dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

Kutno. Bezpłatne szkolenie "Masz Głos: Partycypacja społeczna w rozwoju lokalnym"

27 września (środa) w godz. od 10:00 do 16:00, Kutno, Biblioteka Publiczna im. Stefana Żeromskiego, ul. Wojska Polskiego 5. W programie spotkania m.in.: 1) Wprowadzenie do Akcji Masz Głos - informacje o edycji 2017/2018.; 2) Akcja Masz Głos - przykładowe działania, dobre praktyki; 3) Szkolenie pt. Partycypacja społeczna w rozwoju lokalnym; 4) Podstawy funkcjonowania samorządu terytorialnego; 5) Konsultacje indywidualne. Udział bezpłatny.

Wiadomość archiwalna

A A A

autor(ka): Grzegorz Borys

2017-09-13, 08.54

Szkolenie organizowane jest w ramach ogólnpolskiej akcji Masz Głos, która angażuje zarówno mieszkańców i mieszkanki, jak i władze lokalne do dialogu i współpracy na poziomie samorządowym. Organizowana jest, aby włączać mieszkańców i mieszkanki w życie publiczne, zachęcać do działania i pokazywać, że mogą być współodpowiedzialni za losy swojej gminy.

W tym roku nabór do akcji Masz Głos trwa do 30 września. Dla zainteresowanych zaplanowano bezpłatne szkolenia we wszystkich województwach. Uczestnicy zdobędą wiedzę o samej akcji, a także o wybranych narzędziach, które ułatwią im działanie w lokalnej społeczności m.in o tym czym jest inicjatywa lokalna i uchwałodawcza, jak wpływać na budżet gminy, czy jak angażować mieszkańców metodą organizowania społecznego.

Każda edycja trwa około dziesięciu miesięcy i przez cały ten czas wszyscy uczestnicy są wspierani przez ekspertów i koordynatorów z Fundacji im. Stefana Batorego oraz organizacji partnerskich. Przy organizacji swoich działań mogą skorzystać z ich doświadczenia, zasięgnąć rady i pomocy m.in. w aktywizowaniu swoich społeczności lokalnych, dowiedzieć się jak budować dialog mieszkańców z samorządem, a także jak integrować wokół rozwiązywania problemów w gminie.

W akcji mogą wziąć udział organizacje pozarządowe oraz mieszkańcy organizujący się w grupy nieformalne, a także młodzieżowe rady gminy, rady osiedlowe, domy kultury, biblioteki i sołectwa, media, szkoły, uniwersytety trzeciego wieku, portale informacyjne i wszyscy, którym zależy na aktywizowaniu społeczności lokalnej.

Rejestracja oraz szczegółowe informacje o akcji i szkoleniach wojewódzkich na stronie www.maszglos.pl

Organizatorem akcji jest Fundacja im. Stefana Batorego. Na terenie województw kujawsko-pomorskiego, łódzkiego i wielkopolskiego partnerem jest Fundacja Aktywności Lokalnej. Pozostali partnerzy w kraju to: Stowarzyszeniem Aktywności Obywatelskiej Bona Fides, Stowarzyszeniem Homo Faber, Stowarzyszeniem POLITES.

Serdecznie zapraszamy!

Akcja Masz Głos

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść ogłoszeń o szkoleniach i za jakość oferowanych usług.

miejsce: Biblioteka Publiczna im. Stefana Żeromskiego, ul. Wojska Polskiego 5, 99-300 Kutno, woj. Łódzkie
data wydarzenia: 2017-09-27
organizator: Fundacja Aktywności Lokalnej
adres: Lipowa 6a, 62-040 Puszczykowo, woj. Wielkopolskie
tel.: 663 836 373, e-mail: biuro@fal.org.pl
www: http://www.fal.org.pl 
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.