dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

Warszawa. Warsztaty "Godzina Kodowania" w Centrum Projektów Polska Cyfrowa

Centrum Projektów Polska Cyfrowa zaprasza do udziału w bezpłatnych warsztatach, które razem z partnerami organizuje w ramach Godziny Kodowania. Godzina Kodowania (The Hour of Code) jest globalną akcją, w której uczestniczą dziesiątki milionów osób z ponad 180 krajów. Organizowana jest w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej. W tym roku ten tydzień przypada na okres od 4 do 10 grudnia.

Wiadomość archiwalna

A A A

autor(ka): opr. MW, ue.ngo.pl

2017-12-04, 08.51

Każdy powinien mieć możliwość nauki informatyki. Pomaga ona rozwijać umiejętności rozwiązywania problemów, logicznego myślenia i kreatywności.

Aby wziąć udział w Godzinie Kodowania, można wykorzystać platformę Hour of Code (https://hourofcode.com/pl) wystarczy tylko dostęp do internetu. Każdy może skorzystać z przygotowanych zagadek, łamigłówek, programów… Nie trzeba mieć żadnej specjalistycznej – informatycznej – wiedzy.

Polską stronę Godziny Kodowania – http://godzinakodowania.pl – zawdzięczamy prof. M. Sysło – polskiemu ambasadorowi i wielkiemu propagatorowi nauki programowania w ramach Godziny Kodowania i nie tylko.

W ramach Godziny Kodowania CPPC organizuje warsztaty:

  • 6 grudnia godz. 17.00 Międzypokoleniowy warsztat dla dziadków i wnucząt.

Dziadek uczy wnuczka, a wnuczek dziadka? Tak, to możliwe. Nasze warsztaty to około 90 minut pożytecznej zabawy, okazja do spędzenia czasu razem i wzajemnej wymiany wiedzy.

  • 7 grudnia godz. 17.00 Spotkanie dla studentów i programistów dot. możliwości, jakie daje projekt e-Pionier.

Sprawdź, jak możesz dołączyć do projektu ePionier! Celem tej inicjatywy jest pobudzanie potencjału uzdolnionych programistów dla zwiększenia zastosowania rozwiązań cyfrowych w administracji i gospodarce.

Liczba miejsc na warsztatach jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Zgłoszenia należy przesyłać na adres .

Informacja pochodzi ze stron internetowych administracji publicznej.

miejsce: Warszawa
data wydarzenia: od 2017-12-06 do 2017-12-07
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.