dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

Lublin. Ruszył nabór do III edycji Laboratorium Słowa

W Domu Słów rusza III edycja Laboratorium Słowa. Programu, w którym wzięło dotychczas udział około 80 adeptów literatury. Tak jak w poprzednich latach warsztaty mają pomagać twórcom na początku ich drogi i wesprzeć powstawanie lubelskiego środowiska młodoliterackiego.

Wiadomość archiwalna

A A A

autor(ka): MM, lublin.ngo.pl

2017-11-06, 08.54

Program zajęć jest szeroki: Uczestnicy otrzymają zarówno wsparcie w kwestiach warsztatu twórczego jak i praktyczne wskazówki w kwestii przygotowania publikacji do wydania oraz kontaktu z redakcjami, organizatorami festiwali i wydawcami.

Na warsztatach kreatywnego pisania prowadzący opowie nie tylko o tym jak konstruować dialogi czy fabułę, ale też jak budować relacje między postaciami, wyrażać emocje bohaterów, odwracać uwagę czytelnika czy choćby… opisać ból głowy głównego bohatera.

Warsztaty poetyckie to z kolei pasjonująca przygoda ze współczesną poezją. Niezwykła, bo opowiedziana „od wewnątrz” przez jednego z bardziej uznanych twórców w młodym, polskim środowisku poetyckim - Kamila Brewińskiego. Dla twórców z roczników 80. i 90. jest on ciągłym źródłem inspiracji.

Warsztaty krytycznoliterackie to z kolei krótkie lekcje zachwytu i wspólne szukanie języka, który będzie potrafił wyrazić, to co w cudzych dziełach piękne. Choć artyści i literaci nigdy tego nie przyznają, uwielbiają krytyków. Bo krytyk to najuważniejszy odbiorca – pierwszy czytelnik, jeden z pierwszych widzów. Warsztaty te będą też poszukiwaniem własnego głosu, który - gdy stanie się bezkompromisowy - staje się drogowskazem dla innych odbiorców sztuki.

Program skierowany jest do młodzieży ze szkół średnich, studentów oraz wszystkich osób zainteresowanych literaturą. Podczas zajęć prowadzący omawiają z uczestnikami nadesłane próbki literackie, przybliżają twórczość znanych pisarzy oraz pomagają rozwinąć praktyczne umiejętności poetyckie, pisarskie i krytycznoliterackie. Uczestnicy programu otrzymują także pomoc w publikacji swoich tekstów oraz przygotowaniu ich do formy „propozycji wydawniczej”. W latach 2017-18 odbędzie się III edycja programu.

W ramach programu zapraszamy na warsztaty:

  • kreatywnego pisania
  • poetyckie
  • krytycznoliterackie

Warsztaty prowadzone są przez doświadczonych krytyków, poetów i prozaików. Uczestnicy Laboratorium mogą brać udział we wszystkich lub jedynie w wybranych warsztatach. Spośród przygotowanych tematów każdy może ułożyć swój własny plan warsztatów, nawigując swobodnie pomiędzy grupą kreatywnego pisania, poetycką i krytycznoliteracką.

Szczegółowy program warsztatów: http://bit.ly/LaboratoriumSlowaIII_program

STRONA PROJEKTU: http://teatrnn.pl/domslow/laboratoriumslowa/

Termin spotkania organizacyjnego: 06 listopada 2017 r., godz. 18:00
Miejsce: Dom Słów, ul. Żmigród 1 / Królewska 17 (wejście od podwórka)
Zgłoszenia należy nadsyłać na adres: do 30 listopada (zachęcamy do wcześniejszych zapisów!)
Koszt warsztatów: 7 zł/spotkanie warsztatowe

Wiadomość pochodzi z serwisu lublin.ngo.pl

data wydarzenia: od 2017-11-06 do 2017-11-30
źródło: UM Lublin
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.