dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

Warszawa. Warsztaty „Niepełnosprawni? A kto to?”

Warsztaty "Niepełnosprawny? A kto to?" dla warszawskich szkół podstawowych i liceów. Celem warsztatów jest uświadomienie uczniom i uczennicom że osoba z niepełnosprawnością to taka sama osoba jak każda inna. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Wiadomość archiwalna

A A A

2017-09-01, 08.54

Fundacja TUS po wakacjach wraca do warszawskich szkół podstawowych i liceów z warsztatami „Niepełnosprawny? A kto to?”. Celem warsztatów jest uświadomienie uczniom i uczennicom że osoba z niepełnosprawnością to taka sama osoba jak każda inna. Dzieci i młodzież mają możliwość spotkania i poznania bliżej osób z różnymi niepełnosprawnościami (wzroku, słuchu, ruchu) oraz poznania savoir vivre w kontaktach z osobami z niepełnosprawnością. Uczniowie i uczennice szkół podstawowych z klas 7-8 oraz liceów w trakcie warsztatów będą miały szansę poczuć na własnej skórze jak to jest pokonywać przeszkody z jakimi borykają się osoby z niepełnosprawnościom dzięki ćwiczeniom praktycznym z poruszania się na wózku, wykonaniu prostych czynności dnia codziennego z zasłoniętymi oczyma lub ze stoperami w uszach.

Pierwsze warsztaty cieszyły się dużym uznaniem szkolnej kadry oraz uczniów i uczennic. Uczniowie i uczennice przyszykowały przepiękne ilustracje, pokazujące jak po spotkaniu, dzieci widzą ludzi z niepełnosprawnościami. Rysunki dostępne są w galerii internetowej - http://www.tus.org.pl/dzialania/niepelnosprawni-a-kto-to.

Zachęcamy zatem do zgłaszania się do projektu następne szkoły podstawowe i licea, jeśli chcesz nas zaprosić do szkoły, w której pracujesz lub w której uczą się Twoje dzieci - napisz .

Więcej szczegółów i galerię rysunków wykonanych przez uczestników i uczestniczki warsztatów znajdziesz na: http://www.tus.org.pl/dzialania/niepelnosprawni-a-kto-to.

Projekt „Niepełnosprawny? A Kto to?” współfinansowany ze środków Miasta St. Warszawy.

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść ogłoszeń o szkoleniach i za jakość oferowanych usług.

miejsce: Szkoły, Warszawa,
data wydarzenia: od 2017-09-04 do 2017-09-30
organizator: Fundacja TUS
adres: Woronicza Jana Pawła, 02-640 Warszawa-Mokotów, woj. mazowieckie
tel.: 22 852 01 82, faks: 22 852 01 82
e-mail: tus@tus.org.pl
www: http://www.tus.org.pl 
źródło: Fundacja TUS
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.