dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

Łódź. Daj się wciągnąć do wirtualnego świata! Warsztaty dla seniorów i organizacji pozarządowych w Sukcesji

Daj się wciągnąć do wirtualnego świata! Bezpłatne warsztaty dla seniorów i organizacji pozarządowych odbędą się 1 grudnia 2017 w Sukcesji w Łodzi! Uczestnicy przekonają się, dlaczego warto wdrożyć do organizacji pozarządowych nowe technologie ułatwiające pracę.

Wiadomość archiwalna

A A A

autor(ka): Organizatorzy

2017-11-30, 08.53

Z Internetu korzysta w Polsce 26 mln osób, na jednego mieszkańca przypadają prawie dwa smartfony[1]. Coraz częściej po urządzenia elektroniczne sięgają również seniorzy. Fundacje Subvenio i TechSoup zapraszają łodzian na bezpłatne warsztaty odpowiadające na pytanie jak ułatwić sobie życie codzienne przy użyciu nowych technologii. Jak w łatwy i szybki sposób sprawdzić drogę do teatru czy lekarza oraz gdzie szukać informacji o wydarzeniach kulturalnych w mieście. Organizatorzy przekonują: technologie da się lubić! Zajęcia odbędą się 1 grudnia od godz. 11:00 do 13:00 w Sukcesji na poziomie -1.

Tego samego dnia, w godz. od 14:00 do 17:00 Fundacja TechSoup zaprasza na kolejne warsztaty. Uczestnicy przekonają się dlaczego warto wdrożyć do organizacji pozarządowych nowe technologie ułatwiające pracę.

Działalność non profit to jedna z wizytówek Centrum Handlowo-Rozrywkowego Sukcesja. Bezpłatna przestrzeń dla seniorów - W Łodzi Zawsze Młodzi cieszy się dużym zainteresowaniem - miesięcznie korzystają z niej setki łodzian. W pracowni odbywają się m.in. warsztaty komputerowe, dancingi międzypokoleniowe, zajęciach z jogi, czy lektoraty językowe. 1 grudnia Fundacja Subvenio wraz z Sukcesją zapraszają na spotkania skierowane do osób ciekawych nowości technologicznych.

Seniorzy w wirtualnym świecie

Z roku na rok liczba użytkowników Internetu wzrasta. Na co dzień korzysta z niego siedmiu na dziesięciu Polaków mających od 45 do 54 lat. Online bywa prawie połowa osób od 55 do 64 roku życia i prawie jedna czwarta najstarszych w wieku 65+[2]. Jednym z głównych problemów wśród tych, którzy nie mogą przekonać się do Internetu, jest brak osoby, która wprowadzi je do świata nowych technologii.

Fundacja Subvenio oferuje bezpłatne warsztaty organizowane przy współpracy z Fundacją TechSoup. Ideą spotkania jest przedstawienie seniorom szybkiego sposobu na ułatwienie sobie życia codziennego w wirtualnym świecie. Specjaliści nauczą uczestników m.in. jak sprawdzić dojazd do nieznanego miejsca, jak szukać wartościowych wydarzeń organizowanych w okolicy, jak za darmo poznać nowe języki oraz jak znaleźć najnowszy program telewizyjny.

Podczas warsztatu, który odbędzie się 1 grudnia na poziomie -1 w pracowni w Łodzi Zawsze Młodzi w Sukcesji, w godzinach od 11:00 do 13:00 uczestnicy dowiedzą się jak korzystać z aplikacji oraz portali internetowych, m.in.: Jakdojadę.pl, Google Maps i Telemagazyn.pl. Zajęcia przeznaczone są dla każdego, kto jest ciekawy świata oraz lubi nowości. Zainteresowani proszeni są o wcześniejszą rezerwację miejsca od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 15:00 pod numerem telefonu 501 988 014 lub poprzez wiadomość adresowaną na .

Nowe technologie w organizacjach pozarządowych

Fundacja Subvenio wraz z TechSoup zapraszają na spotkanie również stowarzyszenia, fundacje oraz całe grono NGO (Non Governmental Organisation). Podczas trzygodzinnego warsztatu odpowiedzą na nurtujące pytania. Jakie są najlepsze bezpłatne programy, aplikacje oraz narzędzia internetowe dla organizacji pozarządowych? Dlaczego korzystanie z technologii jest możliwe w każdym NGO? W jaki sposób zaoszczędzić 70-90% przy zakupie produktów, oprogramowania i sprzętu? Fundacja TechSoup podpowie jak i dlaczego warto zacząć technologiczną przygodę m.in. w stowarzyszeniu, bibliotece, na uniwersytecie czy w ochotniczej straży pożarnej.

Spotkanie odbędzie się 1 grudnia, na poziomie -1 w Sukcesji w godzinach od 14:00 do 17:00. Zajęcia poprowadzą przedstawiciele Fundacji TechSoup, Jerzy Nowak oraz Marzena Młynarska - specjaliści czuwający nad rozwojem i wyszukiwaniem nowych rozwiązań, które ułatwiają codzienna pracę w sektorze organizacji pozarządowych.

Organizatorzy podzielą się z uczestnikami oryginalnymi pomysłami, które oszczędzają ich czas i pieniądze. Zaprezentują bezpłatne narzędzia graficzne i projektowe oraz podpowiedzą jak zdobyć grant w wysokości 10 000 dolarów od Google oraz pakiety programów Microsoft.

Zapisy na wydarzenie znajdują się na stronie internetowej: www.lodz-techsoup.evenea.pl.

 

[1] Tech Trends 2017. The kinetic enterprise, Deloitte, University Press, 2017

[2] Badanie Korzystanie z Internetu, Komunikat z badań nr 49/2017, CBOS, Warszawa, kwiecień 2017

data wydarzenia: 2017-12-01
źródło: inf. nadesłana
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.