dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

Warszawa. Warsztat "Mechanizm rozpatrywania skarg na naruszenia Wytycznych OECD przez przedsiębiorstwa"

Polski Instytut Praw Człowieka i Biznesu we współpracy z Fundacją Frank Bold oraz przy wsparciu Ambasady Królestwa Niderlandów zapraszają organizacje społeczeństwa obywatelskiego na praktyczny warsztat dedykowany stosowaniu Wytycznych OECD dla Przedsiębiorstw Wielonarodowych w działalności rzeczniczej oraz w zakresie składania skarg na działalność przedsiębiorstw naruszających Wytyczne OECD. Bezpłatny warsztat odbędzie się w dniach 5-6 grudnia w Warszawie.

Wiadomość archiwalna

A A A

autor(ka): Anna Szlezinger

2017-11-08, 08.54

Warsztat i cykl konsultacji dla NGOs nt. mechanizmu rozpatrywania skarg na naruszenia Wytycznych OECD przez przedsiębiorstwa

Polski Instytut Praw Człowieka i Biznesu we współpracy z Fundacją Frank Bold oraz przy wsparciu Ambasady Królestwa Niderlandów zapraszają organizacje społeczeństwa obywatelskiego na praktyczny warsztat dedykowany stosowaniu Wytycznych OECD dla Przedsiębiorstw Wielonarodowych w działalności rzeczniczej oraz w zakresie składania skarg na działalność przedsiębiorstw naruszających Wytyczne OECD. Warsztat jest realizowany w ramach międzynarodowego projektu Improving Access to Remedy in Central and Eastern Europe.

W czasie warsztatu zaplanowano przede wszystkim sesje praktyczne dedykowane mechanizmowi rozpatrywania skarg przez Krajowe Punktu Kontaktowe OECD, w szczególności opracowaniu skarg na naruszenia praw człowieka i inne naruszenia Wytycznych OECD przez przedsiębiorstwa, udokumentowywania zarzucanych przedsiębiorstwu działań oraz procesowi mediacji, na której opiera się mechanizm skargowy w ramach Krajowego Punktu Kontaktowego OECD (symulacja z udziałem uczestników warsztatu).

Działania 'po-warsztatowe' obejmują indywidualne konsultacje oraz wsparcie w przygotowywaniu skarg dla tych organizacji, które zdecydują się na złożenie skargi w ramach procedury skargowej KPK OECD.

Półtoradniowy warsztat rozpocznie się w godzinach porannych 5 grudnia i zakończy lunchem 6 grudnia 2017r. w Ambasadzie Królestwa Niderlandów w Warszawie. Organizatorzy dysponują ograniczonym budżetem na pokrycie kosztów podróży i zakwaterowania uczestników.

Rejestracji należy dokonywać poprzez wysłanie wiadomości email zawierającej imię, nazwisko, stanowisko, afiliację, na adres:

oraz .

Warunkiem skorzystania z konsultacji jest udział w warsztacie.

Szczegółowy program już wkrótce! SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść ogłoszeń o szkoleniach i za jakość oferowanych usług.

miejsce: Ambasada Królestwa Niderlandów , Kawalerii 10, 00-468 Warszawa,
data wydarzenia: od 2017-12-05 do 2017-12-06
organizator: Polski Instytut Praw Człowieka i Biznesu
adres: Mireckiego 25 lok. 36, 42-208 Częstochowa, woj. SL
tel.: 503 111 721, e-mail: office@pihrb.org
www: http://www.pihrb.org 
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.