dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

Warszawa. Warsztaty ekspresji wokalnej "Przędzalnia głosu"

Stowarzyszenie Sztuka - Edukacja - Promocja zaprasza na warsztaty z cyklu "Przędzalnia głosu". Głos ludzki jest bardzo plastycznym instrumentem. Można manipulować jego brzmieniem, fakturą, dynamiką, wysokością i natężeniem. Aby wykorzystać pełnię tych możliwości potrzebna jest świadomość ciała, żywa wyobraźnia, a także umiejętność uważnego słuchania. Zaczniemy więc od umocnienia tych podstaw. Będziemy wyostrzać słuch i ćwiczyć reakcje na bodźce dźwiękowe.

autor(ka): Piotr Filonowicz

2018-01-05, 08.42

Warsztaty będą mieć charakter badawczy. Uczestnik będzie mógł lepiej poznać własny głos oraz poszerzyć paletę jego brzmienia. Równolegle z pracą indywidualną będziemy dążyć do komunikacji dźwiękowej z innymi. Do tych celów wykorzystamy improwizację wymagającą aktywnego słuchania, a także sięgniemy po formy wokalne różnych kultur mobilizujące głos do nowych emisji.

Połączymy intensywność z przyjemnością działania. Proces będzie otwarty na potrzeby uczestników. Doświadczenie to wpłynie na kompetencje muzyczne, ale przede wszystkim na codzienne posługiwanie się głosem.

Zajęcia skierowane są do wszystkich zainteresowanych pracą nad głosem, którzy ukończyli 16 lat. Zaczniemy od podstaw – osoby niedoświadczone osiągną swobodę wydobywania dźwięku, a bardziej zaawansowani będą mogli umocnić bazę, a następnie poszukać nowych sposobów ekspresji.

Należy ze sobą zabrać wygodny strój do ćwiczeń.

TERMINY (6 spotkań po 2 godziny)
Piątki 17:00-19:00
12, 19, 26 stycznia
2, 9, 16 lutego Łącznie 12 godzin zegarowych.

MIEJSCE
Akademia Sztuki i Kultury
Al. Jana Pawła II 36c Warszawa

KOSZT 290 zł

PROWADZĄCA Aleksandra Kowalczyk – kulturoznawczyni, animatorka kultury, bułgarystka. Zajmuje się głosem praktycznie i teoretycznie. Założyła eksperymentalną grupę improwizacji wokalnej Syreny, z którą współtworzy cykl performansów („Młot na czarownice”, „Interferencje”, „Celina”, „Przepływ”, ośpiewywanie wystawy „Syrena herbem twym zwodnicza” w MSN). Stypendystka Akademii Muzyki, Tańca i Sztuk Pięknych w Płowdiwie, gdzie studiowała bułgarski śpiew ludowy. Głos, antropologia muzyki, performans oraz doświadczenie muzyczne to główne tematy jej badań kulturoznawczych. Współpracuje z magazynem o muzyce współczesnej „Glissando” (http://www.glissando.pl/aktualnosci/emancypacja-syren/) oraz Teatrem Węgajty.

ZAPISY
Decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisać można się:
• telefonicznie - 725 145 166; 609 045 956 • mailem - (wymaga potwierdzenia z naszej strony)

Należy podać imię, nazwisko oraz telefon kontaktowy
Mile widziana, ale niekonieczna, jest informacja o dotychczasowych ewentualnych doświadczeniach wokalnych zapisujących się osób. Zgłoszenie staje się dla ASiK zobowiązujące po otrzymaniu wpłaty lub dowodu wpłaty.

Zapłacić należy najpóźniej 3 dni robocze po zgłoszeniu (na konto ASiK lub w sekretariacie ASiK).
Wpłatę należy zasygnalizować e-mailem () lub smsem (0 609 045 956), a dowód wpłaty przedstawić prowadzącemu przed rozpoczęciem warsztatu.
Zrezygnować z warsztatu można najpóźniej na 7 dni przed jego rozpoczęciem, prosimy wówczas o podanie danych do przelewu zwrotnego. Cena nie obejmuje noclegu ani wyżywienia.

Dane do przelewu:
Akademia Sztuki i Kultury
Al. Jana Pawła II 36c
00-141 Warszawa MultiBank 73 1140 2017 0000 4402 1292 5749

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść ogłoszeń o szkoleniach i za jakość oferowanych usług.

miejsce: Akademia Sztuki i Kultury, Aleja Jana Pawła II 36c, 00-141 Warszawa, woj. mazowieckie
data wydarzenia: od 2018-01-12 do 2018-02-16
organizator: Stowarzyszenie Sztuka - Edukacja - Promocja
adres: Landwarowska 8, 03-107 Warszawa-Białołęka, woj. mazowieckie
tel.: 602 672 875, faks: 22 614 63 99
e-mail: sztuka-edukacja@sztuka-edukacja.org.pl
www: http://sztuka-edukacja.org.pl 
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.