dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

Lublin. Wolontariusz Kultury 2018 – właśnie ruszyły zapisy!

Warsztaty Kultury w Lublinie zapraszają do bezpłatnego wzięcia udziału programie „Wolontariusz Kultury”, skierowanym do osób, które pragną współpracować wolontarystycznie, poznawać kulturalny potencjał miasta oraz rozwijać swoje kompetencje związane z działalnością kulturalną. Rekrutacja trwa do 17 grudnia 2017 r.

Wiadomość archiwalna

A A A

autor(ka): MM, lublin.ngo.pl

2017-12-08, 08.54

Kim jest Wolontariusz Kultury? To osoba, która kocha kulturę i chce być częścią ważnych dla Lublina wydarzeń. Jest zainteresowana ideą wolontariatu, a przede wszystkim leży jej na sercu rozwój naszego miasta. Do współpracy włączyć się mogą mieszkańcy Lublina w wieku od 16 do 75 lat, którzy chcą rozpocząć przygodę z wolontariatem lub kontynuować ją na innym poziomie.

Jak stać się Wolontariuszem Kultury? Program Wolontariusz Kultury to cykl bezpłatnych warsztatów i praktyk, dzięki którym uczestnicy zyskają rozległą wiedzę, aby sprawniej współpracować z organizatorami wydarzeń kulturalnych oraz lepiej poruszać się w szeroko pojmowanym sektorze kultury. Prowadzący to osoby związane od lat z działalnością kulturalną w Lublinie i regionie.

Zajęcia podzielone są na dwa moduły:
Moduł szkoleniowy – podczas którego uczestnicy dowiedzą się jak dotrzeć do odbiorcy, jak opowiedzieć o sobie i wydarzeniu przy którym pomagają, w jakich obszarach kultury można się realizować w Lublinie i nie tylko, jak sprawnie komunikować się z ludźmi, jakich narzędzi internetowych warto używać, aby kibicować lubianym wydarzeniom, a przede wszystkim spotkają się z zespołem Warsztatów Kultury, organizatorem czterech największych festiwali w Lublinie, z którym później będą współpracować.
Moduł praktyczny – wszyscy uczestnicy projektu wezmą udział w wydarzeniach kulturalnych organizowanych przez Warsztaty Kultury w Lublinie (do zaliczenia programu potrzebny jest udział przy min. dwóch, wybranych wydarzeniach). Uczestnicy projektu będą brać udział w spotkaniach i warsztatach w trybie weekendowym od 13 stycznia do 9 września 2018 (od 2 do 3 spotkań w miesiącu, w wymiarze od 4 do 8 godzin).

Od czego zacząć?
Od 5 do 17 grudnia Warsztaty Kultury w Lublinie czekają na Wasze zgłoszenia. Formularz on-line oraz regulamin i harmonogram zajęć jest dostępny na stronie warsztatykultury.pl. W 2017 roku Lublin świętuje Wielki Jubileusz 700-lecia lokacji miasta na prawie magdeburskim. Przeżywając wspólnie ten niezwykły rok, chcemy inspirować się naszym dziedzictwem, umacniać poczucie dumy z Lublina, a także rozwijać miasto dla przyszłych pokoleń. Warsztaty Kultury w Lublinie współtworzą program obchodów tego wielkiego lubelskiego święta.

Wiadomość pochodzi z serwisu lublin.ngo.pl

data wydarzenia: od 2017-12-08 do 2017-12-17
źródło: UM Lublin
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.