dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

Katowice. Szkolenie ze streetworkingu dla wolontariuszy

Regionalne Centrum Wolontariatu w Katowicach zaprasza wolontariuszy do udziału w bezpłatnym szkoleniu z zakresu streetworkingu – odbędzie się ono 18 września w godz. 17:00 – 20:30 w Katowicach.

Wiadomość archiwalna

A A A

autor(ka): Dariusz Stawik

2017-09-13, 08.55

Streetworking tłumaczy się na język polski jako pracę uliczną, a streetworkerów nazywa się „pedagogami ulicy”. Jak streetworking wygląda w praktyce, jak można w charakterze wolontariusza włączyć się w działania streetworkingowe? Na szkoleniu swoją wiedzą podzielą się streeteorkerzy pracujący z dziećmi, młodzieżą oraz osobami wykluczonymi.

Czas: poniedziałek 18 września godz. 17:00-20:30

Miejsce: Fundacja Futprints, Katowice ul. Kordeckiego 5

Szkolenie poprowadzą:

Helena Ząbczyńska

Z wykształcenia socjolog, z zawodu pedagog ulicy i animator w Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom i Młodzieży „Dom Aniołów Stróżów”. Od 8 lat pracuje z dziećmi i młodzieżą na placach, podwórkach, boiskach śląskich miast – do niedawna głównie na katowickim Załężu, a od kilku miesięcy kieruje placówką wsparcia dziennego w formie pracy podwórkowej w samym Centrum Chorzowa. W swoich codziennych działaniach jak nic innego ceni sobie współpracę z Wolontariuszami – i właśnie dlatego od 3 lat zajmuje się ich koordynacją w Stowarzyszeniu.

Andrew Lisgarten

Prezes i założyciel Fundacji Futprints, która wspiera osoby wykluczone społecznie (m.in. bezrobotne i bezdomne). Fundacja powstała w 2015 roku w Katowicach. Prowadzi m.in. spotkania warsztatowe w schronisku dla bezdomnych kobiet i dzieci, pikniki osiedlowe, spotkania planszówkowe oraz streetworking.

Milena Skupień

prezeska Regionalnego Centrum Wolontariatu, animatorka wolontariatu szkolnego, koordynatorka projektów, koordynatorka wolontariatu podczas eventów, m.in. Festiwalu Otwarcia Muzeum Śląskiego, Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej EHF Euro 2016 w Katowicach oraz PKO Silesia Marathon. Wolontariuszka Fundacji Futprints.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Zgłoszenia przyjmowane są do 16 września do godz. 12:00 za pośrednictwem formularza. Ilość miejsc ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń!

Uczestnictwo w szkoleniu zostanie potwierdzone mailowo.

Projekt „Śląskie. Wolontariat” jest współfinansowany z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego.

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść ogłoszeń o szkoleniach i za jakość oferowanych usług.

miejsce: Fundacja Futprints, Kordeckiego 5, 40-061 Katowice, woj. śląskie
data wydarzenia: 2017-09-18
organizator: Stowarzyszenie Regionalne Centrum Wolontariatu
adres: Warszawska 19, 40-009 Katowice, woj. śląskie
tel.: 502 771 669, e-mail: katowice@wolontariat.org.pl
www: http://www.slaskie-wolontariat.org.pl 
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.