dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

Warszawa. SCWO: Szkolenie "Do NGO przychodzi osoba z niepełnosprawnością"

Stowarzyszenie BORIS zaprasza na bezpłatne szkolenie „Do NGO przychodzi osoba z niepełnosprawnością”, które odbędzie się 6 listopada 2017 w godz. 10.30-15.30. Szkolenie dostarczy wiedzy na temat niepełnosprawności, sposobu zachowania i obsługi klientów z niepełnosprawnościami. Zarazem zajęcia mają charakter praktyczny, gdy pracownicy doświadczają sytuacji bycia osobą z niepełnosprawnością. Wykorzystujemy podczas szkoleń wózki inwalidzkie.

Wiadomość archiwalna

A A A

autor(ka): Ewelina Markowska

2017-10-25, 08.55

Cele szkolenia:

► przełamanie stereotypowego widzenia osób niepełnosprawnych;

► postawa większej otwartości i przełamanie bariery strachu czy obcości w kontaktach z takimi osobami przygotowanie uczestników do podjęcia działań na rzecz osób z niepełnosprawnościami;

► nabycie umiejętności z zakresu zarządzania różnorodnością.

Zakres szkolenia:

- Osoby z niepełnosprawnością: definicje, język, historia pojęć „osoba niepełnosprawna”, stereotypy dotyczące osób z niepełnosprawnościami.

- Działania na rzecz osób z niepełnosprawnościami; praktyczne zmierzenie się ze wsparciem osób niepełnosprawnych – ćwiczenia praktyczne pozwalające poznać ograniczenia sprawności dotykające osoby niepełnosprawne ruchowo poruszające się na wózkach, osoby niewidome i osoby głuche.

- Savoir vivre w kontakcie z osobami niepełnosprawnymi oraz prezentacja z podręcznika Biura Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych. Przełamywanie stereotypowego widzenia osoby z niepełnosprawnością jako klienta/współpracownika/członka zespołu.

Osoby prowadzące:

Szkolenia prowadzone są przez parę trenerów, jednym z pary jest trener z niepełnosprawnością.

Dominik Rymer – instruktor aktywnej rehabilitacji pracujący na rzecz osób niepełnosprawnych, trener szkolący m.in. personel medyczny, przygotowywał i prowadził szkolenie „Biblioteka - miejsce bez barier”. Skutecznie działa na rzecz aktywizacji i samodzielności osób niepełnosprawnych.

Piotr Todys – trener z wieloletnim doświadczeniem szkoleniowym, jest tutorem i coachem w Szkole Liderów. Od wielu lat pracuje na rzecz zmiany społecznych stereotypów dotyczących osób z niepełnosprawnościami. Był współautorem i prowadzącym szkolenia z zakresu kontaktu z osobą niepełnosprawną dla wolontariuszy z Centrum Wolontariatu w Warszawie, pracowników: Statoil, Ikea, EMPIK, FIAT.

Kiedy? 6 listopada 2017 (poniedziałek), godz. 10.30-15.30

Gdzie? Warsztat Warszawski, ul. Plac Konstytucji 4, sala na parterze

Jak się zapisać?

Aby wziąć udział w szkoleniu, wypełnij formularz rejestracyjny do dnia 30 października 2017. Decyduje kolejność zgłoszeń. Osoby, które zostaną zakwalifikowane na szkolenie otrzymają potwierdzenie drogą mailową dnia 31 października 2017. Prosimy przeglądać SPAM

Osoba do kontaktu: Ewelina Markowska, , 22-890-94-49 wew. 11.

Seminarium organizowane jest przez Stowarzyszenie BORIS w ramach Stołecznego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych, współfinansowanego ze środków m.st. Warszawy, współfinansowanego ze środków m.st. Warszawy.

Więcej na temat SCWO: warszawa.ngo.pl/scwoPoznaj ofertę SCWO: warszawa.ngo.pl/scwo


miejsce: Warszawa,
data wydarzenia: 2017-11-06
organizator: Stowarzyszenie Biuro Obsługi Ruchu Inicjatyw Społecznych BORIS
adres: Warecka 4/6, 00-040 Warszawa-Śródmieście, woj. mazowieckie
tel.: 22 624 02 80, e-mail: boris@boris.org.pl
www: http://www.boris.org.pl 
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy - dodaj komentarz
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.