na praktykę formalną. Medytacja jest jednym z najbardziej skutecznych metod pracy z własnym umysłem oraz doskonałym sposobem rozwoju osobistego. Pomaga radzić sobie ze stresem, lepiej rozwiązywać problemy, poprawia samopoczucie, pamięć i zdolności kognitywne. Zajęcia odbędą się 26 stycznia 2018 w Warszawie. Udział płatny.

2018-01-11, 08.44
foto: Renaude Hatsedakis_freeimages.com

Medytacja jest jednym z najbardziej skutecznych metod pracy z własnym umysłem oraz doskonałym sposobem rozwoju osobistego. Pomaga radzić sobie ze stresem, lepiej rozwiązywać problemy, poprawia samopoczucie, pamięć i zdolności kognitywne.

Medytacja dla zabieganych to krótki, praktyczny warsztat medytacji dla osób, które nie mają zbyt wiele czasu na praktykę formalną. Podczas 3 godzinnego spotkania uczestnicy nauczą się podstaw medytacji, prawidłowego oddychania, relaksacji oraz krótkich, prostych medytacji zajmujących zaledwie kilka minut. Przybliżamy także medytację nieformalną, która wykorzystuje codzienne czynności do utrzymania pełnej uważności i wewnętrznego spokoju.

Medytacje te są neutralne światopoglądowo, nie związane z żadną z religii, można je wykonywać w każdym niemal miejscu i o każdej porze.

Podczas warsztatów dowiesz się:

– w jaki sposób obniżyć wpływ zewnętrznych bodźców rozpraszających i poprawić zdolność koncentracji

– jak poprawić jakość życia dzięki uważnej obecności na co dzień

– jak się relaksować i koncentrować

– jak medytować

PROWADZĄCY:

Dorota Mrówka – z wykształcenia teatrolog, przez wiele lat dziennikarz prasy codziennej i mediów elektronicznych. Eksploruje filozofię Dalekiego Wschodu, starając się przełożyć ich nauki na realia współczesnego świata. Prowadzi warsztaty mindfulness – kolekcjonuje i wykorzystuje praktyki medytacyjne z najdalszych zakątków świata.

Jest autorką książek: „Joga bez napinki” (Sensus 2016) oraz „Odczarować medytację” (Sensus 2017).

Prowadzi bloga zyciebeznapinki.pl

www.dorotamrowka.com

Jarosław Gibas – socjolog, były dziennikarz i publicysta, obecnie nauczyciel. Prowadzi szkolenia i wykłady z zakresu inteligencji duchowej i emocjonalnej oraz mindfulness. Autor kilku książek obejmujących szeroko rozumianą tematykę rozwoju osobowości, zarządzania emocjami oraz psychologii transpersonalnej. Napisał m. in. „Pokonaj stres z Kaizen” (Sensus 2013), „Życie. Następny poziom. Coaching transpersonalny” (OnePress 2015), „Motocyklizm. Droga do mindfulness” (Sensus 2016), „Alchemia duchowego rozwoju. Inteligencja duchowa dla zaawansowanych” (Sensus 2017 r.)

www.jaroslawgibas.com

PLAN WARSZTATU:

Warsztat trwa 3 godziny:.

Moduł 1: czym jest i czym nie jest medytacja oraz jak medytować?

przerwa na herbatę

Moduł 2: podstawowe techniki oddechowe i relaksacyjne

przerwa na herbatę

Moduł 3: praktyka medytacyjna – krótkie techniki uważności z omówieniem

Uczestniczy otrzymują:

* notatniki, długopisy

* wodę, herbatę

Zapewniamy koce, maty i poduszki do medytacji. Prosimy uczestników o luźny, wygodny strój do praktyki oraz zabranie ze sobą dodatkowego koca, chusty, szala do przykrycia. Osoby, które nie są przyzwyczajone do siedzenia na poduszce, będą miały do dyspozycji krzesła.

MIEJSCE:

Pracownia z Oknem na Świat

ul. Bruna 32, Warszawa, I piętro, sala nr 13

ZGŁOSZENIA I INFORMACJE:

AGNIESZKA OSTROWSKA

e-mail:

tel. 507 145 119

KOSZT:

247 zł/os

Wpłat można również dokonywać przelewem na konto organizatora:

Fundacja Hinc Sapientia

Nr konta: 54 1140 2004 0000 3402 7687 5122

Tytuł przelewu: Imię i nazwisko, data i miejsce warsztatu

Warunkiem rezerwacji miejsca na warsztacie jest wpłata zaliczki 100 zł lub całej kwoty. Po zaksięgowaniu środków na koncie organizatora otrzymują Państwo mailem potwierdzenie uczestnictwa w warsztacie. Osoby zainteresowane otrzymaniem rachunku za udział w warsztacie prosimy o zgłaszanie tego mailowo. Wystawiamy rachunki bez VAT.

Szkolenie odbędzie się w przypadku zebrania minimum 15 uczestników. Organizator zastrzega sobie prawo odwołania szkolenia w przypadku niezebrania odpowiedniej liczby osób lub z przyczyn losowych. W przypadku odwołania szkolenia w ciągu 24 godzin nastąpi zwrot środków na konto osób, które zapłaciły za szkolenie.

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść ogłoszeń o szkoleniach i za jakość oferowanych usług.

miejsce: Pracownia z Oknem na Świat, Bruna 32, 02-594 Warszawa, woj. Mazowieckie
data wydarzenia: 2018-01-26
organizator: Fundacja Hinc Sapientia
adres: Zygmunta Krasińskiego 29, 40-019 Katowice, woj. śląskie
tel.: +48507145119, e-mail: agnieszka@fundacjahs.org
www: http://fundacjahs.org 
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.