dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

Gdańsk. Cykl zajęć: 'IKIGAI' po polsku, czyli seniorzy dzielnic Zaspa i Przymorze w akcji

Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej Ognisko "Rozstaje" zaprasza na godz. 11:00, 6 listopada (poniedziałek) na stałe zajęcia - 60+ aktywizując się i żyjąc z pasją. IKIGAI to japoński sekret długiego i szczęśliwego życia z bycia w ruchu, a odpowiednie ćwiczenia i ruch usprawnia ciało, umysł i powoduje, że jesteśmy zaabsorbowani ważnymi, ciekawymi, inspirującymi i radosnymi sprawami.

Wiadomość archiwalna

A A A

autor(ka): Antoni P. Marek M.

2017-11-03, 08.52

Idea IKIGAI jest szczególnie znana na japońskiej wyspie Okinawie. To tam właśnie żyje najwięcej stulatków na 100 000 mieszkańców. Jednakże nie miejsce decyduje o tym niezwykłym zdarzeniu, lecz optymistyczny stosunek do wszystkiego, co czynią na co dzień i siła woli oraz specyficzna postawa i aktywność seniorów. To system zdrowego długiego, aktywnego i szczęśliwego życia, W ramach realizacji naszego projektu nauczymy Seniorów z dzielnic Zaspa i Przymorze specjalnych ćwiczeń rekreacyjnych i oddechowych opartych na prastarych tradycjach Jogi, Tai Chi.

W programie są m.in. gimnastyka, wycieczki, zajęcia artystyczne i ekologiczne oraz inne prowadzone warsztaty automasażu.

Wszystko to powstanie na kanwie nauki podstaw masażu chińskiego dla potrzeb własnych, co dodatkowo zostanie uatrakcyjnione informacjami na temat oddziaływania barw, muzyki, pasji i hobby na życie człowieka. Poza zajęciami na specjalnej przygotowanej sali gimnastycznej będziemy również wychodzić w teren, aby zdobywać kondycję i kształtować formę na świeżym powietrzu. Jedna z zasad mówi o tym, aby zawsze dbać o formę.

Pierwsza i najważniejsza zasada zaleca: „Bądź zawsze aktywny i nigdy się nie zatrzymuj!” Inne zaś zalecenie namawia, aby odnowić swoją relację z przyrodą. Idąc drogą tej mądrej myśli, będziemy organizować wyjazdy kształcące poznawanie natury i wykorzystywanie jej darów do celów profilaktyczno-zabezpieczających przed chorobami, nauczymy się rozpoznawać podstawowe drzewa, krzewy oraz zioła.

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść ogłoszeń o szkoleniach i za jakość oferowanych usług.

miejsce: Ośrodek Terapii Ruchowej IIIWieku TKKF, Kombatantów 4 - sala fitness TKKF"Rozstaje", 80-464 Gdańsk, woj. pomorskie
data wydarzenia: od 2017-11-06 do 2018-06-26
organizator: Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej Ognisko "Rozstaje"
adres: Kombatantów 4, 80-464 Gdańsk, woj. PM
tel.: 58 346 92 78, faks: 58 346 92 78
e-mail: tkkf_rozstaje@wp.pl
www: http://tkkf.org.pl/rekreacja_ruchowa/index.php 
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.