dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

Nowe Kawkowo. Warsztat "Joga i hormony, czyli o płodności prawie wszystko"

W samym środku zimy, Stowarzyszenie "U Źródła" zaprasza wszystkie panie do ucieczki od szarości i hałasu miasta i spotkania w magicznym miejscu na Warmii wśród lasów, łąk i głębokiej ciszy. Przez cały weekend będziemy regenerować siły dzięki jodze regeneracyjnej, uwalniać napięcia z ciała dzięki jin jodze, ćwiczyć uważność (mindfulness) i świadomy oddech (pranayama), a terapeutka żywieniowa opowie nam o płodności prawie wszystko. Udział płatny.

autor(ka): Marta Kamionka

2017-12-12, 08.42

Trzygodzinny warsztat dietetyki hormonalnej „O płodności prawie wszystko”, na który zaprasza terapeutka żywieniowa specjalizująca się w leczeniu zaburzeń hormonalnych kobiet:

„Badania naukowe wreszcie to potwierdziły - to, co jemy determinuje naszą płodność! Wystarczy więcej nienasyconych kwasów tłuszczowych w naszej diecie, jak donosi badanie przeprowadzone przez Harvard School of Public Health i szanse na pozytywny wynik in vitro mogą się zwiększyć nawet o 3 razy. Nadmiar kawy z kolei może zredukować te szanse nawet o połowę.”

Płodność to jednak znacznie więcej niż pragnienie bycia mamą. To źródło kobiecej energii witalnej, z której obfitości każdego dnia mogłabyś korzystać. Kobietom, z którymi pracuję zwykle jej brakuje. Dlatego też warto zadbać o nią, nawet jeśli nie myślisz o macierzyństwie.

Ten wykład jest dla Ciebie jeśli:

 • Masz 20, 30 albo nieco ponad 40 lat,
 • W przeszłości być może stosowałaś pigułkę hormonalną z powodu nieregularnego cyklu,
 • Cierpisz na zespół policystycznych jajników,
 • PMS-y i ich charakterystyczne symptomy - zirytowanie, bóle piersi, gromadzenie wody, depresja - są Tobie bardzo dobrze znane,
 • Stwierdzono u Ciebie początki endometriozy albo skłonność do mięśniaków/torbieli,
 • Twoja mama lub inne kobiety w Twojej rodzinie cierpią na mięśniaki, torbiele, endometriozę bądź nawet przeszły histerektomię,
 • Cierpisz na problemy gastryczne albo problemy ze skórą,
 • Zmagasz się z niedoczynnością tarczycy (także Hashimoto)

W trakcie spotkania dowiesz się:

 • Brak jakich składników odżywczych może przeszkodzić zdrowemu rozwojowi Twojej komórki jajowej i jak wprowadzić je do Twojej diety
 • Jakie badania mogą pozwolić Tobie dotrzeć do przyczyn problemów z płodnością włączając mutacje genetyczne, które za nimi stoją
 • W jaki sposób wspomóc naturalną równowagę estrogenu i progesteronu i tym samym uniknąć PMS- u
 • W jaki sposób efektywnie eliminować hormony, których możesz mieć zbyt dużo
 • Co zrobić jeśli za Twoją niepłodnością stoją Hashimoto, PCOS lub endometrioza i wiele wiele więcej...”

Do tego aż 9 h jogi koncentrującej się na przywróceniu równowagi hormonalnej kobiecego organizmu poprzez, z jednej strony, łagodzenie niszczących skutków chronicznego stresu i napięć wynikających z utrzymywanej przez lata wadliwej postawy ciała, a z drugiej strony, pobudzenie ośrodków odpowiedzialnych za właściwą gospodarkę hormonalną.

Mindful Yin Yoga®

to bardzo popularna w USA i Wielkiej Brytanii metoda jogi wywodząca się z technik jogi taoistycznej zakorzenionej w medycynie chińskiej. Jej celem jest głębokie otwieranie stawów oraz praca z siecią powięzi. Energetycznie koncentruje się na odblokowywaniu meridianów (kanałów energetycznych). W pozycjach yin jogi przebywa się od jednej do pięciu minut wyciszając napięcie mięśni (charakterystyczne dla praktyki w stylu yang) i pracując siłą grawitacji i ciężaru ciała, aby uzyskać otwieranie ciała i rozciąganie tkanek na głębszym poziomie (yin). Na Zachodzie metoda ta została wzbogacona o techniki świadomego oddychania oraz Mindfulness (praktyki uważności).

