dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

E-kurs na temat spółdzielni socjalnych

Fundacja Europejskich Inicjatyw na Śląsku zaprasza do e-learningu “CO-OP!: Social cooperatives as a tool for youth employment”, realizowanego w ramach Programu Erasmus+. Kurs jest dostępny bezpłatnie na otwartej licencji CC BY 3.0.

Wiadomość archiwalna

A A A

autor(ka): Piotr Jaros

2017-12-07, 08.54

Aby zacząć szkolenie online wystarczy kliknąć w link: http://www.coursesites.com/s/_COOP-ErasmusPlus

Więcej informacji znajdziecie na: www.feis.org.pl/co-op

E – kurs szkoleniowy w ramach “CO-OP!: Social cooperatives as a tool for youth employment” realizowanego w ramach Programu Erasmus+ jest największym rezultatem wspominanego projektu.

Pierwotnie kurs został opracowany jako jedno z narzędzi pomagających uczestnikom w szkoleniu. Podczas projektu został wzbogacony o rezultaty pracy wszystkich uczestników i stał się otwartym źródłem edukacji. Jego głównym celem jest promowanie formy współpracy wśród młodzieży z krajów europejskich w formie spółdzielni socjalnych. Jest zbudowany w sposób motywacyjny i nieformalny, dzięki wykorzystaniu różnych elementów, takich jak: Q&A, forum, IT w edukacji i wiele informacji o Programach UE.

W ramach projektu CO-OP! po raz pierwszy na taką skalę skorzystaliśmy z metody blended education. Nacisk był położony na umiejętności pracy i zarządzania procesem edukacji w wirtualnej przestrzeni (Virtual Learning Environment – VLE). Nasza konkretna platforma jest oparta o serwis Blackboard, której znajomość jest bardzo przydatna w szeroko pojętej edukacji (zarówno własnej poprzez dostęp do wielu kursów MOOC, jak i osób nauczanych poprzez włączenie jej do procesu edukacji). Edukacji w zakresie spółdzielni towarzyszy szereg kompetencji związanych z różnorodnymi pomniejszymi narzędziami IT, tj. wykorzystanie Glossary (wspólny słownik uczących się), Google Hangouts (webinaria), Prezi (interaktywne prezentacje) i Padlet (wirtualne ściany karteczek), Q&A, myLOG (Notehub, Posti, Blogger) oraz szeroko pojęte media społecznościowe (Facebook, YouTube).

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść ogłoszeń o szkoleniach i za jakość oferowanych usług.

data wydarzenia: od 2017-11-28 do 2017-12-28
organizator: Fundacja Europejskich Inicjatyw na Śląsku
adres: Kościelna 10B lok. 8, 41-902 Bytom, woj. SL
tel.: 501 361 677, e-mail: fundacja.feis@gmail.com
www: http://www.facebook.com/feis.foundation 
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.