dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

Bielsko-Biała, Katowice, Zawiercie. Bezpłatne warsztaty WenDo dla dziewczyn w wieku 14-18 lat

Chcesz nauczyć się reagować na przemoc i bronić w asertywny sposób swoich granic? Chcesz wzmocnić poczucie pewności siebie i lepiej się komunikować? WenDo jest właśnie dla Ciebie! Na warsztaty WenDo w Bielsku-Białej, Katowicach i Zawierciu Fundacja Pozytywnych Zmian zaprasza dziewczyny w wieku 14-18 lat. Spotykamy się w sobotę i niedzielę od godz. 10:00-16:00, w tym 30 minutowa przerwa na obiad - zdrowy, roślinny posiłek - który zapewniają organizatorki.

Wiadomość archiwalna

A A A

autor(ka): Marzena Kocurek

2017-10-16, 08.52

WenDo czyli Droga Kobiet to asertywna metoda samoobrony dla dziewczyn i kobiet, prowadzona przez przeszkolone trenerki. WenDo uczy, jak w każdej sytuacji: w miejscu publicznym, na ulicy, w pracy, w domu – przestać czuć się bezradną i bezbronną. Wzmacnia poczucie pewności siebie i poczucie własnej wartości oraz rozwija umiejętności spójnej komunikacji. Pomaga rozwiązywać konflikty, przełamać stereotypy i obawy, poczucie winy i wstyd. Na warsztatach WenDo uczestniczki przećwiczą asertywną komunikację, umiejętność stawiania granic oraz szacunek dla cudzego zdania, odrębności i inności.

Terminy warsztatów:
Bielsko-Biała
- 21-22.10.2017 Formularz zgłoszeniowy
Katowice - 4-5.11.2017 Formularz zgłoszeniowy Rekrutacja trwa do 28.10.17, informację o uczestnictwie prześlemy do 30.10.17. Zawiercie - 25-26.11.2017 Formularz zgłoszeniowy Rekrutacja trwa do 12.11.17, informację o uczestnictwie prześlemy do 14.11.17. Żywiec - nie będzie prowadzony nabór na warsztaty w Żywcu. Warsztaty odbywają się dla grupy zamkniętej. Osoby zainteresowane uczestnictwem zapraszamy do Bielska-Białej lub innych miast.

Szkolenia są darmowe dla uczestniczek/uczestników. Podczas szkolenia organizatorki zapewniają obiad (roślinny, wegański). Organizatorki nie pokrywają kosztów dojazdu czy noclegu.Prosimy o przemyślane zgłoszenia - zapisz się, jeżeli na pewno możesz wziąć udział w warsztatach. Uczestniczki prosimy o zabranie obuwia zmiennego oraz luźnego ubrania. Przyda się również woda do picia. Spotykamy się w sobotę i niedzielę od godz. 10:00 do 16:00 (w tym 30 minutowa przerwa na obiad - zdrowy, roślinny posiłek - który zapewniają organizatorki).

Czym jest WenDo? To samoobrona i asertywność dla dziewcząt i kobiet, która jest metodą przeciwdziałania przemocy i osiągania równości płci poprzez wzmacnianie kobiet i dziewcząt. Stanowi połączenie samoobrony fizycznej z samoobroną psychiczną, jednak różni się od „tradycyjnej” samoobrony tym, że kładzie nacisk na asertywne zachowanie. Uczestniczki podczas warsztatu uczą się, jak reagować na przemoc i wzmacniają poczucie pewności siebie oraz własnej wartości. WenDo jako metoda samoobrony psychicznej przekazuje wiedzę na temat skutecznych metod komunikowania się i wyrażania własnych potrzeb, emocji, zdania. Pomaga rozwiązywać konflikty, przełamywać stereotypy i obawy, poczucie winy i wstyd. Poznając swoje własne granice, uczymy się także szanować granice innych ludzi.

Jak się przygotować do warsztatów WenDo:
- zaplanuj ten czas tylko dla siebie, tak by wziąć udział w całym szkoleniu i nie rozpraszać się innymi sprawami, - weź ze sobą wodę i coś do jedzenia (w trakcie warsztatu będzie dłuższa przerwa, aby się posilić), - ubierz się wygodnie, tak, by ubranie nie krępowało ruchów, - weź wygodne, sportowe obuwie zmienne.

Warsztaty odbywają się w ramach projektu "Szanuję, bezpieczeństwo buduję". Więcej informacji o projekcie i pozostałych działaniach przeczytasz tutaj.

Trenerki i kontakt: Alina Kula – t: 695176240, e: Anna Chęć – t: 608500024, e: Warsztaty są darmowe dla uczestniczek i realizowane w ramach projektu "Szanuję, bezpieczeństwo buduję", który dofinansowano z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego.

Lokalnymi organizacjami partnerskimi są: Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Osobom Dorosłym z Zespołem Aspergera oraz Zaburzeniami Pokrewnymi "AS"; Stowarzyszenie Tęczówka; Centrum Organizacji Pozarządowych w Katowicach; Fundacja z Pomysłem; Żywiecka Fundacja Rozwoju.

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść ogłoszeń o szkoleniach i za jakość oferowanych usług.

data wydarzenia: od 2017-10-21 do 2017-11-05
organizator: Fundacja Pozytywnych Zmian
adres: Cicha 7 lok. 1, 43-300 Bielsko-Biała, woj. SL
tel.: 608 500 024, e-mail: anna@pozytywnezmiany.org
www: http://www.pozytywnezmiany.org 
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.