Yin yoga jest szczególnie wartościową praktyką dla kobiet, ponieważ nie obciążając organizmu usuwa napięcia głownie z dolnej części ciała i uwalnia właściwy przepływ krwi i limfy w obszarze miednicy naturalnie stymulując ten obszar do oczyszczania i zrównoważonej pracy.

Restorative Yoga® według Judith Hanson Lasater

to metoda, która pozwala oczyścić ciało z głęboko utrwalonych napięć tym samym uwalniając energię, którą te właśnie miejsca nieustannie pochłaniały. Zakorzenione napięcia w ciele pracują podobnie do ukrytego zwarcia w danym układzie elektrycznym powodując szybsze zużycie energii, ospałość, chroniczne zmęczenie. Łącznikiem między obszarami napięć, a umysłem jest układ nerwowy. Wpływając za pomocą jogi regeneracyjnej na układ nerwowy uwalniamy ciało z napięć i jednocześnie wpływamy na umysł. W pozycjach jogi regeneracyjnej przebywa się od 7 do 20 minut w głębokiej ciszy, cieple i bezruchu, z przykrytymi oczami. W zależności od pozycji ciało jest podparte w taki sposób, aby poza głębokim relaksem inicjować również intensywną regeneracja wybranych organów wewnętrznych np. serca, wątroby, nerek, czy narządów dolnego brzucha.

W czasie warsztatów skoncentrujemy się na szczególnie na pozycjach odżywiających dolny brzuch oraz łagodnych pozycjach odwróconych, w których serce jest wyżej niż głowa, aby stymulować przysadkę, czyli samo centrum sterowania układu hormonalnego.

DLA KOGO:

 • Dla wszystkich Pań. Również dla tych, które nigdy nie ćwiczyły jogi.

PLAN ZAJĘĆ:

Piątek:

 • 18.30 delikatna joga na rozruch
 • 20.30 wegetariańska kolacja

Sobota:

 • 8:30 lekkie śniadanie
 • 9:30 świadomy oddech, praktyka uważności (medytacja), Mindful Yin Yoga dla miednicy
 • 13:00 wegetariański obiad
 • 15.00 – 18.00 warsztat z dietetyki hormonalnej "O PŁODNOŚCI PRAWIE WSZYSTKO"
 • 18.30 Restorative Yoga® | pozycje obniżające kortyzol, stymulujące przysadkę i narządy dolnego brzucha
 • 20.00 kolacja wegetariańska

Niedziela:

 • 9.00 lekkie śniadanie
 • 10:00 świadomy oddech, praktyka uważności (medytacja), Mindful Yin Yoga dla miednicy
 • 13:00 wegetariański obiad

SZCZEGÓŁY WARSZTATU

TERMIN:

19 - 21.01.2018

ROZPOCZĘCIE 19.I (piątek), o godz. 18 (kolacja) ZAKOŃCZENIE 21.I (niedziela), o godz. 14 (po obiedzie) MIEJSCE:

Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego "Tu i Teraz", Nowe Kawkowo

CENA WARSZTATU

 • 300 zł warsztat jogi i żywienioterapii, czyli:
  - 9 h jogi z certyfikowaną nauczycielką z wieloletnim doświadczeniem
  - 3 h warsztat dietetyki hormonalnej z terapeutką żywieniową

CENA POBYTU

 • Wyżywienie: 70 zł dziennie (3 posiłki wegetariańskie)
 • Noclegi: w zależności od standardu od 32 do 85 zł za noc
 • Ośrodek sprzedaje wyłącznie całe pakiety pobytowo / żywieniowo / warsztatowe (nie ma możliwości rezygnacji z posiłków ani noclegów)

KONTAKT:

 • Jacek Towalski, tel.: +48 602 219 382
 • Maja Wołosiewicz - Towalska, tel.: +48 606 994 366,
 • Biuro, tel.: +48 662 759 576
  e-mail:
  www.tuiteraz.eu

