dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

Białystok. Warsztaty w projekcie "Niewidomi odkrywają wielokulturowość Podlasia w setną rocznicę śmierci Ludwika Zamenhofa"

Słupska Fundacja Wspierania Rozwoju Osób Niepełnosprawnych „Radius” zaprasza osoby niewidome i słabo widzące do bezpłatnego udziału w projekcie pod nazwą: "Niewidomi odkrywają wielokulturowość Podlasia w setną rocznicę śmierci Ludwika Zamenhofa". Projekt skierowany jest do 30 osób niewidomych i słabowidzących ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności z całej Polski. Zajęcia odbędą się w dniach 10-15 października 2017 w Białymstoku.

Wiadomość archiwalna

A A A

autor(ka): Agnieszka Orzech

2017-10-04, 08.53

Celem projektu jest zapoznanie osób z dysfunkcją wzroku z wielokulturową mozaiką Podlasia - z bogactwem grup mniejszościowych, niezwykle ciekawą i niejednokrotnie trudną historią regionu oraz z ideą powstania języka esperanto.

W ramach zadania uczestnicy wezmą udział w 6-dniowych warsztatach z zakresu edukacji kulturalnej, w czasie których odwiedzą Białystok, Supraśl z prawosławnym monastyrem czy tatarską wioskę Kruszyniany.

Wezmą również udział w zajęciach praktycznych przybliżających kulturę i język Esperanto oraz w wykładach na temat historii Podlasia.

Okazją do zorganizowania warsztatów jest 100. rocznica śmierci wybitnego Białostoczczanina Ludwika Zamenhofa twórcy Esperanto - języka, który powstał po to, by ułatwić porozumiewanie się różnorodnych grup etnicznych i narodowych zamieszkujących region.

Zajęcia prowadzone będą metodami dostosowanymi do potrzeb percepcyjnych osób niewidomych i słabowidzących, bazującymi głównie na przekazie słownym i dotykowym.

Wydarzenie odbędzie się w październiku 2017 r.

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w projekcie prosimy o kontakt:

Telefoniczny: 603 086 506

e-mailowy:

Projekt współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść ogłoszeń o szkoleniach i za jakość oferowanych usług.

miejsce: Białystok
data wydarzenia: od 2017-10-10 do 2017-10-15
organizator: Fundacja Wspierania Rozwoju Osób Niepełnosprawnych "Radius"
adres: Aleja 3 Maja 37a lok. 19, 76-200 Słupsk, woj. PM
tel.: 603086506, e-mail: biuro@fundacjaradius.qinfo.pl
www: http://www.fundacjaradius.qinfo.pl 
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.