dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

Zabrze. Charytatywne warsztaty sutasz dla Małgosi

Podczas zajęć Stowarzyszenie "Otwarte Miasto" zapewnia wszelkie niezbędne materiały, osoby uczestniczące wykonają nietuzinkową biżuterię, którą zabiorą ze sobą do domu. Pieniądze za udział w warsztatach zostaną przekazane na niezbędną dla prawidłowego rozwoju Małgosi rehabilitację. Koszt: 50 zł od osoby - płatne tylko przelewem do 23 października 2017. Kiedy i gdzie: 27 października 2017 (piątek) 16:00-20:00, Zabrze, ul. Dworcowa 5, tel. 692 356 872.

Wiadomość archiwalna

A A A

autor(ka): Elżbieta Bębnik

2017-09-27, 08.50

Małgosia urodziła się 02.11.2016 r. Jest wcześniakiem z ciąży bliźniaczej. Wszystko było dobrze do czasu… W 5 tygodniu życia Małgosię zaatakowała bakteria, doszło do silnego zakażenia organizmu, wstrząsu septycznego. Sepsa wyrządziła wiele szkód w organizmie: niewydolność wielonarządowa, martwica dystalnych paliczków 1,2 i 3 palca stopy prawej, niedokrwistość oraz zaburzenie koordynacji ssania i połykania. Stan krytyczny- 2 tygodnie w śpiączce, lekarze nie dawali szans. Ale stał się cud i nagle Małgosi w szybkim tempie zaczęły normować się wszystkie funkcje życiowe. Niestety doszło do wylewu, powstał krwiak mózgu. Małgosia ma powiększone komory mózgowe oraz leukomalacje okołokomorową. Ma wzmożone napięcie mięśniowe, asymetrie i zaburzenie centralnej koordynacji nerwowej. Najsłabsze ma nóżki. Aby się rozwijać prawidłowo i mieć szanse na chodzenie w przyszłości Małgosia potrzebuje intensywnej rehabilitacji oraz częstych wizyt u specjalistów. Małgosia jest podopieczną Stowarzyszenia "Cała Naprzód" pieniądze za uczestnictwo w warsztatach zostaną przekazane na niezbędną dla prawidłowego rozwoju rehabilitację.

Koszt: 50 zł od osoby* * płatne tylko przelewem do dnia 23.10.2017 r. zatytułowanym "WARSZTATY DLA MAŁGOSI", nr konta zostanie uruchomiony po 2.10.2017 r.

Info oraz zapisy:

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść ogłoszeń o szkoleniach i za jakość oferowanych usług.

miejsce: Siedziba organizatora, Dworcowa 5, 41-800 Zabrze, woj. śląskie
data wydarzenia: 2017-10-27
organizator: Stowarzyszenie "Otwarte Miasto"
adres: Dworcowa 5, 41-800 Zabrze, woj. SL
tel.: 692 356 872, e-mail: otwarte.miasto@vp.pl
www: https://pl-pl.facebook.com/otwarte.miasto/ 
źródło: Stowarzyszenie Otwarte Miasto
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.