dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

Warszawa. Warsztaty "Rodzinna Szkoła Medytacji"

Nauczenie się praktyk uważnościowych, pracy z oddechem, metod radzenia sobie ze stresem, niepokojem i lękiem, wzrost świadomości własnego ciała i emocji, a także efektywne radzenie sobie z codziennymi problemami, takimi jak sprawdziany, testy czy egzaminy, budowanie pozytywnych relacji z innymi, sposoby na kłopoty z zaśnięciem czy nieporozumienia rodzinne to umiejętności bardzo potrzebne nie tylko dzieciom, ale także nam – rodzicom i opiekunom.

2018-01-11, 08.44
foto: Peter Heeling_skitterphoto.com

Techniki medytacyjne są dla nas również wartościowym wsparciem wówczas, kiedy nie możemy zmienić trudnej sytuacji, w jakiej się znaleźliśmy, ale możemy zdecydować, jak na nią zareagujemy. Medytacja i praktyka uważności uczy nas i nasze dzieci zachowania bezpiecznej postawy wobec wszystkiego, czego doświadczamy w danym momencie, postawy otwartej i przyjaznej wobec tego, co się dzieje, bez względu na to, jakie to jest: przykre, bolesne, przyjemne, miłe czy ekscytujące. Praktyka uważności jest wspaniałą zabawą dla dzieci i rodziców. Nauka kontaktu ze swoim oddechem, biciem serca czy odczuwaniem ciała przynosi wszystkim wiele radości i satysfakcji. Zrozumienie, co dzieje się wewnątrz nas, z nami i wokół nas to cenna umiejętność, którą rozwijamy podczas warsztatów.

Z natury dynamiczne, ruchliwe i ciekawe wszystkiego, dzieci potrzebują równocześnie wyciszenia i spokojnego kontemplowania otaczającego ich świata. W codziennym zabieganiu, pędzie i pośpiechu to my – dorośli nie dostrzegamy, że zatrzymanie się i uważność jest wrodzoną skłonnością dzieci. Każdy kwiat, drzewo, ba – nawet liść, źdźbło trawy, kałuża czy chmura stanowią w danej chwili pasjonujący, godny uwagi i zachwytu obiekt obserwacji i poznawania.

Warsztat wyposaży nas i nasze dzieci w proste i bezpieczne narzędzia i techniki pozwalające na co dzień praktykować uważność, zwiększyć umiejętność koncentracji i zaprosić relaks i radość do naszego życia. Podczas warsztatu będziemy wspólnie robić i coś i nic… Pobawimy się razem i wspólnie doświadczymy dobrodziejstwa zatrzymania, skupienia, medytacji.

Zabawy i ćwiczenia wykorzystane podczas Rodzinnej szkoły medytacji są ciekawe, angażujące, zabawne i łatwe do wspólnego wykonania. Będą nam towarzyszyły fascynujące przedmioty i zjawiska: dźwięki dzwonków, mis i gongu, płomień świecy, muszle, kamyczki, piórka, owoce czy kredki i kolorowanki o harmonijnych, skupiających uwagę kształtach. A czy może być coś bardziej pasjonującego i naturalnego w swojej prostocie jak doświadczenie bliskiego i uważnego kontaktu z naszym ciałem, naszym oddechem, biciem naszego serca? To najwspanialsze instrumenty, narzędzia i obiekty do kontemplacji, które zawsze przy nas są. Podczas warsztatu spotkamy się z nimi jakby na nowo.

Czas trwania: 2 godziny

PROWADZĄCA: Agnieszka Ostrowska – certyfikowana trenerka i coach modelu transpersonalnego. Inspiruje i motywuje do świadomego poszukiwania spełnienia i odkrywania sensu życia. Praktykuje codzienną uważność, medytację świecką i tybetańską jogę tsa-lung. Gra na gongach i misach. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobyła jako właścicielka i opiekunka w prywatnym przedszkolu. Mieszka z dwiema córkami, kotami i psem pod Warszawą.

ZGŁOSZENIA I INFORMACJE:
AGNIESZKA OSTROWSKA
e-mail: tel. 507 145 119

MIEJSCE:
Pracownia z Oknem na Świat ul. Bruna 32, Warszawa, I piętro, sala nr 13

KOSZT: 49 zł od osoby

Dla przedstwicieli organizacji pozarządowych 15% rabatu.

Wpłaty można dokonać w sklepie fundacji:
https://www.fundacjahs.org/sklep/warsztat-rodzinna-szkola-medytacji-28-01-2018-warszawa/
lub konto organizatora:
Fundacja HINC SAPIENTIA
Nr konta mBank 54 1140 2004 0000 3402 7687 5122 Tytuł przelewu: Imię i nazwisko, data i miejsce szkolenia

Po zaksięgowaniu środków na koncie organizatora otrzymują Państwo mailem potwierdzenie uczestnictwa w warsztacie. Osoby zainteresowane otrzymaniem rachunku za udział w warsztacie prosimy o zgłaszanie tego mailowo. Wystawiamy rachunki bez VAT.
Szkolenie odbędzie się w przypadku zebrania minimum 10 uczestników. Organizator zastrzega sobie prawo odwołania szkolenia w przypadku niezebrania odpowiedniej liczby osób lub z przyczyn losowych. W przypadku odwołania szkolenia w ciągu 24 godzin nastąpi zwrot środków na konto osób, które zapłaciły za szkolenie.

foto: Peter Heeling/skitterphoto.com

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść ogłoszeń o szkoleniach i za jakość oferowanych usług.

miejsce: Pracownia z Oknem na Świat, Bruna 32, 02-594 Warszawa, woj. mazowieckie
data wydarzenia: 2018-01-28
organizator: Fundacja Hinc Sapientia
adres: Zygmunta Krasińskiego 29, 40-019 Katowice, woj. Śląskie
tel.: 507145119, e-mail: agnieszka@fundacjahs.org
www: http://fundacjahs.org 
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.