ZAPISY:

 1. Konieczna rejestracja mailowa na adres (z podaniem imienia i nazwiska, numeru telefonu, daty i tytułu wydarzenia);
 2. Dopiero po otrzymaniu maila potwierdzającego i wyborze noclegu, prosimy o wpłatę zaliczki w ciągu tygodnia od zgłoszenia.
 3. Brak wpłaty zaliczki w ciągu 7 dni anuluje rezerwację za warsztat i pobyt ! Prosimy nie wpłacać pieniędzy dopóki nie zostanie potwierdzone mailowo wpisanie na listę uczestników!
 4. Wpłata zaliczki jest równoznaczna z akceptacją regulaminu ośrodka (otrzymanego mailem po zgłoszeniu);
 5. Zaliczkę za pobyt w wysokości 150 zł prosimy wpłacać na konto Ośrodka Rozwoju Osobistego „Tu i Teraz” z podaniem imienia i nazwiska oraz opisem: „zaliczka za pobyt 19-21.I.2018”.
   

PROWADZĄCY

Rybińska Krystyna

Z wykształcenia filozof. Praktykować jogę zaczęła na studiach podążając tropem tradycji wschodu, w których rozwój wewnętrzny jest zintegrowany z pracą z ciałem. Nieprzerwanie uczy jogi od 2008 roku.

Podstawy techniczne zdobyła na trzyletnim kursie nauczycielskim u Jurka Jaguckiego w metodzie IYENGARA. Zafascynowana introspekcyjnym i medytacyjnym aspektem płynnej i dynamicznej praktyki jogi połączonej z oddechem w 2016 roku odbyła intensywne miesięczne szkolenie nauczycielskie w metodzie ASHTANGA VINYASA YOGA w Dharamsali w Indiach.

Pogłębiając wiedzę na temat treningu uważności (Mindfulness) i pracy z powięziami ukończyła szkolenie nauczycielskie w metodzie MINDFUL YIN YOGA pod okiem Kathy Ward w Hiszpanii. Jest nauczycielką certyfikowaną przez Yoga Allaince USA oraz drugą nauczycielką w Polsce posiadającą certyfikat ADVANCED RETORATIVE YOGA TRAINER® od Judith Hanson Lasater, który upoważnia do stosowania jogi regeneracyjnej w celach terapeutycznych.

W czasie wolnym pisze o filozofii oraz o jodze dla magazynu Yoga & Ayurveda i portalu Yogi Times. Wierzy, że joga pomaga odbudować głęboki, autentyczny związek zarówno ze światem zewnętrznym, jak i wewnętrznym.

Julita Kordońska.

Również filozofka i zarazem terapeutka żywieniowa specjalizująca się̨ w zaburzeniach hormonalnych kobiet. swoje szlify zawodowe zdobywała studiując w Institute for Optimal Nutrition w Londynie, gdzie spędziła ostatnie 13 lat.

Julita pomaga oswoić kobiecą biologię, sprowadza zapomniane libido, wspiera płodność́ i łagodzi symptomy menopauzy. Nie są jej obce choroba Hashimoto czy policystyczne jajniki. W swoim podejściu w równym stopniu opiera się na wynikach badań naukowych, jak i wiedzy dawnych kultur.

Poszukuje rozwiązań́, które biorą̨ pod uwagę̨ naszą biologiczną indywidualność́. Zawsze odwołuje się do jedzenia i stylu życia. Uwielbia gotować́ i uparcie eksperymentuje na znajomych, niestrudzenie ich edukując, często wbrew ich nieskrywanemu sprzeciwowi.

Prywatnie mama 6-letniej Zoi.

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść ogłoszeń o szkoleniach i za jakość oferowanych usług.

miejsce: Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego "Tu i Teraz", 11-042 Nowe Kawkowo, woj. warmińsko-mazurskie
data wydarzenia: od 2018-01-19 do 2018-01-21
organizator: Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych, Kulturalnych, Edukacyjnych "U Źródła"
adres: Iwicka 40 29, 00-735 Warszawa-Mokotów, woj. mazowieckie
tel.: 22 841 87 65, e-mail: info@u-zrodla.pl
www: http://www.u-zrodla.pl 
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.