dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

Kwidzyn. Warsztaty "SOS dla sów" z nasłuchami sów

Stowarzyszenie Ochrony Sów w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Eko-Inicjatywa 29 września 2017 r. organizują bezpłatne spotkanie warsztatowe w Kwidzynie, poświęcone ekologii, ochronie sów. Opowiemy o ciekawostkach z ich życia, a gdy zapadnie zmierz wybierzemy się na nasłuchy tych ptaków.

Wiadomość archiwalna

A A A

autor(ka): Ewelina Kurach

2017-09-19, 08.52
Puszczyk. Fot. Katarzyna Iwan-Malawska

Bezpłatne spotkanie warsztatowe "SOS dla sów" rozpocznie się o godz. 18:00 prelekcją, po której wyruszamy na spacer przy księżycu, by nasłuchiwać i wabić sowy. Całość potrwa 3 godz.

Opowiemy o życiu tych niezwykłych ptaków, ich przystosowaniach, zmysłach, przyzwyczajeniach. Spotkanie z nami będzie wyjatkową okazją by dowiedziećsię w jaki sposób chronićsowy, jak wyglądają zastępcze miejsca gniazdowania. Zapoznamy z naszą inicjatywą - Atlasem Sów Polski,czyli bazą obserwacji żywych i martwych sów oraz śladów ich obecności. Opowiemy też o naszych działaniach na rzecz ochrony sów, własnych badaniach oraz o tym jak wygląda specyfika pracy ornitologa-sowiarza... Opowiemy o naszych inicjatywach na terenie Pomorza i w innych części kraju. Warsztaty poprowadzi doświadczony edukator, obrączkarz, Ewelina Kurach.

Zapraszamy rodziny z dziećmi (rekomendujemy dla pociech od 5-6 r.ż), osoby indywidualne, małe zorganizowane grupy. Z uwagi na formę warsztatową i wyjście terenowe, ilość miejsc jest ograniczona (grupa ok. 30-osobowa). ZAPISY: prowadzi koordynator projektu, Ewelina Kurach:

Uczestników (otrzymacie Państwo potwierdzenie) prosimy o zabranie latarek, ciepłej, terenowej odzieży i obuwia. Przyda się również kanapka i ciepły napój.

Warsztaty organizowane są w ramach II edycji projektu "Sowy Pomorza. Edukacja dla bioróżnorodności" dotowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku i Stowarzyszenia Ochrony Sów. Spotkanie organizowane jest w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Eko-Inicjatywa.

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść ogłoszeń o szkoleniach i za jakość oferowanych usług.

miejsce: Siedziba Stowarzyszenia Eko-Inicjatywa, Miłosna 1, 82-500 Kwidzyn, woj. pomorskie
data wydarzenia: 2017-09-29
organizator: Stowarzyszenie Ochrony Sów
adres: Suchedniowska 14, 26-010 Bodzentyn, woj. SK
tel.: 601 329 080, e-mail: sos@sowy.sos.pl
www: http://www.sowy.sos.pl 
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.