dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

Chojnice. Bezpłatne warsztaty o sowach z nasłuchami w terenie

Stowarzyszenie Ochrony Sów zaprasza na bezpłatne warsztaty terenowe połączone z prelekcją - "SOS dla sów". Spotykamy się 27 października 2017 r. o godz. 17 w Szkole Podstawowej nr 7 w Chojnicach przy ul. Tuwima 2. Spotkanie poświęcone jest tematom związanym z ekologią, biologią i ochroną sów, badaniami tych ptaków oraz nauce rozpoznawania głosów.

Wiadomość archiwalna

A A A

autor(ka): Ewelina Kurach

2017-10-20, 08.52

Bezpłatne spotkanie warsztatowe połączone z wyjazdem terenowym pn. "SOS dla sów" rozpocznie się o godz. 17:00 w Szkole Podstawowej nr 7 w Chojnicach przy ul. Tuwima 2. Na początek zapraszamy na godz. prezentację o sowach, po której - po zapadnięciu zmroku - udamy się do lasy, na Wzgórze Wolności.

Opowiemy o ekologii i biologii tych ptaków, ich roli w przyrodzie, ochronie prawnej i czynnej. Opwiemy czym, jako Stowarzyszenie zajmujemy się przez ostatnie 10 lat, pracując na rzecz tej wąsko wyspecjalizowanej grupy ptaków. Zdradzimy jakie badania prowadzimy i jak należy obserwować sowy. Wyjście terenowe będzie wyśmienitą okazją do poszukania obecności tych ptaków w okolicy, prowadzenia nasłuchów ze stymulacją głosową. Warsztaty prowadzi Damian Ostrowski - członek Stowarzyszenia Ochrony Sów zajmujący się badaniami tych ptaków na terenie Wielkopolski.

Serdecznie zapraszamy soby indywidualne, małe zorganizowane grupy, rodziny z dziećmi powyżej 7 roku życia. Z uwagi na formę warsztatową grupa będzie liczyła ok. 30 osób. Konieczne są zapisy.
Warsztaty zaplanowane są na godz. 17-21 max. 22.

Dojazd ze szkoły do lasu we własnym zakresie.
Zapisy:
Obowiążuje kolejność zgłoszeń.

Obowiązkowo należy zabrać: ciepłą odzież, buty terenowe, latarkę, prowiant.

Warsztaty "SOS dla sów" organizowane są w ramach II edycji projektu "Sowy Pomorza. Edukacja dla bioróżnorodności" finansowanego ze środkó Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku oraaz ze środków własnych Stowarzyszenia.

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść ogłoszeń o szkoleniach i za jakość oferowanych usług.

miejsce: Szkoła Podstawowa nr 7, Tuwima 2, 89-600 Chojnice, woj. pomorskie
data wydarzenia: 2017-10-27
organizator: Stowarzyszenie Ochrony Sów
adres: Suchedniowska 14, 26-010 Bodzentyn, woj. SK
tel.: 601 329 080, e-mail: sos@sowy.sos.pl
www: http://www.sowy.sos.pl 
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.