dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

Gdańsk, Wyspa Sobieszewska. Szkolenie z pomocy zaolejonym zwierzętom

W dniach 30 września – 1 października 2017 Fundacja WWF Polska organizuje na Wyspie Sobieszewskiej bezpłatne szkolenie z pomocy zaolejonym zwierzętom.

Wiadomość archiwalna

A A A

2017-09-28, 08.55

Działający od początku 2010 r. Błękitny Patrol WWF to jedna z największych inicjatyw fundacji WWF Polska, pozwalająca czynnie zaangażować społeczność lokalną w ochronę przyrody. 200 wolontariuszy mieszkających wzdłuż całego polskiego wybrzeża Bałtyku, na co dzień pomaga fokom, morświnom i ptakom morskim, a także niesie pomoc innym zwierzętom, które tego potrzebują. Wolontariusze Błękitnego Patrolu WWF to ludzie w różnym wieku, o różnych zawodach, pochodzący z różnych środowisk - ta mieszanka stanowi ich niezwykłą siłę, która na co dzień pomaga im chronić nadbałtycką przyrodę. Razem wspierają się w codziennych wyzwaniach, często wymagających dużego poświęcenia. Fundacja WWF Polska razem z Marcinem Dorocińskim nakręciła film o działaniach tych niezwykłych ludzi, a w najbliższym czasie planuje kolejne akcje służące ochronie środowiska morskiego. Film o działaniach Błękitnego Patrolu WWF, można obejrzeć pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=3qrL2rkJHoE&feature=youtu.be

Ratują zwierzęta

Zagrożenie wyciekiem ropy naftowej na Bałtyku jest coraz bardziej prawdopodobne w związku ze wzmożonym ruchem statków. Ropa naftowa jest silnie toksyczną substancją, przenika nie tylko do układu pokarmowego ptaków i innych zwierząt morskich, ale też sprawia, że pióra ptaków tracą wodoodporność. Dlatego, niezwykle ważna jest szybka pomoc, odcięcie dostępu do skażonego terenu i transport poszkodowanych ptaków do miejsca, gdzie można oczyścić im pióra. Te działania będzie ćwiczyć 150 wolontariuszy, a także lekarzy weterynarii, na szkoleniu pomocy zaolejonym zwierzętom organizowanym w dniach 30 września – 1 października na Wyspie Sobieszewskiej.

– Nauczymy 150 wolontariuszy jak ratować zwierzęta, które ucierpiały wskutek wycieku lub rozlewu ropy naftowej. To już drugie szkolenie o tej tematyce organizowane przez WWF w Polsce. Problem jest realny - ze względu na coraz większe rozmiary statków oraz stale rosnący ruch na Bałtyku. Musimy przygotować się na najgorszą możliwą ewentualność, czyli na to, że w każdej chwili tysiące ton ropy może wyciec do morza. Mamy nadzieję, że dzięki umiejętnościom nabytym na szkoleniu i zaangażowaniu wolontariuszy Błękitnego Patrolu WWF, weterynarzy i wszystkich chętnych osób, w kryzysowej sytuacji uda nam się uratować jak największą liczbę zwierząt – mówi Maria Jujka-Radziewicz z Fundacji WWF Polska.

data wydarzenia: od 2017-09-30 do 2017-10-01
organizator: Fundacja WWF Polska
adres: Mahatmy Gandhiego 3, 02-645 Warszawa-Mokotów, woj. mazowieckie
źródło: Fundacja WWF Polska
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.