dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

Łódź. Kurs dla kandydatów na wolontariuszy hospicyjnych 2018

9 stycznia 2018 roku o godzinie 18.00 rozpoczyna się kolejny, bezpłatny kurs dla kandydatów na wolontariuszy hospicyjnych. Kurs jest organizowany przez hospicjum domowe Caritas Archidiecezji Łódzkiej. Zajęcia będą odbywały się w siedzibie Caritas w Łodzi przy ul. Gdańskiej 111 (I piętro, wejście od ul. Gdańskiej).

Wiadomość archiwalna

A A A

– Osoby, które chciałyby pomagać, angażując się osobiście we wsparcie drugiego człowieka, nauczymy jak to robić i wskażemy najważniejsze obszary, w których można spożytkować swoje siły i poświęcić czas najbardziej potrzebującym - mówi Anna Bobowicz, psycholog hospicjum domowego Caritas.

Hospicjum Caritas od 1995 roku prowadzi kurs podstawowy dla osób chętnych do zaangażowania się w wolontariat hospicyjny. Z dotychczasowych 21 edycji kursu skorzystało już ponad tysiąc osób.

Kurs ma charakter wykładowo-warsztatowy i obejmuje swoim zakresem ogólną wiedzę nt. wolontariatu, zagadnień opieki paliatywnej i hospicyjnej, aspektów psychologicznych i duchowych choroby, umierania i żałoby z punktu widzenia chorego i opiekuna, a także przygotowuje praktycznie do pielęgnacji osób przewlekle, bądź nieuleczalnie chorych. Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy mają ukończone 18 lat.

Zapisy oraz bliższe informacje w biurze hospicjum domowego Caritas: Łódź, ul. Zgierska 121, tel.: 42 6362408 lub 607 617 090

data wydarzenia: 2018-01-09
organizator: Caritas Archidiecezji Łódzkiej Organizacja Pożytku Publicznego
adres: Gdańska 111, 90-507 Łódź, woj. LD
tel.: 42 639 95 81, faks: 42 639 95 80
e-mail: caritas@toya.net.pl
www: http://www.caritas.lodz.pl 
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.