dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

Warszawa. Widzi-mi-się – warsztaty dla dzieci i dla dorosłych

Czego nie widzimy na zdjęciu? Co kolor zmieni w czarno-białych zdjęciach? Czym jest kadr? Czy fotografię można czytać? Czy można przez nią patrzeć? Czy każdy widzi ją inaczej? Na te i inne pytania odpowiemy podczas bezpłatnych warsztatów „Widzi-mi- się” 9 grudnia (sobota) w Fundacji Archeologia Fotografii.

Wiadomość archiwalna

A A A

Uczestnicy będą oglądać i „czytać” fotografię, nauczą się świadomie patrzeć na zdjęcia i dowiedzą się jak uważnie spojrzeć nieco szerzej, poza kadr aparatu. Podczas warsztatów przekonacie się, że oglądanie zdjęć może być przygodą pełną nowych odkryć i dobrej zabawy.

Zapraszamy na dwa warsztaty – jeden specjalnie dla dzieci (7-10 lat), a drugi tylko dla dorosłych. Oba odbywają się w tym samym czasie, tuż obok siebie, zapraszamy więc także rodziców, którzy mogą dzieci zostawić na warsztatach dziecięcych i sami wziąć udział w zajęciach dla dorosłych.

Punktem wyjścia dla obu spotkań będzie wystawa Mariusz Hermanowicza “Do czego może służyć fotografia?”

Przyjrzymy się artyście, który wykonywał zdjęcia reportażowe i dokumentalne, którego fascynowały zarówno dalekie podróże, jak i świat obserwowany z własnego okna. Swoje zdjęcia opatrywał celnymi, często groteskowymi komentarzami, budując z nich długie opowieści. My także spróbujemy stworzyć własne narracje i poszukamy związków między tekstem a fotografią. Warsztaty dla dorosłych poprowadzi Monika Szewczyk-Wittek, dla dzieci – Zuzanna Zasacka

Szczegółowy opis warsztatów >>>

Warsztaty są bezpłatne, konieczna jest wcześniejsza rezerwacja miejsc poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny pod adresem >>>

Wystawę Mariusz Hermanowicz. Do czego może służyć fotografia? można oglądać do 17 grudnia, w siedzibie Biura Rady Głównej Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego, ul. Nowolipki 2a (tuż obok stałej siedziby Fundacji, przy Andersa 13) godziny otwarcia wystawy: codziennie 11.00-19.00.

Projekt współfinansuje m.st. Warszawa.

data wydarzenia: 2017-12-09
organizator: Fundacja Archeologia Fotografii
adres: Andersa 13 klatka V, 00-159 Warszawa-Śródmieście, woj. mazowieckie
tel.: 22 628 14 64, e-mail: fundacja@faf.org.pl
www: http://faf.org.pl 
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.