dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

Rzeszów. Trwają zapisy do Akademii 50+

Nigdy nie jest za późno, by nauczyć się obsługi komputera, opanować jeszcze jeden język obcy czy zacząć profesjonalnie tańczyć. Udowodnili to absolwenci poprzednich edycji Akademii 50+, działającej przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Podczas tegorocznej, już siódmej, edycji Akademii, na słuchaczy czeka wiele ciekawych zajęć i możliwości rozwijania swoich pasji. Składka za semestr letni: 30 zł.

Wiadomość archiwalna

A A A

autor(ka): Dominik Łazarz

2017-09-26, 08.44

- Każdy wiek jest dobry na rozwój intelektualny i fizyczny, na poznawanie nowych osób. Jesteśmy tego świadkami z roku na rok prowadząc zajęcia w Akademii 50+. Naszym słuchaczom oferujemy zarówno wykłady, zajęcia dodatkowe, jak i warsztaty – mówi dr Barbara Przywara, koordynator Akademii 50+ i wykładowcza WSIiZ.

Wykłady odbywają się dwa razy w miesiącu i trwają po około 2 godziny lekcyjne. Zakres tematyczny wykładów obejmuje takie zagadnienia jak: problemy współczesnego świata i Polski, turystyka (ciekawe miejsca w regionie, kraju i na świecie), wielokulturowy świat (obyczaje, religie), kultura (historia i współczesność: literatura, muzyka), florystyka i ogrodnictwo, finanse w życiu obywatela, zdrowie i medycyna, zdrowy styl życia.

Na pierwszym spotkaniu słuchacze dokonują wyboru tematów wykładów spośród tematów zaproponowanych przez pracowników WSIiZ. Okazjonalnie wykłady prowadzą specjalnie zaproszone osoby spoza uczelni.

- Oferujemy słuchaczom różne typy zajęć dodatkowych; warunkiem uruchomienia poszczególnych z nich jest zebranie się odpowiedniej liczby chętnych (w zależności od typu zajęć, od 8-15 osób). Są to np: zajęcia językowe: j. angielski, niemiecki, włoski (na różnym poziomie zaawansowania), zajęcia komputerowe, fotograficzne, malarstwo i rysunek, Klub Tańców Etnicznych, Klub Gospodyń Miejskich, trening pamięci i koncentracji uwagi, grupa sportowa, kuchnia okolicznościowa, kuchnia regionalna – wyjaśnia Barbara Przywara.

Akademia 50+ oferuje również warsztaty jednorazowe - kilkugodzinne warsztaty: np. analiza składu ciała z wykorzystaniem urządzenia InBody 170, nauka domowego wytwarzania kosmetyków, pokazy zabiegów kosmetycznych, warsztaty dot. skutecznej komunikacji, warsztaty florystyczne.

Przy Akademii 50+ działa również Klub Wolontariusza, organizowane są wycieczki, słuchacze mogą także korzystać z ulg w zakupie biletów np. do Filharmonii Podkarpackiej czy Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie.

Słuchacze Akademii 50+ mają możliwość zakupienia karnetów na zajęcia w klubach fitness CALYPSO w Rzeszowie w bardzo korzystnej cenie.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 17 866 12 78 lub bezpośrednio w Sekretariacie Akademii przy ul. Sucharskiego 2, pok. 51 w dniach dyżurów – we wtorek i piątek w godz. 9.00-11.00, w środę w godz. 13.00-15.30, w czwartek w godz. 15.30-17.00, a także pisząc na adres . Rekrutacja potrwa do 17 października.

Akademia 50+ działa od semestru zimowego 2011/12, rok akademicki 2017/2018 będzie siódmym rokiem jej działalności. Działalność Akademii ma na celu kształtowanie aktywności umysłowej, emocjonalnej i fizycznej osób powyżej 50. r.ż. oraz poszerzanie ich wiedzy i umiejętności w zakresie różnych dziedzin.

Więcej informacji: http://wsiz.rzeszow.pl/akademia50plus

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść ogłoszeń o szkoleniach i za jakość oferowanych usług.

miejsce: Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania , Sucharskiego 2, 35-225 Rzeszów, woj. Podkarpackie
data wydarzenia: od 2017-09-26 do 2017-10-17
organizator: Akademia 50+ WSIiZ
adres: Sucharskiego 2, 35-225 Rzeszów, woj. Podkarpackie
tel.: 17 866 12 78 , e-mail: akademia50@wsiz.rzeszow.pl
www: http://wsiz.rzeszow.pl/akademia50plus 
źródło: WSIiZ w Rzeszowie
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.